Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Człowiek najchętniej spędza swój wolny czas z najbliższym otoczeniem

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Człowiek najchętniej spędza swój wolny czas z najbliższym otoczeniem"— Zapis prezentacji:

1

2 Człowiek najchętniej spędza swój wolny czas z najbliższym otoczeniem
Człowiek najchętniej spędza swój wolny czas z najbliższym otoczeniem. Ludzie zamieszkujący liczne wsie często wybierają się na spacer do lasu. Gdzie jesienią zbierają grzyby, uprawiają różne sporty ( np: jogging, bieganie i wiele innych ćwiczeń) poprawiających kondycję człowieka. Uwaga Na niebezpieczne i trujące grzyby !

3 Sarna jest średniej wielkości ssakiem, który zamieszkuje zalesione tereny. Z wyglądu przypomina nieco kozę, ale jest od niej znacznie zręczniejsza i dostojniejsza. Porusza się na długich i smukłych nogach zakończonych kopytami. Jej tułów jest raczej średniej wielkości, dzięki czemu sarna może poruszać się bezszelestnie, ale kiedy trzeba potrafi osiągnąć naprawdę sporą prędkość. Jej pyszczek ma bardzo poczciwy wyraz. Kończy się nieowłosionymi nozdrzami. Sarny mają brązowe oczy z poziomą źrenicą (funkcjonuje nawet związek frazeologiczny „sarnie oczy”, który oznacza piękne i głębokie spojrzenie), natomiast ich uszy są naprawdę wielkie, co pozwala nasłuchiwać odgłosów zbliżającego się zagrożenia. Sierść saren zmienia kolor zależnie od pory roku – latem jest bardziej brązowa, zimą nieco płowa.

4 Dzik to ssak z rodziny świniowatych, przodek świni domowej
Dzik to ssak z rodziny świniowatych, przodek świni domowej. Długość ciała ponad 1,5 metra, wysokość w kłębie do 1 m, ciężar ciała samców do 200 kg, samic do 110 kg. Prowadzą nocny tryb życia jest wszystkożerny - odżywiający się zarówno pokarmem pochodzenia roślinnego, jak i zwierzęcego. Zamieszkuje Eurazję i północną część Afryki. Żyje gromadnie, stado zwane watahą prowadzi samica po ciąży trwającej 4 miesiące rodzi do 12 młodych, ubarwionych brązowo w żółtobrązowe pasy. Dzik pełni pożyteczną rolę w lesie, gdyż ryjąc w ziemi przyspiesza i ułatwia odnawianie się lasu, równocześnie jednak jest szkodnikiem upraw sąsiadujących z terenami leśnymi.

5 Praca leśniczego polega przede wszystkim na chronieniu lasu
Praca leśniczego polega przede wszystkim na chronieniu lasu. Leśniczy stara się, żeby las przetrwał jak najdłużej, tak aby następne pokolenia mogły czerpać z niego korzyści. Co więcej, leśnik zabezpiecza las przed niszczycielską działalnością człowieka. Wyznacza miejsca i ścieżki, z których może korzystać człowiek. Kolejnym zadaniem leśniczego jest hodowla i ochrona lasu pod względem przyrodniczym, troska o wszystkie rośliny i zwierzęta mieszkające w lesie. Leśniczy powinien zdawać sobie sprawę, że działania, jakie podejmuje, w lesie będą miały skutki przez najbliższe tysiąc lat. O czym powinien pamiętać każdy udający się do lasu? - Przede wszystkim należy pamiętać, że las jest domem dla roślin i zwierząt. Nie wolno zachowywać się głośno, śmiecić czy wjeżdżać samochodem w miejsca nieprzystosowane do tego. Praca leśnika jest często żmudna i długo czeka się na jej efekty, dlatego nie powinno się przeszkadzać leśniczemu w jego pracy.

6 Z Zespołu Szkół Publicznych
Pracę wykonała Klaudia Kuks Z Zespołu Szkół Publicznych W Łaszczówce


Pobierz ppt "Człowiek najchętniej spędza swój wolny czas z najbliższym otoczeniem"

Podobne prezentacje


Reklamy Google