Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Ceny Waluta Zakupy.  Waluta obowiązująca w Bułgarii to lewa (BGN). Stotinki to odpowiedniki polskich groszy, czyli 1 lewa to 100 stoinek.  Nie opłaca.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Ceny Waluta Zakupy.  Waluta obowiązująca w Bułgarii to lewa (BGN). Stotinki to odpowiedniki polskich groszy, czyli 1 lewa to 100 stoinek.  Nie opłaca."— Zapis prezentacji:

1 Ceny Waluta Zakupy

2  Waluta obowiązująca w Bułgarii to lewa (BGN). Stotinki to odpowiedniki polskich groszy, czyli 1 lewa to 100 stoinek.  Nie opłaca się wymieniać złotówek na lewy w Polsce. Wyjeżdżając z Polski najlepiej wymienić złotówki na euro lub dolary amerykańskie, a na miejscu wymienić je na lewy, ponieważ jej kursy w Polsce są bardzo niekorzystne.  Obcokrajowcy mogą wwieźć nie więcej niż 10 000 BGN. Jeżeli chcemy zabrać ze sobą więcej, niż 10 000 BGN (1lewa = 2 złote), powinniśmy uzyskać zezwolenie Bułgarskiego Banku Narodowego.

3

4  Choć ceny w Bułgarii z roku na rok rosną, Bułgaria wciąż jeszcze uchodzi za stosunkowo niedrogi kraj na wakacje.  Średnio za obiad w restauracji zapłacić trzeba około 8 lewa. Pełny posiłek, składający się z przystawki, dania głównego i deseru można zjeść za ok. 20 - 30 lew.  Wstęp do dyskoteki to wydatek rzędu 3 lew. Podobną kwotę trzeba wydać na drinka.  Najtańsze pamiątki w Bułgarii kupić można na ulicznych stoiskach, warto się targować.

5  mleko (1 litr) - ok. 1,70 lewa  bochenek chleba - ok. 0,80 lewa  woda mineralna niegazowana 1,5l - ok. 0,70 lewa  Ceny - butelka Coca Coli 2 litry - ok. 2,00 lewa  1 litr soku pomarańczowego 100% w kartonie - ok. 2,50 lewa  10 jajek - ok. 2,30 lewa  duży jogurt smakowy - ok. 1,50 lewa  Zupa w proszku – ok. 0,54 lewa  parówki pakowane (4 sztuki) - ok. 2,60 lewa

6 Chef's Lebed L'etranger Chevermeto- Traditional Bulgarian

7 Prezentację wykonała Iwona Bihun


Pobierz ppt "Ceny Waluta Zakupy.  Waluta obowiązująca w Bułgarii to lewa (BGN). Stotinki to odpowiedniki polskich groszy, czyli 1 lewa to 100 stoinek.  Nie opłaca."

Podobne prezentacje


Reklamy Google