Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Zadanie konkursowe nr 8 Nie jesteś sam Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Żaganiu.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Zadanie konkursowe nr 8 Nie jesteś sam Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Żaganiu."— Zapis prezentacji:

1 Zadanie konkursowe nr 8 Nie jesteś sam Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Żaganiu

2 Cele zadania: Dostrzeganie różnorodności postaw i zachowań ludzi. Dostrzeganie różnorodności postaw i zachowań ludzi. Rozumienie problemu samotności z powodu trudnej sytuacji społecznej osób znajdujących się w szkole, najbliższym środowisku. Rozumienie problemu samotności z powodu trudnej sytuacji społecznej osób znajdujących się w szkole, najbliższym środowisku. Uświadomienie uczniom, gdzie szukać pomocy i jak okazać pomoc osobom samotnym, w trudnej Uświadomienie uczniom, gdzie szukać pomocy i jak okazać pomoc osobom samotnym, w trudnej sytuacji życiowej. sytuacji życiowej.

3 Realizacja zadania Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Żaganiu spotkali się w dniu 12 stycznia 2012 roku z panią psycholog, Marzeną Drozdek, która jest pracownikiem Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Żaganiu. Przeprowadziła ona zajęcia - konwersatorium pod hasłem Nie jesteś sam w dwóch grupach wiekowych: dla klas I – III i klas IV – VI. Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Żaganiu spotkali się w dniu 12 stycznia 2012 roku z panią psycholog, Marzeną Drozdek, która jest pracownikiem Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Żaganiu. Przeprowadziła ona zajęcia - konwersatorium pod hasłem Nie jesteś sam w dwóch grupach wiekowych: dla klas I – III i klas IV – VI.

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17 Podczas spotkania p. psycholog przekazała uczniom informację, jak monitorować sytuację osób z otoczenia szkolnego lub środowiskowego, które znalazły się w biedzie, chorobie, stanie sieroctwa społecznego lub eurosieroctwa. Wskazała, gdzie szukać pomocy. Na zakończenie spotkania uczniowie mieli możliwość zadawania pytań, a p. psycholog udzielała wyczerpujących odpowiedzi. Uczniowie otrzymali również ulotki z z adresami i telefonami organizacji pozarządowych realizujących zadania z zakresu przeciwdziałania przemocy. Podczas spotkania p. psycholog przekazała uczniom informację, jak monitorować sytuację osób z otoczenia szkolnego lub środowiskowego, które znalazły się w biedzie, chorobie, stanie sieroctwa społecznego lub eurosieroctwa. Wskazała, gdzie szukać pomocy. Na zakończenie spotkania uczniowie mieli możliwość zadawania pytań, a p. psycholog udzielała wyczerpujących odpowiedzi. Uczniowie otrzymali również ulotki z z adresami i telefonami organizacji pozarządowych realizujących zadania z zakresu przeciwdziałania przemocy.

18 Telefony zaufania Jeśli masz problem, który Cię przerasta, chcesz z kimś porozmawiać, zwierzyć się, poradzić, lecz chciałbyś pozostać anonimowy możesz zadzwonić. Uzyskasz fachową pomoc i bezpłatna poradę specjalisty Jeśli masz problem, który Cię przerasta, chcesz z kimś porozmawiać, zwierzyć się, poradzić, lecz chciałbyś pozostać anonimowy możesz zadzwonić. Uzyskasz fachową pomoc i bezpłatna poradę specjalisty 1.Bezpłatny telefon zaufania dla dzieci i młodzieży-Telefon : 116 1112. 1.Bezpłatny telefon zaufania dla dzieci i młodzieży-Telefon : 116 1112. 2.Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" Telefon 0-801-120-0023. 2.Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" Telefon 0-801-120-0023. 3. Anonimowa policyjna linia specjalna Telefon: 0 800 120 1484. 3. Anonimowa policyjna linia specjalna Telefon: 0 800 120 1484. 4.Dziecięcy Tele­fon Zau­fa­nia Rzecznika Praw Dziecka:Telefon:0 800 12 12 12 4.Dziecięcy Tele­fon Zau­fa­nia Rzecznika Praw Dziecka:Telefon:0 800 12 12 12

19

20

21

22

23

24

25

26

27 W salach lekcyjnych i na tablicy Samorządu Szkolnego również umieszczone zostały informacje z adresami i numerami telefonów instytucji realizujących zadania z zakresu przeciwdziałania przemocy. Nasi uczniowie zawsze również mogą liczyć na wsparcie pedagoga i wychowawców. W salach lekcyjnych i na tablicy Samorządu Szkolnego również umieszczone zostały informacje z adresami i numerami telefonów instytucji realizujących zadania z zakresu przeciwdziałania przemocy. Nasi uczniowie zawsze również mogą liczyć na wsparcie pedagoga i wychowawców.

28

29

30

31

32 Uczniowie naszej szkoły realizując zadanie Nie jesteś sam, brali również udział w wielu akcjach organizowanych z myślą o osobach osamotnionych z powodu trudnej sytuacji życiowej, społecznej.

33 Góra grosza 2 grudnia 2011 r. zakończyliśmy w naszej szkole akcję Góra grosza, podczas której zbieraliśmy grosze na domy dziecka. 2 grudnia 2011 r. zakończyliśmy w naszej szkole akcję Góra grosza, podczas której zbieraliśmy grosze na domy dziecka. W tym roku szkolnym uzbieraliśmy 258 zł 81 gr. W tym roku szkolnym uzbieraliśmy 258 zł 81 gr.

34

35

36

37 Zbiórka świąteczna dla Domu Dziecka w Szprotawie Samorząd Uczniowski razem z p. M. Chłopek, bibliotekarką szkolną, zorganizował zbiórkę świątecznych prezentów dla dzieci z Domu Dziecka w Szprotawie. Samorząd Uczniowski razem z p. M. Chłopek, bibliotekarką szkolną, zorganizował zbiórkę świątecznych prezentów dla dzieci z Domu Dziecka w Szprotawie. Uczniowie zbierali słodycze, książki, maskotki. Akcja trwała od 6 do 19 grudnia 2011. Uczniowie z wielką chęcią podzielili się z rówieśnikami z domu dziecka swoimi paczkami mikołajkowymi i przynosili ksiązki, płyty dvd i maskotki. Uczniowie zbierali słodycze, książki, maskotki. Akcja trwała od 6 do 19 grudnia 2011. Uczniowie z wielką chęcią podzielili się z rówieśnikami z domu dziecka swoimi paczkami mikołajkowymi i przynosili ksiązki, płyty dvd i maskotki. 20 grudnia 2011 r. przewodniczący SU, Arek Rosół, wraz z opiekunką SU, p. I. Darowską, p. bibliotekarką oraz p. wicedyrektor, G. Woźniak, zawieźli prezenty świąteczne do Domu Dziecka w Szprotawie. 20 grudnia 2011 r. przewodniczący SU, Arek Rosół, wraz z opiekunką SU, p. I. Darowską, p. bibliotekarką oraz p. wicedyrektor, G. Woźniak, zawieźli prezenty świąteczne do Domu Dziecka w Szprotawie.

38

39

40

41

42

43 UNICEF Nasz szkoła przyłączyła się do akcji UNESCO, organizacji charytatywnej wspierającej dzieci z głodującej Afryki. Nasz szkoła przyłączyła się do akcji UNESCO, organizacji charytatywnej wspierającej dzieci z głodującej Afryki. Wykonaliśmy laleczki, a pieniądze uzyskane z ich sprzedaży wspomogą ratowanie od głodu naszych rówieśników- afrykańskich dzieci. Wykonaliśmy laleczki, a pieniądze uzyskane z ich sprzedaży wspomogą ratowanie od głodu naszych rówieśników- afrykańskich dzieci.

44

45

46 Szlachetna paczka Uczniowie naszej szkoły aktywnie włączyli się w akcję SZLACHETNA PACZKA. Uczniowie naszej szkoły aktywnie włączyli się w akcję SZLACHETNA PACZKA. SZLACHETNA PACZKA jest to ogólnopolska akcja świątecznej pomocy realizowana przez Stowarzyszenie Wiosna i jej wolontariuszy rozsianych po całym kraju. SZLACHETNA PACZKA jest to ogólnopolska akcja świątecznej pomocy realizowana przez Stowarzyszenie Wiosna i jej wolontariuszy rozsianych po całym kraju. Głównym jej założeniem jest idea przekazywania bezpośredniej pomocy potrzebującym. Głównym jej założeniem jest idea przekazywania bezpośredniej pomocy potrzebującym. Uczniowie wraz ze swoimi rodzinami przez kilka kolejnych dni przynosili do swoich wychowawców i koordynatora akcji- pedagoga szkolnego, odzież, żywność, przybory szkolne,środki czystości, zabawki. Uczniowie wraz ze swoimi rodzinami przez kilka kolejnych dni przynosili do swoich wychowawców i koordynatora akcji- pedagoga szkolnego, odzież, żywność, przybory szkolne,środki czystości, zabawki. Ze wszystkich przyniesionych darów zrobiliśmy ogromną SZLACHETNĄ PACZKĘ.która zmieściła się w dziewięciu dużych workach i w kilku kartonach. Ze wszystkich przyniesionych darów zrobiliśmy ogromną SZLACHETNĄ PACZKĘ.która zmieściła się w dziewięciu dużych workach i w kilku kartonach.

47

48 Zbiórka korków Uczniowie naszej szkoły przyłączyli się również do zbiórki korków z plastikowych butelek. Korki zbieraliśmy dla niepełnosprawnej Beatki, która potrzebuje nowego wózka inwalidzkiego. Uczniowie naszej szkoły przyłączyli się również do zbiórki korków z plastikowych butelek. Korki zbieraliśmy dla niepełnosprawnej Beatki, która potrzebuje nowego wózka inwalidzkiego. Razem zebraliśmy ponad 500 kubików. Klasy, które uzbierały najwięcej korków, wyróżnione zostały dyplomami. Razem zebraliśmy ponad 500 kubików. Klasy, które uzbierały najwięcej korków, wyróżnione zostały dyplomami.

49

50 PCK Uczniowie Szkolnego Koła PCK wraz z opiekunami p. M. Ryży i p. I. Trybulińską wzorem lat ubiegłych aktywnie włączyli się w zbiórkę artykułów żywnościowych dla dzieci z najuboższych rodzin. Dzięki dużemu zaangażowaniu udało się zebrać pokaźną ilość różnorodnych produktów. Uczniowie Szkolnego Koła PCK wraz z opiekunami p. M. Ryży i p. I. Trybulińską wzorem lat ubiegłych aktywnie włączyli się w zbiórkę artykułów żywnościowych dla dzieci z najuboższych rodzin. Dzięki dużemu zaangażowaniu udało się zebrać pokaźną ilość różnorodnych produktów. Dnia 13 XII 2011r.częśc darów została przekazana dla rodziny objętej ogólnopolską akcją,, Szlachetna paczka. Pozostałe produkty 15 grudnia 2011r. zostały dostarczone do siedziby PCK w Żaganiu. Dnia 13 XII 2011r.częśc darów została przekazana dla rodziny objętej ogólnopolską akcją,, Szlachetna paczka. Pozostałe produkty 15 grudnia 2011r. zostały dostarczone do siedziby PCK w Żaganiu.

51 Podsumowanie Uczniowie naszej szkoły są w pełni uświadomieni, ze istnieją osoby, które potrzebują pomocy innych. Potrafią dostrzegać cechy indywidualne własne i osób znajdujących się w otoczeniu; potrafią również określić problemy osób samotnych. Umieją współpracować w grupie oraz znają podstawowe formy pomocy osobom osamotnionym z powodu trudnej sytuacji życiowej, społecznej o czym świadczą wszystkie akcje, w których wzięli udział Uczniowie naszej szkoły są w pełni uświadomieni, ze istnieją osoby, które potrzebują pomocy innych. Potrafią dostrzegać cechy indywidualne własne i osób znajdujących się w otoczeniu; potrafią również określić problemy osób samotnych. Umieją współpracować w grupie oraz znają podstawowe formy pomocy osobom osamotnionym z powodu trudnej sytuacji życiowej, społecznej o czym świadczą wszystkie akcje, w których wzięli udział


Pobierz ppt "Zadanie konkursowe nr 8 Nie jesteś sam Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Żaganiu."

Podobne prezentacje


Reklamy Google