Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

„20 LAT WSPÓLNIE” …zmieniamy naszą gminę!

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "„20 LAT WSPÓLNIE” …zmieniamy naszą gminę!"— Zapis prezentacji:

1 „20 LAT WSPÓLNIE” …zmieniamy naszą gminę!
Gimnazjum w Ostrówku „20 LAT WSPÓLNIE” …zmieniamy naszą gminę! Gmina Partnerska Adelebsen Gmina Ostrówek; Ostrówek

2 Gimnazjum w Ostrówku W 2000 roku wyremontowano stary budynek i dobudowano salę komputerową oraz sanitariaty. W 2004 roku dzięki dużemu zaangażowaniu samorządu gminnego oddano do użytku salę gimnastyczną z zapleczem socjalnym oraz 3 pomieszczenia lekcyjne dla gimnazjum i 2 dla szkoły podstawowej. Trwa remont i rozbudowa najstarszej części budynku. Od września 2010 roku gimnazjaliści otrzymają 4 wyremontowane i dwie nowe sale lekcyjne, pokój szkolnego pedagoga i pielęgniarki. Wyposażenie szkoły jest nieporównywalnie bogatsze od tego sprzed 10 lat. Dzięki pomocy samorządu zakupiono dla szkoły sprzęt RTV, pomoce dydaktyczne, sprzęt sportowy oraz wyposażenie (stoliki, ławki korytarzowe, krzesła, meble do klas, szafki do szatni i inne) wartości zł. Sala gimnastyczna w środku (X 2004) Budynek Gimnazjum przed remontem (2003) Nowa część Gimnazjum (2007) Mury sali gimnastycznej pną się w górę(2003) …i w trakcie remontu ( )

3 Lepsze warunki z pomocą samorządu gminnego
W Szkole Podstawowej w Okalewie założono nowe okna, wybudowany został plac zabaw dla dzieci i częściowe ogrodzenie terenu szkoły. Z pomocą rodziców i gminy wyremontowana została sala gimnastyczna oraz pracownia komputerowa.  Budynek Szkoły Podstawowej w Wielgiem w ciągu ostatnich 20 lat znacznie zmienił swój wygląd, zarówno wewnętrzny jak i zewnętrzny. Zwiększyła się liczba sal lekcyjnych. Wykonano również otynkowania i malowanie emulsyjne zewnętrznej elewacji budynku szkoły.

4 Biblioteka i Gminny Ośrodek Upowszechniania Kultury i Sportu
BIBLIOTEKA GMINNA W OSTRÓWKU FILIA W WIELGIEM PUNKT BIBLIOTECZNY W PDPS W SKRZYNNIE Zbiory: Stan na: r. – tys. Stan na 2009 r. – tys. Zakup: 1990 r. – 807 2009 r. – 431 Czytelnicy: 1990 r. – 885 osób 2009 r. – 839 osób Wypożyczenia: 1990 r. – 17705 2009 r. – 13241 Dotacje: 2005 r. – 7000 zł 2006 r. – 8000 zł 2009 r. – 2500 zł Zakup komputera w 1995 roku ze Środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Ze środków Gminy zakup programu komputerowego – Sowa. Książki były oprawiane w szary papier do 1985 roku, obecnie – oprawiane w folię. W GOK odbywają się różne imprezy okolicznościowe, ważne posiedzenia. Działał tu również zespół folklorystyczny Ostrowiacy. Teraz odbywają się lekcje śpiewu i gry na różnych instrumentach.

5 Osiedle w Ostrówku 20 lat temu na naszym osiedlu zaczęły się budować jedne z pierwszych domów. Mieszkało tutaj kilka rodzin. Z roku na rok liczba jego mieszkańców wzrastała. W tej chwili nasze osiedle nie liczy kilka domów lecz kilkadziesiąt. Nadal się rozwija i powiększa. W 2009 roku zrobiono trzecią drogę asfaltową i położono nowe chodniki. Jego mieszkańcy nie narzekają, mają tutaj zapewniony spokój i czyste powietrze, które jest dużą zaletą naszej gminy. Ludzie czują się tutaj bezpiecznie.

6 Samorząd gminny zmienia nasze drogi
W 2005 roku odbyło się uroczyste otwarcie drogi w Wielgiem. Wzięły w nim udział władze gminne-wójt, radni, oraz władze z wojewódzkiego sejmiku. Ta droga została również poświęcona przez księży z Parafii Stolec i Ostrówek. W pierwszej kadencji ( ) Samorządu Gminy Ostrówek dokonano położenia około dwukilometrowego odcinka dywanika asfaltowego w Okalewie, w kierunku Staropola i Chojen. W roku 2007, w czasie piątej kadencji podjęto decyzję o wybudowaniu w Okalewie drogi ciągnącej się od OSP Okalew do drogi krajowej 45. W tym roku, zostały także wylane niewielkie odcinki dróg w Nietuszynie.

7 To miejsce na podanie źródła powyższego cytatu
Pięknie i czysto Przez 20 lat estetyka krajobrazowa bardzo się poprawiła, zaczęto dbać o zieleń, sadzi się kwiaty. Ulice gminne są dobrze oświetlone. Mieszkańcy tej gminy są zadowoleni ze zmian jakie tutaj zaszły na przestrzeni 20 lat. Odnowione budynki, chodniki, pobocza, studzienki odciekowe, piękny skwer z nowym pomnikiem, ozdobne drzewka oraz czystość wsi dzięki segregacji śmieci powodują, że mieszkańcy z dumą o niej mówią. To miejsce na podanie źródła powyższego cytatu

8 Łysa Góra - wysypisko śmieci
Łysa Góra to miejsce, w którym jeszcze parę lat temu istniało największe i jedyne legalne wysypisko śmieci na terenie gminy Ostrówek i okolic. Znajdowało się ono 2,5 km od Ostrówka. W 2005 roku wysypisko to zostało zlikwidowane, z powodu złego podłoża w wyniku tego wszystkie trujące substancje przedostawały się do gleby, jednak teraz możemy cieszyć się, że nasz teren jest czysty i zadbany. Mieszkańcy całej gminy, zostali zobowiązani do zakupienia ekologicznych koszy, które stoją w zagrodach, a ich wywóz odbywa się co miesiąc. Po wysypisku zwanym Łysą Górą pozostała jedynie charakterystyczna ogromna góra. Wejście na wysypisko (2004) (2010) (2004) Pozostałe śmieci (2004) Kosze przydomowe

9 Oczyszczalnia Ścieków
Na terenie Gminy Ostrówek działa oczyszczalnia ścieków. Jest to nowoczesny budynek, który spełnia wszystkie wymogi Unii Europejskiej. Wodociągi i kanalizacja sprawiają, że prawie każdy budynek wyposażony jest w łazienkę.

10 Opieka zdrowotna Ośrodek Zdrowia jest ciągle modernizowany.
W ostatnich latach zostało wyremontowane wnętrze, a także zamontowano windę dzięki której osoby niepełnosprawne mają ułatwiony dostęp do ośrodka.

11 Środowiskowy Dom Samopomocy
Środowiskowy Dom Samopomocy powstał w 1997 roku. W tamtym czasie budynek nie przypominał dzisiejszej zmodernizowanej placówki. Jednak dzięki corocznemu dofinansowaniu z budżetu państwa a także z Gminy Ostrówek i sąsiednich gmin, budynek jest cały czas ulepszany. Obecnie pod opieką znajduje się 30 niepełnosprawnych Prowadzone są tam m.in. zajęcia plastyczne, stolarskie, kulinarne, krawieckie edukacyjne, cały czas do dyspozycje jest także świetlica Organizowane są wycieczki krajoznawczo-poznawcze bądź rehabilitacyjne. Rodziny aktywnie uczestniczą w życiu niepełnosprawnych.

12 Dom Pomocy Społecznej w Skrzynnie
Dom Pomocy Społecznej dla osób niepełnosprawnych, chorych psychicznie, samotnych matek nie mających warunków do życia i wychowania dzieci. Przebywający w tym domu ludzie uczęszczają na zajęcia zespołów terapeutycznych i rehabilitacje, chodzą na spacery. Ośrodek dofinansowywany jest z rent pacjentów i funduszu państwowego. Pracują tam pielęgniarki, opiekuni, pracownicy terapii, rehabilitanci. Pacjenci wyjeżdżają na wycieczki w góry, nad morze, na mazury.

13 Dworek w Wielgiem srodek zdrowia
Zespół dworski z XIX w., oddany w użytkowanie w 2000 roku. Kiedyś była to własność gminy, mieszkało w nim 5 rodzin, którzy mieli tam swoje działki. Obecnie jest to teren prywatny. Całkowita renowacja odbyła się dzięki kosztom poniesionym przez gminę jak i przez samego właściciela. Właściciel pozwala wejść na ten teren i go obejrzeć. Park przy dworku służy również jako miejsce do robienia pamiątkowych zdjęć ślubnych lub komunijnych.

14 W skład Zespołu Projektowego wchodzą…
Sylwia Sroka (1994) Klasa III b Dominika Jędrzejewska (1994) Klasa III b Anita Banaś (1994) Klasa III b Agata Pietraszewska (1994) Klasa III a Marita Graczyk (1996) Klasa I a Opiekunowie : Ewa Kozica Gimnazjum w Ostrówku Magdalena Majda – 311 Ostrówek Maciej Lewandowski Ostrówek 95 tel. (43) Wyrażamy zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie naszych danych osobowych przez Centrum Edukacji Obywatelskiej, z siedzibą w Warszawie przy ul. Noakowskiego 10, w celach promocyjnych i informacyjnych programu Młodzieżowa Akcja Obywatelska – 20 lat później zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U r. Nr 101, poz. 926 z późn. zm.) teraz i w przyszłości. Wiemy, że przysługuje nam prawo wglądu do naszych danych oraz do ich poprawienia, a także ewentualnego usunięcia.


Pobierz ppt "„20 LAT WSPÓLNIE” …zmieniamy naszą gminę!"

Podobne prezentacje


Reklamy Google