Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Przeprowadzenie we wszystkich klasach konwersatoriów pod hasłem „Nie jesteś sam”. Jak monitorować sytuację osób z otoczenia szkolnego lub środowiskowego,

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Przeprowadzenie we wszystkich klasach konwersatoriów pod hasłem „Nie jesteś sam”. Jak monitorować sytuację osób z otoczenia szkolnego lub środowiskowego,"— Zapis prezentacji:

1 Przeprowadzenie we wszystkich klasach konwersatoriów pod hasłem „Nie jesteś sam”. Jak monitorować sytuację osób z otoczenia szkolnego lub środowiskowego, które znalazły się w biedzie, chorobie, stanie sieroctwa społecznego lub „euro sieroctwa”; gdzie szukać pomocy? Realizując to zadanie zaprosiliśmy do szkoły przedstawicielkę Ośrodka Pomocy Społecznej w Lyskach. Tematyka spotkania nie była zbyt przyjemna, ale dotykająca wielu ludzi w dzisiejszych czasach. To problemy związane z biedą, chorobą, sieroctwem społecznym. Pani prowadząca spotkanie opowiedziała uczniom, jak rozpoznawać takie problemy wśród dzieci i dorosłych oraz jak można im pomagać? Opowiedziała również, jak Ośrodki Pomocy Społecznej pomagają ludziom w tych trudnych sytuacjach życiowych. Oprócz tych informacji pani kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej opowiedziała dzieciom, co można załatwić w Urzędzie Gminy oraz jakie inne instytucje działają w Urzędzie.

2

3

4

5


Pobierz ppt "Przeprowadzenie we wszystkich klasach konwersatoriów pod hasłem „Nie jesteś sam”. Jak monitorować sytuację osób z otoczenia szkolnego lub środowiskowego,"

Podobne prezentacje


Reklamy Google