Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Wycieczka do kościoła p.w. św. Jana Chrzciciela w Pawłowicach Śląskich. Opracowały: Czesława Piontek Małgorzata Muras Wrzesień 2014.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Wycieczka do kościoła p.w. św. Jana Chrzciciela w Pawłowicach Śląskich. Opracowały: Czesława Piontek Małgorzata Muras Wrzesień 2014."— Zapis prezentacji:

1 Wycieczka do kościoła p.w. św. Jana Chrzciciela w Pawłowicach Śląskich.
Opracowały: Czesława Piontek Małgorzata Muras Wrzesień 2014

2 Niedaleko Żor są Pawłowice Śląskie
Niedaleko Żor są Pawłowice Śląskie. To właśnie tam grupa uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 w Żorach pojechała 15 września 2014 r. na wycieczkę. Najpierw cała grupa udała się do kościoła katolickiego p.w. św. Jana Chrzciciela.

3 Ksiądz proboszcz Eugeniusz Paruzel osobiście powitał uczestników wycieczki. Zaprosił wszystkich do obejrzenia świeżo wyremontowanego kościoła i opowiedział o historii .

4

5 W parafii maja nie tylko przepiękny kościół, ale także wokół kościoła cmentarz, dalej probostwo, dom parafiaklny i bardzo duże trawiaste boisko. W domu parafialnym jest przedszkole „Jaś i Małgosia”.

6 Po krótkim zwiedzaniu kościoła i terenu wokół, uczniowie wzięli udział w zabawach ruchowych. Chłopcy zagrali w piłkę nożną, dziewczynki w grę „Raz dwa trzy Baba Jaga patrzy”.

7 Następnie uczniowie bawili się także na placu zabaw.

8 Ostatnim celem popołudniowej wycieczki był przepiękny park
Ostatnim celem popołudniowej wycieczki był przepiękny park. Na terenie parku uczestnicy wycieczki bawili się w chowanego.

9

10 Uczniowie poznali kolejną bardzo ładną miejscowość nieopodal Żor
Uczniowie poznali kolejną bardzo ładną miejscowość nieopodal Żor. Spędzili przyjemnie i miło czas w gronie rówieśników. Dziękujemy księdzu proboszczowi za przyjęcie w parafii oraz udostępnienie terenu rekreacyjnego uczestnikom wycieczki. Zapraszamy do odwiedzenia tego miejsca oraz na stronę internetową parafii: Uczestnicy wycieczki z wychowawcami.


Pobierz ppt "Wycieczka do kościoła p.w. św. Jana Chrzciciela w Pawłowicach Śląskich. Opracowały: Czesława Piontek Małgorzata Muras Wrzesień 2014."

Podobne prezentacje


Reklamy Google