Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Prezentację wykonała Joanna Broszko Zespół Szkół w Międzylesiu tel. 74 8126 328.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Prezentację wykonała Joanna Broszko Zespół Szkół w Międzylesiu tel. 74 8126 328."— Zapis prezentacji:

1 Prezentację wykonała Joanna Broszko Zespół Szkół w Międzylesiu tel. 74 8126 328

2 Dzień dobry Witam mam na imię Asia i mam 12 lat. Mieszkam w małej miejscowości Międzylesie w województwie Dolnośląskim. Chodzę do szkoły podstawowej. Chciałam przedstawić kto według mnie jest przyjacielem lasu.

3 Przyjaciele lasu to: Ludzie: leśnicy myśliwi strażacy Zwierzęta - żyjące w lesie i pobliżu lasu Ptaki – żyjące w lesie i pobliżu lasu Przyroda: Słońce, woda, powietrze itp. I jeszcze przyjacielem jestem ja.

4 Przyjaciele - Leśnicy  w zimę dokarmiają zwierzęta  dbają o las – wycinają spróchniałe i chore drzewa  dbają o zwierzęta aby nie chorowały  tworzą rezerwaty przyrody aby chronić zagrożone wyginięciem zwierzęta i rośliny  sadzą lasy, tworzą szkółki drzew  dbają o porządek w lesie

5 Przyjaciele - Myśliwi w zimę dokarmiają zwierzęta sianem, kasztanami, żołędziami itp budują paśniki dbają o chore zwierzęta leśne odstrzeliwują zwierzęta np. lisy, dziki, wilki, których jest dużo i zagrażają ludziom mieszkającym przy lesie i innym zwierzętom.

6 Przyjaciele - Strażacy W razie potrzeby gaszą pożary i zabezpieczają ogień aby się nierozprzestrzeniał.

7 Przyjaciele - Zwierzęta W lesie żyje wiele gatunków zwierząt a oto kilka z nich: dziki sarny jelenie lisy wilki niedźwiedzie żubry itp.

8 Przyjaciele - Ptaki  Orły  Jastrzębie  Sowy  Dzięcioły  Zięby  Kosy  Gile  Sójki  Sikorki itp.

9 Przyjaciel - Przyroda Słońce, woda i powietrze – dzięki nim wszystko w lesie może rosnąć i żyć.

10 Ja też jestem wielką przyjaciółką Lasu. Lubię chodzić po lesie Obserwuje zwierzęta, tropy zwierząt i ptaki W domu w zimę dokarmiam ptaki Chciałabym w szkole więcej uczyć się o lesie i jej mieszkańcach – może kiedyś zostanę pracownikiem Parku Narodowego? Wszystkie zdjęcia i prezentację wykonałam sama – po prostu LAS to moje HOBBY. DZIĘKUJĘ ZA UWAGĘ Joanna Broszko


Pobierz ppt "Prezentację wykonała Joanna Broszko Zespół Szkół w Międzylesiu tel. 74 8126 328."

Podobne prezentacje


Reklamy Google