Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Konin – inwestycja w przyszłość

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Konin – inwestycja w przyszłość"— Zapis prezentacji:

1 Konin – inwestycja w przyszłość
LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Zespół Szkół Górniczo-Energetycznych im. Stanisława Staszica w Koninie Konin – moje miasto, nasze miasto.

2 Konin na przełomie wieków
Konin na przełomie wieków. Rozmowa z radnym naszego miasta, panem Zdzisławem Strzechem. „Zmiany są nieprawdopodobne Konin był ogromnie opóźniony przede wszystkim w infrastrukturze technicznej brakowało kanalizacji sanitarnej, dróg oraz wiele innych spraw, które mogłyby poprawić funkcjonowanie miasta i lepszy standard życia mieszkańców pod względem dostępu do infrastruktury. Urząd miasta Konina, który znajdował się niegdyś przy ulicy Przyjaźni dzięki samorządowi został przeniesiony w historyczne miejsce na Plac Wolności do Ratusza. Z chwilą przeniesienia urzędu do Starego Konina Starówka odżyła i miasto wzniosło oraz odbudowało się. Zmiany są przeogromne np; na starówce, gdzie dawniej nie było jeszcze dróg ani instalacji wodno-sanitarnej.

3 Wywiad – ciąg dalszy… Obecnie w Koninie bardzo zmieniły się standardy życia mieszkańców, niemal w całym mieście znajdują się wodociągi, kanalizacja oraz wybudowane zostały nowe drogi. Oprócz tego dzięki pracy i zaangażowaniu samorządów możemy podziwiać nowa przeprawę, która ułatwia zdecydowanie poruszanie się, bulwary Nadwarciańskie czy też most Toruński. Oczywiście planowane są już nowe inwestycje np. zadaszenie miejsca dla widowni na amfiteatrze.”

4 Stadion Złotej Jedenastki w trakcie końcowego etapu budowy i dziś
Stadion Złotej Jedenastki w trakcie końcowego etapu budowy i dziś. To tutaj odbywają się często najistotniejsze dla naszego Konina przedsięwzięcia, festyny i imprezy.

5 Widok na starówkę z lotu ptaka – początek lat 90
Widok na starówkę z lotu ptaka – początek lat 90. Na zdjęciu widzimy Trasę Warszawską, rzekę Wartę, Most Toruński i Most Warszawski, oraz część nierozbudowanej jeszcze w tamtych czasach konińskiej starówki.

6 Efekt działalności konińskich samorządowców. Ratusz dawniej i dziś.

7 Następnym dziejowym wydarzeniem, inwestycją ulepszającą miasto są boiska, wybudowane przy konińskich szkołach. Orlik 2010 daje szerokie możliwości rozwoju w kierunku AWF, oraz zagospodarowania wolnego czasu.

8 To, co wydawało się niemożliwe stało się rzeczywistością Wystarczy sobie przypomnieć jak w okresie starań władz samorządowych Konina o dofinansowanie projektu "Budowa drugiej przeprawy przez Wartę - nowy przebieg drogi krajowej nr 25" ze środków unijnych, z wielu środowisk dochodziły głosy pełne sceptycyzmu, co do powodzenia całego przedsięwzięcia. Mówiono, że Konin nie ma szans na przebicie się w całej masie potrzeb. A jednak stało się i dziś jesteśmy świadkami historycznego dzieła.

9 Najważniejsze petycje i wnioski naszego samorządu
Najważniejsze petycje i wnioski naszego samorządu. Te dokonane, lub te, będące w trackie realizacji: Nowy przebieg drogi krajowej nr 25 w granicach miasta Konina, Przebudowa ul. Przemysłowej, Przebudowa Mostu Toruńskiego w Koninie, Zagospodarowanie terenów nadbrzeżnych w Koninie – Bulwar, Przebudowa ul. Świętojańskiej, Wymiana taboru autobusów MZK, Modernizacja "Domu Zemełki„ Rewitalizacja - odbudowa kamienic na budynki mieszkalne, Budowa kanalizacji sanitarnej i deszczowej, Poprawa warunków inwestycyjnych, Rewitalizacja - odbudowa budynków mieszkalnych, Modernizacja konińskiego amfiteatru,

10 Adaptacja budynku sądu na potrzeby administracji samorządowej,
Remont mostu im. Józefa Piłsudskiego, Budowa kanalizacji sanitarnej i wodociągu na os. Przydziałki - etap II, Remont ulic, Pozyskanie lokali socjalnych, Przebudowa skrzyżowania ulic Dworcowa - Aleja 1 Maja, Rozbudowa miejskiej sieci szerokopasmowej KoMAN, Modernizacja ul. Szpitalnej - etap III, Budowa dróg osiedlowych w Koninie, Rozbudowa, adaptacja i modernizacja MOPR w Koninie, Budowa kortów krytych - ul. Grunwaldzka, Rozbudowa obiektu rekreacyjno - sportowego "RONDO„

11 Naszym, uczniowskim i skromnym zdaniem…
Uważamy, że Konin zmienił się nie do poznania. Trudno nawet rozpoznać niektóre miejsca ze starych fotografii . Jednak nie ma też cienia wątpliwości ,że nasze miasto stało się lepsze pod każdym względem. Mimo ,że zmiany cały czas trwają już możemy zauważyć poprawę nawet w codziennym życiu np. zmniejszenie korków na ulicach dzięki nowej przeprawie czy też (chodź było to dość dawno i nie każdy z nas musi o tym pamiętać) przeniesienie urzędu ,do Ratusza. Najważniejszy jest tutaj „Nowy Most”, który stanowi nowy odcinek drogi krajowej nr 25. Istotna jest także renowacja Amfiteatru, gdzie odbywa się wiele imprez kulturalnych, w tym co roku Międzynarodowy Dziecięcy Festiwal Piosenki i Tańca, dający wiele możliwości rozwoju najmłodszym. Dziękujemy za uwagę :)

12 W skład Zespołu Projektowego wchodzą…
Daria Fabisiak 1993r. 1LOH Martyna Kuźnicka 1992r. 1LOH Karina Janczak 1993r. 1LOH Justyna Tomaszewska 1993r. 1LOH Natalia Pałaszyńska 1993r. 1LOH Marcella Kwiatkowska 1993r. 1LOH Justyna Balcerzak 1993r. 1LOH Szkoła – Zespół Szkół Górniczo-Energetycznych im. Stanisława Staszica, Konin ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego 3, tel; Imię i nazwisko Opiekuna Zespołu – mgr. Mirosława Wieczorkiewicz Wyrażamy zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie naszych danych osobowych przez Centrum Edukacji Obywatelskiej, z siedzibą w Warszawie przy ul. Noakowskiego 10, w celach promocyjnych i informacyjnych programu Młodzieżowa Akcja Obywatelska – 20 lat później zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U r. Nr 101, poz. 926 z późn. zm.) teraz i w przyszłości. Wiemy, że przysługuje nam prawo wglądu do naszych danych oraz do ich poprawienia, a także ewentualnego usunięcia.


Pobierz ppt "Konin – inwestycja w przyszłość"

Podobne prezentacje


Reklamy Google