Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Jem zdrowo. Odżywiaj się zgodnie z piramidą zdrowego żywienia JAK PRZYGOTOWYWAĆ UROZMAICONE POSIŁKI? Każdy posiłek powinien zawierać wszystkie składniki.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Jem zdrowo. Odżywiaj się zgodnie z piramidą zdrowego żywienia JAK PRZYGOTOWYWAĆ UROZMAICONE POSIŁKI? Każdy posiłek powinien zawierać wszystkie składniki."— Zapis prezentacji:

1 Jem zdrowo

2 Odżywiaj się zgodnie z piramidą zdrowego żywienia JAK PRZYGOTOWYWAĆ UROZMAICONE POSIŁKI? Każdy posiłek powinien zawierać wszystkie składniki pokarmowe, czyli cukry, białka, tłuszcze, witaminy oraz wodę i sole mineralne. W codziennych posiłkach ważne jest zachowanie właściwych proporcji między poszczególnymi składnikami pokarmowymi, ponieważ jednych potrzebujemy więcej, innych mniej.

3 Nie jedz zbyt często słodyczy i fast foodów BARDZO LUBIANE PRZEZ DZIECI I MŁODZIEŻ Hamburgery i frytki zalicza się do tak zwanych szybkich posiłków. Potrawy te zawierają wiele szkodliwych tłuszczów, dlatego nie należy ich jadać zbyt często. Słodycze typu: cukierki, lizaki, chipsy itp. Także są szkodliwe dla naszego zdrowia.

4 Posiłek powinien być przyjemnoscią Pamiętaj o posiłkach głównych: śniadanie, drugie śniadanie, obiad, podwieczorek i kolacja. Kolacja Obiad Śniadanie

5 Witaminy regulują pracę organizmu Witaminy to składniki pokarmowe, które nie dostarczają energii ani budulca, ale są organizmowi niezbędne do prawidłowej pracy.

6 Bez wody życie jest niemożliwe Codziennie pij około 1,5 – 2 l wody dziennie

7 Codziennie spożywam 5 porcji owoców i warzyw Trzeba pamiętać o spożywaniu codziennie 5 porcji owoców, warzyw lub soków.

8 Aktywność fizyczna Nie zapomnij o aktywności fizycznej, która jest także bardzo ważna.

9 Pamiętaj o tych zasadach! Jeżeli będziesz stosować do tych zasad to na pewno będziesz zdrowa i szczęśliwa!

10 Opracowała : paulina wybraniec kl.vb Dziękuję za uwagę!


Pobierz ppt "Jem zdrowo. Odżywiaj się zgodnie z piramidą zdrowego żywienia JAK PRZYGOTOWYWAĆ UROZMAICONE POSIŁKI? Każdy posiłek powinien zawierać wszystkie składniki."

Podobne prezentacje


Reklamy Google