Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Ceny Waluta Zakupy.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Ceny Waluta Zakupy."— Zapis prezentacji:

1 Ceny Waluta Zakupy

2 Waluta Waluta obowiązująca w Bułgarii to lewa (BGN). Stotinki to odpowiedniki polskich groszy, czyli 1 lewa to 100 stoinek. Nie opłaca się wymieniać złotówek na lewy w Polsce. Wyjeżdżając z Polski najlepiej wymienić złotówki na euro lub dolary amerykańskie, a na miejscu wymienić je na lewy, ponieważ jej kursy w Polsce są bardzo niekorzystne. Obcokrajowcy mogą wwieźć nie więcej niż BGN. Jeżeli chcemy zabrać ze sobą więcej, niż BGN (1lewa = 2 złote), powinniśmy uzyskać zezwolenie Bułgarskiego Banku Narodowego.

3 Waluta w Bułgarii

4 Ceny Choć ceny w Bułgarii z roku na rok rosną, Bułgaria wciąż jeszcze uchodzi za stosunkowo niedrogi kraj na wakacje. Średnio za obiad w restauracji zapłacić trzeba około 8 lewa. Pełny posiłek, składający się z przystawki, dania głównego i deseru można zjeść za ok lew. Wstęp do dyskoteki to wydatek rzędu 3 lew. Podobną kwotę trzeba wydać na drinka. Najtańsze pamiątki w Bułgarii kupić można na ulicznych stoiskach, warto się targować.

5 Ceny w sklepach mleko (1 litr) - ok. 1,70 lewa
bochenek chleba - ok. 0,80 lewa woda mineralna niegazowana 1,5l - ok. 0,70 lewa Ceny - butelka Coca Coli 2 litry - ok. 2,00 lewa  1 litr soku pomarańczowego 100% w kartonie - ok. 2,50 lewa 10 jajek - ok. 2,30 lewa duży jogurt smakowy - ok. 1,50 lewa Zupa w proszku – ok. 0,54 lewa parówki pakowane (4 sztuki) - ok. 2,60 lewa

6 Popularne restauracje
Lebed Chef's L'etranger Chevermeto- Traditional Bulgarian 

7 Źródła zaczerpnięte z Internetu 
Prezentację wykonała Iwona Bihun


Pobierz ppt "Ceny Waluta Zakupy."

Podobne prezentacje


Reklamy Google