Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Królowej Jadwigi w Jarocinie

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Szkoła Podstawowa nr 2 im. Królowej Jadwigi w Jarocinie"— Zapis prezentacji:

1 Szkoła Podstawowa nr 2 im. Królowej Jadwigi w Jarocinie
fot. Adrianna Pawlak „Jarocin wczoraj i dziś – Kultura i Edukacja” (źródło:

2 Mieszkańcy miasta o Jarocinie
,,Bardzo poprawiła się estetyka Jarocina. Odrestaurowano wiele budynków użyteczności publicznej. Zadbano o zieleńce, chodniki, park, skwery. Miasto wypiękniało.” (Anna Zych)

3 Mieszkańcy miasta o Jarocinie
,, Nasze miasto odmłodniało. Stało się świeższe i atrakcyjniejsze. Widać w nim postęp i nowoczesność. Nasze miasto stało się bardziej kolorowe, odnowiono stare kamienice, powstały nowe place zabaw dla dzieci, podświetlone są kościoły i inne zabytkowe obiekty. Bardzo atrakcyjnie wygląda nocą jarociński rynek, uroku dodają mu wyremontowane brukowe uliczki, a w okresie świątecznym oprócz tradycyjnej choinki udekorowane są również okoliczne drzewa i przydrożne latarnie.” (Tomasz Pawlak)

4 Rozwój szkół ,,Wszystkie szkoły uległy procesowi modernizacji i rozbudowy (…) najistotniejsze jest wyposażenie szkół w sprzęt lub pomoce dydaktyczne (…) poprzez zainstalowanie kamer i monitoringu szkoły stały się bezpiecznym miejscem dla zdobywania wiedzy przez nasze dzieci.” (Leszek Rozpendowski)

5 fot. Adrianna Pawlak fot. Adrianna Pawlak fot. Adrianna Pawlak fot. Adrianna Pawlak

6 Kino ,,Echo” ,,Echo” to jedyne kino w Jarocinie. Niedawno zostało odrestaurowane. W środku mieści się także kawiarnia ,,Cafe Kadr”. fot. Adrianna Pawlak

7 Sport i Rekreacja W Jarocinie powstały obiekty sportowe, sale gimnastyczne, place zabaw, boiska sportowe. Jest to zasługa przede wszystkim samorządu i mieszkańców. W trakcie budowy jest Aqua Park, którego otwarcie jest zaplanowane na październik.

8 fot. Adrianna Pawlak fot. Adrianna Pawlak fot. Adrianna Pawlak fot. Adrianna Pawlak

9 ,,Jarocin Festiwal” W mieście odbywały się od 1980 roku festiwale rockowe. Po długiej przerwie są one reaktywowane. Ostatni odbył się w lipcu 2009 roku. źródło: źródło:

10 Strona festiwalu: http://jarocinfestiwal.pl
źródło: źródło: Do najbardziej znanych zespołów, które debiutowały w Jarocinie, można zaliczyć: Dżem TSA Armia Izrael Dezerter Sztywny Pal Azji Acid Drinkers Hey KAT Kumka Olik CF98 Strona festiwalu: źródło:

11 Mieszkańcy miasta o Festiwalu
,,Nasza miejscowość stała się bardziej atrakcyjna poprzez coroczny festiwal muzyki rockowej. Widzę zasługę samorządu, ale większa jest zasługa mieszkańców.” (Janina Przybylska)

12 Coś dla turystów… Będąc w Jarocinie należy zobaczyć:
Pałac Radolińskich w parku Skarbczyk Muzeum Regionalne w Ratuszu Amfiteatr Ruiny kościoła św. Ducha

13 Skarbczyk Pałac Radolińskich Kościół św. Ducha
źródło: /commons/f/fe/Jarocin_skarbczyk.jpg źródło: obiektow/palac-radolinskich-w-jarocinie.html Skarbczyk Pałac Radolińskich źródło: original/ jpeg Kościół św. Ducha

14 W skład Zespołu Projektowego wchodzą…
Uczniowie: Adrianna Garsztka, klasa VIa Katarzyna Ratajska, klasa VIb Adrianna Pawlak, klasa VIb Mateusz Szczepański, klasa VIc Zuzanna Przybylska, klasa VIc Szkoła Podstawowa nr 2 im. Królowej Jadwigi w Jarocinie Opiekun Zespołu: mgr Weronika Olek

15 Dziękujemy za uwagę! Wyrażamy zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie naszych danych osobowych przez Centrum Edukacji Obywatelskiej, z siedzibą w Warszawie przy ul. Noakowskiego 10, w celach promocyjnych i informacyjnych programu Młodzieżowa Akcja Obywatelska – 20 lat później zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U r. Nr 101, poz. 926 z późn. zm.) teraz i w przyszłości. Wiemy, że przysługuje nam prawo wglądu do naszych danych oraz do ich poprawienia, a także ewentualnego usunięcia.


Pobierz ppt "Szkoła Podstawowa nr 2 im. Królowej Jadwigi w Jarocinie"

Podobne prezentacje


Reklamy Google