Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Wolontariat.  Wolontariat (łac. volontarius – dobrowolny) to dobrowolna, bezpłatna, świadoma praca na rzecz innych lub całego społeczeństwa.  Wolontariusz.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Wolontariat.  Wolontariat (łac. volontarius – dobrowolny) to dobrowolna, bezpłatna, świadoma praca na rzecz innych lub całego społeczeństwa.  Wolontariusz."— Zapis prezentacji:

1 Wolontariat

2  Wolontariat (łac. volontarius – dobrowolny) to dobrowolna, bezpłatna, świadoma praca na rzecz innych lub całego społeczeństwa.  Wolontariusz to osoba pracująca na zasadzie wolontariatu. Jest nim ten, kto dobrowolnie i świadomie oraz bez wynagrodzenia angażuje się w pracę na rzecz osób potrzebujących. Kilka cech dobrego wolontariusza: 1. Daje dobry przykład swoim zachowaniem. 2. Jest odpowiedzialny, obowiązkowy, punktualny, uczciwy, wytrwały, komunikatywny i systematyczny. 3. Umie dzielić się z innymi. 4. Nie jest obojętny na krzywdę innych. 5. Jest tolerancyjny dla innych. 6. Potrafi dawać,a nie tylko brać.

3 Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Rychlikach

4 WWWWolontariat będzie miał na celu pomoc ludziom starszym i potrzebującym za pośrednictwem GOPS-u oraz z pomocą uczniów naszego gimnazjum. ZZZZasada działania: 1)u czeń zgłasza się do GOPS-u w godzinach 7:00 do 15:00 do pani Marii Ziółkowskiej 2)u mawia się na wyjazd z pracownikiem socjalnym do osoby starszej 3)n a miejscu pracownik dokonuje diagnozy środowiskowej i strony uzgadniają zakres działania wolontariusza ( wynoszenie śmieci, robienie zakupów, dotrzymywanie towarzystwa, noszenie opału) 4)W olontariusz podczas swojego działania utrzymuje kontakt z pracownikami GOPS-u i udziela informacji o stanie zdrowia podopiecznego

5 Jakie zalety niesie za sobą wolontariat: 1. U czy wolontariusza: ddddorosłości, odpowiedzialności, samodzielności ddddyscypliny, rozwiązywania problemów, cierpliwości 2. U czeń może dowiedzieć się wiele o przeszłości państwa i o życiu w dawniejszych czasach 3. O soby starsze są pod opieką wolontariusza więc nie muszą wyjeżdżać do domów spokojnej starości tylko funkcjonować we własnym otoczeniu

6

7

8 Nasz e-mail: wolontariat2011@onet.pl gopsrychliki@wp.pl gopsrychliki@wp.pl Numer do GOPS-u: 55 248 84 73


Pobierz ppt "Wolontariat.  Wolontariat (łac. volontarius – dobrowolny) to dobrowolna, bezpłatna, świadoma praca na rzecz innych lub całego społeczeństwa.  Wolontariusz."

Podobne prezentacje


Reklamy Google