Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

S TYL ŻYCIA MIESZKAŃCÓW GMINY L ESZNOWOLA MAJ 2014 Czy w tym zakresie istnieją różnice między kobietami a mężczyznami?

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "S TYL ŻYCIA MIESZKAŃCÓW GMINY L ESZNOWOLA MAJ 2014 Czy w tym zakresie istnieją różnice między kobietami a mężczyznami?"— Zapis prezentacji:

1 S TYL ŻYCIA MIESZKAŃCÓW GMINY L ESZNOWOLA MAJ 2014 Czy w tym zakresie istnieją różnice między kobietami a mężczyznami?

2 Badanie zostało przeprowadzone w miejscowościach: Łazy, Magdalenka i Lesznowola. Ankietowani przez nas byli tylko dorośli [100 osób]. Pytania dotyczyły głównie odżywiania się i trybu życia.

3 Ilość spożywanych posiłków dziennie

4 Według zasad zdrowego żywienia powinniśmy spożywać około 4-5 posiłków dziennie w odstępach 2-3 godzin. Należy zwrócić uwagę, aby pierwsze 2-3 posiłki były spożyte w pierwszej połowie dnia, co zmniejszy uczucie łaknienia w późniejszej części. Oczywiście pierwszym posiłkiem powinno być śniadanie. Wystrzegajmy się także podjadania między ustalonymi posiłkami. Pozwoli to dodatkowo na utrzymanie należnej masy ciała i zapewni zdrowie. Powinniśmy spożywać posiłki zróżnicowane, które zapewnią nam energię do życia i prawidłowego funkcjonowania organizmu.

5 CZĘSTOŚĆ SPOŻYWANIA POSIŁKÓW W FAST - FOOD'ACH

6 Fast food (z ang. szybka żywność) jest to specyficzna grupa żywności przetworzonej, która ze względu na łatwą dostępność, szybkość przygotowania i stosunkowo niską cenę jest coraz częściej i chętniej spożywana nie tylko przez osoby dorosłe, ale również dzieci oraz młodzież. Zbyt częste spożycie produktów typu fast food wiąże się ze zwiększoną podażą związków chemicznych, które niekorzystnie wpływają na stan zdrowia człowieka. Grupą, która chętniej spożywa takie jedzenie są mężczyźni.

7 SPOŻYWANA ILOŚĆ WARZYW I OWOCÓW

8 Warzywa i owoce dostarczają składników odżywczych niezbędnych dla zdrowia i prawidłowego funkcjonowania organizmu. U ludzi, którzy jedzą więcej produktów z tej grupy - w ramach zbilansowanej zdrowej diety - mniej prawdopodobne jest występowanie niektórych chorób przewlekłych. Większość kobiet i nieco mniej mężczyzn spożywa dużo owoców i warzyw w ciągu dnia.

9 ILOŚĆ CZASU SPĘDZANEGO PRZED KOMPUTEREM

10 W dzisiejszych czasach dzieci i dorośli nie wyobrażają sobie życia bez komputera. Na rynku dostępne są gry i programy edukacyjne już dla dzieci od 3-go roku życia. Pozostaje tylko pytanie: ile czasu dziecko lub dorosły maksymalnie może spędzać przed komputerem? Należy pamiętać o tym, że wszystko jest dla ludzi, ale z umiarem. Komputer jest przydatnym urządzeniem w naszym życiu, ale to wcale nie znaczy, że działa pozytywnie na nasze zdrowie. Nie dość, że długie siedzenie przed komputerem psuje nam wzrok, to również działa negatywnie na nasz kręgosłup i postawę. Dlatego nie powinniśmy spędzać przed nim więcej niż 2h dziennie.

11 PODEJMOWANIE WYSIŁKU FIZYCZNEGO

12 Pracę mięśni szkieletowych i zespół zmian zachodzących pod jej wpływem w układach i narządach organizmu nazywamy wysiłkiem fizycznym. Wysiłek fizyczny wpływa pozytywnie na naszą kondycję, sprawność, czyli na zdrowie także. Cokolwiek – spacer, czy krótkie bieganie pomaga nam w utrzymaniu zdrowia, a także dobrej wagi i zgrabnej sylwetki. Jak wynika z naszej ankiety mężczyźni i kobiety przynajmniej jeden raz w tygodniu lub więcej podejmują wysiłek fizyczny. Mężczyźni w naszej gminie są bardziej aktywni fizycznie od kobiet.

13 CZĘSTOŚĆ SPOŻYWANEGO ALKOHOLU

14 Napoje alkoholowe towarzyszyły człowiekowi od bardzo dawna. W dużych ilościach alkohol wpływa źle na nasze zdrowie. Przesądem jest przekonanie, że wpływa pozytywnie na trawienie pokarmów. Wręcz przeciwnie – utrudnia je dezaktywując enzymy trawienne. Powoduje on różnorodne schorzenia, które występują u około 50% mężczyzn i 10% kobiet zgłaszających się do lekarza. Przy okazji różnych okoliczności człowiek spożywa alkohol, aby wprowadzić się w dobry nastrój, dodać sobie animuszu, rozluźnić się, ubarwić zabawę. Jednak z upływem lat częste sięganie po alkohol doprowadza do groźnego uzależnienia. Alkoholizm to choroba. Rozpoznanie uzależnienia nie jest łatwe, zwłaszcza u kobiet jest trudne do wykrycia. Jak wynika z naszych wykresów najwięcej osób pije alkohol podczas jakiś wydarzeń świątecznych czy rodzinnych. Jednak warto zwrócić uwagę, że kobiety częściej sięgają po alkohol niż mężczyźni.

15 Uczniowie biorący udział w projekcie edukacyjnym: Alexandra Bezier – Zych Daniel Gajewski Mateusz Mioduszewski Joanna Pilecka Matylda Staszak Michelle Woods Praca wykonana pod kierunkiem Anny Zahorbeńskiej – nauczyciela biologii


Pobierz ppt "S TYL ŻYCIA MIESZKAŃCÓW GMINY L ESZNOWOLA MAJ 2014 Czy w tym zakresie istnieją różnice między kobietami a mężczyznami?"

Podobne prezentacje


Reklamy Google