Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Nie tylko wybory? Jak młodzi mogą wpływać na rzeczywistość i aktywnie uczestniczyć w demokracji?

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Nie tylko wybory? Jak młodzi mogą wpływać na rzeczywistość i aktywnie uczestniczyć w demokracji?"— Zapis prezentacji:

1 Nie tylko wybory? Jak młodzi mogą wpływać na rzeczywistość i aktywnie uczestniczyć w demokracji?

2 Cele debaty n Zauważenie praw i możliwości uczniów w decydowaniu o szkole. n Uświadomienie znaczenia i konieczności aktywności demokratycznej oraz spółdzielczej uczniów. n Wprowadzenie wniosków w życie naszej szkoły.

3 Wyjaśnienie pojęć występujących w prezentacji n Demokracja – władza społeczeństwa; forma ustroju politycznego opierającego się na równoprawnym uczestnictwie wszystkich posiadających prawa obywateli w sprawowaniu władzy.

4 Szkoła, a demokracja 1. Jakie są elementy demokracji w szkole? 2. Czy na pewno jest najlepszym rozwiązaniem? 3. Dlaczego nie jest ona adekwatnie wykorzystywana przez uczniów? 4. Wnioski.

5 Wyjaśnienie pojęć występujących w prezentacji n Spółdzielczość – inaczej kooperacja; ruch polegający na wspólnym gospodarowaniu dobrami na koszt właścicieli; kolektywizacja.

6 Szkoła, a spółdzielczość 1. Na czym polega spółdzielczość w szkole? 2. Czemu nie jest ona tak jawna? 3. Jak ją ujawnić? 4. Wnioski.

7 Podsumowanie n Uczniowie mogą i powinni wpływać na rzeczywistość. n Każdy ma prawo do aktywności demokratycznej. n Uczniowie jako samorząd w ogóle uczestniczy w spółdzielczości.

8 Działania samorządu w praktyce 1. Przypomnienie sprawy ulic. 2. Propozycje jej rozwiązania. 3. Podjęcie wspólnych działań. 4. Wnioski.

9 Samorząd w prawie n Ustawa o systemie oświaty mówi w artykule 55 ustęp 1: "samorząd uczniowski tworzą wszyscy uczniowie szkoły".

10 Dziękujemy za uwagę! Dominika Kuna Sebastian Baranowski


Pobierz ppt "Nie tylko wybory? Jak młodzi mogą wpływać na rzeczywistość i aktywnie uczestniczyć w demokracji?"

Podobne prezentacje


Reklamy Google