Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Kto jest przyjacielem lasu?

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Kto jest przyjacielem lasu?"— Zapis prezentacji:

1 Kto jest przyjacielem lasu?

2 Nadleśnictwo Wyszków Nasze nadleśnictwo ma swoją siedzibę w Leszczydole Nowiny. Jego pracownicy zajmują się ochroną gatunkową roślin i zwierząt, opiekują się pomnikami przyrody i uczą innych szacunku do przyrody. W Nadleśnictwie Wyszków przez cały rok odbywają się spotkania z dziećmi, młodzieżą oraz osobami dorosłymi. W czasie łowów Służba Leśna pełni funkcje nadzorujące. Lasy naszego nadleśnictwa zaliczane są do najwyższej grupy zagrożenia pożarowego. Dwie wieże obserwacyjne oraz rozwinięta sieć łączności umożliwiają szybką reakcję na zauważone źródła ognia, chroniąc w ten sposób las przed żywiołem.

3 Siedziba Nadleśnictwa w Leszczydole Nowiny

4 Dzieci i młodzież Uczestniczą w różnych projektach edukacyjnych organizowanych przez Lasy Państwowe. Biorą udział w akcjach charytatywnych na rzecz lasu i konkursach, np. „Czysty Las”. Zwiedzają lasy oraz dokarmiają zwierzęta leśne w czasie pory zimowej. Przyjeżdżają na zajęcia edukacyjne dotyczące lasu i jego mieszkańców. W ten sposób poszerzają swoją wiedzę na temat środowiska leśnego, więc są także przyjaciółmi lasu.

5 Uczniowie na zajęciach w lesie

6 Dorośli Wzbogacają swoje wiadomości poprzez uczestniczenie w szkoleniach i kursach dotyczących ochrony i opieki nad lasem. Zdobytą wiedzę przekazują młodszemu pokoleniu przez spotkania, konkursy, wycieczki i akcje na rzecz ochrony lasu. W ten sposób mają satysfakcję z wykonywanej pracy. Dzięki naszym rodzicom, nauczycielom, sympatykom przyrody na całym świecie przybywa przyjaciół lasu.

7 Dorośli szkolą dzieci

8 Opracowała Aleksandra Kot


Pobierz ppt "Kto jest przyjacielem lasu?"

Podobne prezentacje


Reklamy Google