Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

LASY W MOJEJ OKOLICY Martyna Michalska IId. LE Ś NICKIE LASY Leśnica to niewielka wieś położona w okolicy Lutomierska, pomiędzy Łodzią i Sieradzem. Jak.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "LASY W MOJEJ OKOLICY Martyna Michalska IId. LE Ś NICKIE LASY Leśnica to niewielka wieś położona w okolicy Lutomierska, pomiędzy Łodzią i Sieradzem. Jak."— Zapis prezentacji:

1 LASY W MOJEJ OKOLICY Martyna Michalska IId

2 LE Ś NICKIE LASY Leśnica to niewielka wieś położona w okolicy Lutomierska, pomiędzy Łodzią i Sieradzem. Jak już sama nazwa wskazuje, możemy znaleźć w tym miejscu rozległe tereny leśne. Przez lasy przepływa równie niewielka, co sama wieś rzeka – Pisia. W połączeniu z leśnym krajobrazem tworzy ona często warte uwagi widoki. Zapraszam do obejrzenia prezentacji!

3 Wraz z asystentem wybraliśmy się w głąb gęstych lasów. Trzeba w końcu pokazać światu ich atuty!

4 Takie obrazki czekają na nas jesienią, przed wejściem do jednego z mniejszych odłamków lasu… PISIA

5 Z drogą przecinającą las wiąże się pewna miejscowa „legenda”. Słowo to zapisałam w cudzysłowie, gdyż jest to raczej historia, którą opowiadają starsze, przesądne i wierzące we wszystkie zabobony osoby swoim wnukom. Ponoć o północy, gdyby spacerować tą właśnie drogą, można by usłyszeć tętent kopyt i nerwowe parsknięcia. Dźwięki te podobno należą do koni zaprzężonych do karety samego Lucyfera. Co prawda, jest to opowiastka, która na twarzy większości osób wywołuje jedynie pobłażliwy uśmiech. Mimo to są osoby święcie przekonane, że o północy faktycznie słychać w tym miejscu dźwięki bez widocznego pochodzenia. Takie historyjki nadają miejscom ciekawszy klimat.

6 Zalesione tereny Leśnicy tętnią życiem. Po drodze minęłam kilka stad saren, po których zostały niestety tylko ślady.

7 Różnorodność flory… Długie, leśne labirynty… I odsłonięte polany, idealne do bujania w obłokach…

8 Tyle miejsc do spacerów, tyle zacisznych miejsc – pozostaje tylko zwiedzać!

9 DZIĘKUJĘ ZA UWAGĘ


Pobierz ppt "LASY W MOJEJ OKOLICY Martyna Michalska IId. LE Ś NICKIE LASY Leśnica to niewielka wieś położona w okolicy Lutomierska, pomiędzy Łodzią i Sieradzem. Jak."

Podobne prezentacje


Reklamy Google