Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Opracowała: Anna Pałaszewska. Owoce i warzywa należą do artykułów wysoko cenionych przez dietetyków i żywieniowców. Są one bowiem źródłem wielu witamin,

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Opracowała: Anna Pałaszewska. Owoce i warzywa należą do artykułów wysoko cenionych przez dietetyków i żywieniowców. Są one bowiem źródłem wielu witamin,"— Zapis prezentacji:

1 Opracowała: Anna Pałaszewska

2

3 Owoce i warzywa należą do artykułów wysoko cenionych przez dietetyków i żywieniowców. Są one bowiem źródłem wielu witamin, m.in. witaminy C, prowitaminy A. Posiadają śladowe ilości witaminy B, a poza tym związki mineralne oraz błonnik.

4

5 Woda jest niezbędna do życia. Bez niej nie przetrwałby żaden człowiek, żadne zwierzę, żadna roślina. Potrzebuje jej i słoń, i bakteria; nie można jej niczym zastąpić. Aby być zdrowym, każdy z przeszło pięciu miliardów ludzi musi codziennie przyjąć w posiłkach i napojach około dwóch i pół litra wody. Mleko krowie zawiera najlepiej przyswajalny wapń i białko. W okresie intensywnego wzrostu to właśnie tych dwóch składników mały człowiek potrzebuje najwięcej. Wapń buduje kości oraz zęby i utrzymuje je w dobrej kondycji.

6

7

8

9

10


Pobierz ppt "Opracowała: Anna Pałaszewska. Owoce i warzywa należą do artykułów wysoko cenionych przez dietetyków i żywieniowców. Są one bowiem źródłem wielu witamin,"

Podobne prezentacje


Reklamy Google