Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Zmiana na lepsze - Sochaczew Gimnazjum nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi i Sportowymi im. Króla Władysława Jagiełły w Sochaczewie.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Zmiana na lepsze - Sochaczew Gimnazjum nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi i Sportowymi im. Króla Władysława Jagiełły w Sochaczewie."— Zapis prezentacji:

1 Zmiana na lepsze - Sochaczew Gimnazjum nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi i Sportowymi im. Króla Władysława Jagiełły w Sochaczewie

2 20 LAT WSPÓLNIE Z SAMORZĄDEM

3 Sport od 1990 roku W mieście w ciągu 20 lat powstały kluby, stowarzyszenia oraz miejsca do rozwijania swoich umiejętności sportowych Są to między innymi: -Tor motocrossowy, -Pływalnia „orka”, -Boisko „Orlik 2010”, -Uczniowski Klub Sportowy „Unia 97 Sochaczew”, -Uczniowski Klub Sportowy „Trójka”, -Uczniowski Klub Sportowy „Delfin”, -Uczniowski Klub Sportowy „Filipides”, -„Zebra Off – Road Klub Sochaczew”.

4 Samorząd terytorialny Samorząd terytorialny jest niekwestionowanym, najważniejszym elementem władzy publicznej w demokratycznym państwie prawa. W ciągu 20 lat dziesiątki mieszkańców naszego miasta z godnym uznania oddaniem budowało samorządność lokalną.

5 Przemiana W ciągu 20 lat dużo się zmieniło. Wybudowano i wyremontowano wiele budynków mieszkalnych. Poprawiono stan dróg w mieście i na obrzeżach miasta. Wybudowano obwodnice, która zmniejszyła ruch w mieście. Odnowiono stan kościoła katolickiego przy placu Kościuszki. Powstała pływalnia „orka” i tor motocrosowy. Jednym słowem nasze miasto stało się jedną wielką rodziną. Wszyscy mieszkańcy zaczęli działać wspólnie, pewnie dlatego w ciągu 20 lat nasze miasto zmieniło się i to na lepsze.

6 Wywiad Mama jednej z autorek prezentacji wypowiada się na temat życia 20 lat temu: My: Czy uważasz, że zmiany, które nastąpiły w Sochaczewie od 1990 roku są dobre ? Mama: Uważam, że zmiany są korzystne dla przeciętnych obywateli, młodzieży i dzieci tego miasta. My: Jak sądzisz kto wpłynął na te wszystkie zmiany? Mama: Myślę, że największe zasługi mogą przypisać sobie burmistrz i samorząd. My: Jakie nowe obiekty sportowe powstały w Sochaczewie w ciągu 20 lat? Mama: Zauważyłam, że powstało ich wiele, a przede wszystkim było to pływalnia „orka” My: Jakie zmiany dostrzegłaś w naszym mieście? Mama: Miasto zostało bardzo odnowione. Poprawił się stan dróg i chodników. Powstało wiele miejsc parkingowych. Został polepszony stan oświetlenia oraz wyremontowano kościół katolicki przy placu Kościuszki. Zamontowano monitoring w najważniejszych punktach miasta. My: Jak zmieniło się w centrum Sochaczewa ? Mama: Wizytówką stał się nowopowstały plac Kościuszki. Odnowiono elewacja starych zabytkowych kamienic.

7 Wygląd miasta Od 1990 roku miasto zaczęło przywiązywać większą uwagę na wygląd. Dlatego więc wyremontowano i wybudowano wiele budynków. Powstała pływalnia „orka” i wiele innych miejsc w których można rozwijać swoje umiejętności sportowe. Główną zasługą obecnego burmistrza jest stworzenie placu Kościuszki, który reprezentuje nasze miasto. Miejscem w którym można dowiedzieć się czegoś o dawnych dziejach Sochaczewa jest muzeum znajdujące się na przeciwko kościoła katolickiego świętego Wawrzyńca.

8 Spis treści 1. Strona tytułowa 2. Sport od 1990 roku 3. Samorząd terytorialny 4. Zmiana na lepsze 5. Wywiad 6. Wygląd miasta 7. Spis treści i informacje o autorach pracy Prace wykonały: Laura Zdzieszyńska, Katarzyna Ambroziak, Celina Czuba (1e) Nauczyciele: Marzena Zielińska, Zdzisław Chlebowski


Pobierz ppt "Zmiana na lepsze - Sochaczew Gimnazjum nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi i Sportowymi im. Króla Władysława Jagiełły w Sochaczewie."

Podobne prezentacje


Reklamy Google