Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Gimnazjum w Starym Kurowie, 27.03.2014r.. Projekt organizowany przez Centrum Edukacji Obywatelskiej i Kancelarię Sejmu, Odbywa się po raz dwudziesty,

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Gimnazjum w Starym Kurowie, 27.03.2014r.. Projekt organizowany przez Centrum Edukacji Obywatelskiej i Kancelarię Sejmu, Odbywa się po raz dwudziesty,"— Zapis prezentacji:

1 Gimnazjum w Starym Kurowie, 27.03.2014r.

2 Projekt organizowany przez Centrum Edukacji Obywatelskiej i Kancelarię Sejmu, Odbywa się po raz dwudziesty, Ma na celu wyłonienie 460 posłów i posłanek spośród kandydatów z całej Polski, Posłowie spotkają się 1 czerwca 2014r. w Sejmie, gdzie będą uczestniczyć w obradach XX Sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży

3 Projekt stanowi akcję edukacyjną i obywatelską mającą na celu: a) rozpowszechnienie wśród młodych ludzi wiedzy o strukturach i możliwościach funkcjonowania Parlamentu Europejskiego oraz wyborach do Parlamentu Europejskiego w maju 2014 roku; b) zachęcenie młodych do dyskusji o możliwościach działania i rozwoju, związanych z członkostwem Polski w Unii Europejskiej; c) wypracowanie pomysłów na działania zwiększające aktywność społeczną i wyborczą młodych ludzi; d) przybliżenie młodym ludziom zasad funkcjonowania Sejmu RP i procesu legislacyjnego.

4 Część I Dyskusje klasowe: Zostały przeprowadzone we wszystkich klasach kilka dni przed debatą przy wsparciu wychowawców klas. Rozważania dotyczyły dwóch obszarów: - dotychczasowych doświadczeń młodych ludzi i ich bliskich w wykorzystywaniu naszego członkostwa w UE, - wskazaniu szans jakie ma nasza gmina w UE (także oczekiwań i pomysłów).

5 Część II Panele dyskusyjne – metodą warsztatową, z wykorzystaniem metod aktywizujących: - METAPLAN : Jak wykorzystujemy nasze członkostwo w UE( w tym środki unijne)? Jak jest, a jak być powinno? - DRZEWKO DECYZYJNE: Czy korzystać ze środków unijnych? - DEBATA „ZA I PRZECIW” : Bilans korzyści i strat wynikających z członkostwa w UE.

6 Część III Debata plenarna „Jak najlepiej wykorzystywać szanse, które daje nam UE?”: 1. Przedstawienie wyników i wniosków z ankiet przeprowadzonych wśród uczniów Gimnazjum w Starym Kurowie i ich rodziców. 2. Przedstawienie efektów pracy paneli dyskusyjnych. 3. Wystąpienia gości i ekspertów - ogólna dyskusja. 4. Przygotowanie mapy wykorzystania środków unijnych w gminie Stare Kurowo. 5. Podsumowanie obrad („KOSZ OWOCÓW” I DRZEWO NADZIEI I OCZEKIWAŃ” )i zakończenie debaty.

7 W danym momencie głos zabiera tylko jedna osoba. Głosu udziela moderator. Zwracamy się do siebie życzliwie. Koncentrujemy się na temacie debaty. Nie robimy uwag personalnych. W wypowiedziach staramy się być konstruktywni.


Pobierz ppt "Gimnazjum w Starym Kurowie, 27.03.2014r.. Projekt organizowany przez Centrum Edukacji Obywatelskiej i Kancelarię Sejmu, Odbywa się po raz dwudziesty,"

Podobne prezentacje


Reklamy Google