Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Zamek w Chojniku Prezentuje Marcin Juszczyk. Do zrobienia tej prezentacji skłonił mnie pan Sławomir Kostka. Jak wszedłem na stronę kółka historycznego.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Zamek w Chojniku Prezentuje Marcin Juszczyk. Do zrobienia tej prezentacji skłonił mnie pan Sławomir Kostka. Jak wszedłem na stronę kółka historycznego."— Zapis prezentacji:

1 Zamek w Chojniku Prezentuje Marcin Juszczyk

2 Do zrobienia tej prezentacji skłonił mnie pan Sławomir Kostka. Jak wszedłem na stronę kółka historycznego znalazłem ciekawe zadanie, w którym trzeba było opisać zamek, w którym straszy. Poszukałem trochę w Internecie i znalazłem Zamek w Chojniku.

3 W zamku w Chojniku straszy Kunegunda. Była ona okrutną kobietą...

4 Kunegunda szukała swojego ukochanego. Kandydat, który starał się o jej rękę musiał objechać cały zamek konno w pełnej zbroi… W końcu pewnemu rycerzowi się to udało, nie chciał on jednak pojąć za żonę księżniczki tak okrutnej i odjechał. Kunegunda nie mogąc znieść upokorzenia rzuciła się w górską przepaść.

5 Jej zjawa do dziś pojawia się w Chojniku, błąka się i płacze wspominając dumnego rycerza. Czasem słychać także tętent końskich kopyt.

6 Zamek w Chojniku mieści się na terenie Karkonoskiego Parku Narodowego. W jego obrębie znajduje się schronisko turystyczne, w którym można przenocować i się posilić. A teraz parę fotografii …

7


Pobierz ppt "Zamek w Chojniku Prezentuje Marcin Juszczyk. Do zrobienia tej prezentacji skłonił mnie pan Sławomir Kostka. Jak wszedłem na stronę kółka historycznego."

Podobne prezentacje


Reklamy Google