Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Młodzi dla Cekowa Projekt na Sejm Dzieci i Młodzieży

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Młodzi dla Cekowa Projekt na Sejm Dzieci i Młodzieży"— Zapis prezentacji:

1 Młodzi dla Cekowa Projekt na Sejm Dzieci i Młodzieży
Dominik Michalak Tomasz Różański

2 Czym jest Sejm Dzieci i Młodzieży?
Jest to akcja organizowana przez polskich polityków od 1994 roku. Jej celem jest przybliżenie pracy parlamentarzysty. Aby osiągnąć ten cel, co roku, 1. czerwca, organizuje się obrady, w których biorą udział dzieci i młodzież.

3 Jak zostać posłem? Żeby otrzymać mandat poselski, kandydat musi napisać pracę na jeden z tematów, które wyznacza Zespół Organizacyjny kolejnej sesji. W tym roku sprawa wygląda nieco inaczej- naszym zadaniem jest wprowadzić pięć pomysłów propagujących aktywność społeczną.

4 Nasz Projekt My, uczniowie klasy IIIA, podjęliśmy wyzwanie- stworzyliśmy projekt, w którego skład wchodzi pięć pomysłów. Odwołuje się on do hasła „Wolontariat na rzecz aktywności obywatelskiej”. Chcemy przybliżyć wam jego cel i zachęcić do współpracy z nami.

5 Cel projektu Działania, w których możecie wziąć udział: Wspieranie najuboższych- Caritas, WOŚP, PCK Prezentacja swoich zainteresowań Pomoc w tworzeniu szkolnego centrum kultury Zajęcia wolontariackie, dotyczące działalności społecznej Happeningi Udział w projektach CEO Naszym celem jest zachęcenie jak największej liczby osób do większej aktywności społecznej. Aby to osiągnąć chcemy przybliżyć wam kilka sposobów na mniej lub bardziej nietypowy wolontariat. Jeżeli macie ochotę stać się bardziej aktywni, włączcie się w te pomysły. Poniżej opiszemy kilka z nich.

6 Wspieranie najuboższych- Caritas, WOŚP, PCK
Istnieją organizacje, które działają tylko dzięki pracy wolontariuszy. Zachęcamy was do współpracy z nimi. Najważniejsze z nich to: Caritas, WOŚP, PCK. Niektóre z nich, jak np. PCK i WOŚP mają swoje miejsce w naszej szkole. Wystarczy, że do nich dołączycie.

7 Prezentacja swoich zainteresowań
W naszej szkole organizowane są prezentacje pasji uczniów. Starajcie się wziąć w tym udział, ponieważ najlepszym sposobem na zachęcenie innych do własnego hobby jest opowiedzenie o nim. Jeśli chcesz zaprezentować swoje zainteresowania to porozmawiaj o tym z wychowawcą.

8 Pomoc w tworzeniu szkolnego centrum kultury
Mamy ambicje żeby w naszej szkole powstało centrum kultury, kierowane przez uczniów i obejmujące swoimi działaniami całą gminę. Pracę centrum kultury obejmuje organizowanie różnego rodzaju konkursów plastycznych, wystaw, pokazy talentów. Mamy bardzo daleko posunięte plany realizacji konkursu „Pomoc najuboższym”, które już zaczynamy urzeczywistniać. Stefan Florian Garczyński

9 Zajęcia wolontariackie, dotyczące działalności społecznej i obywatelskiej
Byłyby to zajęcia prowadzone przez uczniów-wolontariuszy, rozwijające świadomość obywatelską i społeczną wśród najmłodszych oraz gimnazjalistów. Uświadamiałyby jak istotne są wybory w państwie demokratycznym, jakim jest Polska. Zajęcia organizowane byłyby także dla uczniów szkół podstawowych, a wtedy wyjaśniałyby rolę podstawowych organów państwa.

10 Happening W nasze szkole zorganizowano happening „Stop wulgaryzmom”. Tego rodzaju akcje potrafią zainteresować każdego ucznia, dlatego organizujmy je częściej. Jest to doskonały sposób przekazania idei i włączenia w nią wielu ludzi. Jako uczniowie, chcemy zajmować się organizowaniem tego typu akcji.

11 Projekty CEO Centrum Edukacji Obywatelskiej (CEO) jest niezależną instytucją edukacyjną. Upowszechnia wiedzę, umiejętności i postawy potrzebne w budowaniu społeczeństwa obywatelskiego. Wprowadza do szkół programy, które pomagają młodym ludziom rozumieć świat, zachęcają do angażowania się w życie publiczne oraz działania na rzecz innych. Projekty organizowane przez CEO są doskonałym sposobem na włączenie się w działalność społeczną. Zachęcamy uczniów i nauczycieli do szukania projektów odpowiednich dla siebie.

12 Od organizatorów W naszej prezentacji znajduje się wiele pomysłów, ale naszym głównym celem jest zaangażowanie was w jakąkolwiek działalność społeczną, wolontariacką, itp… Pamiętajcie, że działając społecznie możecie bardzo wiele zmienić na lepsze. Dziękujemy za uwagę. Dominik Michalak Tomasz Różański

13 Koniec


Pobierz ppt "Młodzi dla Cekowa Projekt na Sejm Dzieci i Młodzieży"

Podobne prezentacje


Reklamy Google