Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Brazylia.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Brazylia."— Zapis prezentacji:

1 Brazylia

2 Brazylia Brazylia (Federacyjna Republika Brazylii)– największe pod względem powierzchni i liczby mieszkańców państwo Ameryki Południowej oraz piąte pod względem wielkości państwo świata. Zajmuje ponad 47,5% powierzchni Ameryki Południowej, liczy ponad 203 miliony mieszkańców. Terytorium Brazylii zajmuje prawie połowę powierzchni Ameryki Południowej i rozciąga się w centrum i na wschodzie kontynentu, położone nad Oceanem Atlantyckim. Długość wybrzeża Brazylii wynosi 7491 km. Kraj graniczy z dziesięcioma innymi państwami: Argentyną, Boliwią, Gujaną Francuską, Gujaną, Kolumbią, Paragwajem, Peru, Surinamem, Urugwajem oraz Wenezuelą.

3 Pomnik Chrystusa Odkupiciela w Rio De Janeiro
Jest to pomnik Jezusa Chrystusa, którego wysokość sięga aż 38 metrów. Został on wybudowany na szczycie góry Concovado w Rio de Janeiro. Jest to symbol Brazylii, który znany jest na całym świecie. W 2007 roku pomnik został ogłoszony jednym z siedmiu cudów świata. Do pomnika na szczyt góry można dotrzeć drogą lub też kolejką linową. Stamtąd również będziemy mieli doskonały punkt obserwacyjny na całą okolicę.

4 Pomnik Chrystusa

5 Karnawał Karnawał w Rio de Janeiro jest największą tego typu imprezą na świecie. Cała zabawa trwa przez pięć dni i nocy. Karnawał w Rio de Janeiro rozpoczyna się w piątek przed Środą Popielcową. Co roku na karnawał do Rio de Janeiro przyjeżdża około pół miliona turystów. Karnawał w Rio jest swoistym aktem pożegnania rozkoszy cielesnych na czas postu. Dostarcza rozrywki ludziom na całym świecie i daje okazję do zapoznania się z kulturą brazylijską. Rozpoczyna się koronacją Tłustego Króla (King Momo), który otrzymuje od burmistrza miasta olbrzymie złote klucze.

6 Rio De Janerio-Karnawał

7 Copacabana Copacabana - dzielnica Rio de Janeiro, znana ze swojej plaży, długiej na 4 kilometry. Zamieszkuje ją ludzi, co czyni ją jedną z najgęściej zaludnionych dzielnic świata. Copacabana zaczyna się przy Bulwarze Księżnej Izabeli, kończy się przy Posto Seis (szósta wieża ratownicza), zaraz obok Forte de Copacabana (Twierdzy Copacabana).

8 Plaża Copacabana

9 Pao de Açucar Wspaniałą panoramę Rio de Janeiro i Oceanu Atlantyckiego można podziwiać także popularnej Głowy Cukru – Pao de Açucar. Na jej szczyt można się dostać kolejką linową, która pnie się pionowo w górę mimo, iż góra liczy tylko 396 m n.p.m.

10 Głowa Cukru

11 Stadion w Rio De Janeiro
Stadion Maracanã w Brazylii w Rio de Janeiro – kiedyś największy stadion piłkarski świata mogący pomieścić do około 200 tysięcy widzów. Zbudowany w latach Aktualnie po wielu modernizacjach jego pojemność wynosi miejsc. Stadion jest położony na terenie zbudowanego w latach 1949–1951 (ok. 200 ha), reprezentacyjnego ośrodka sportowego noszącego również nazwę Maracanã. Na terenie tego ośrodka znajduje się także pływalnia z trybunami dla 25 tysięcy osób oraz tor kolarski i strzelnica.

12 Stadion Maracana


Pobierz ppt "Brazylia."

Podobne prezentacje


Reklamy Google