Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Wycieczka do kościoła p.w. Matki Bożej Częstochowskiej w Kleszczowie. Wrzesień 2011 r. Opracowały: Czesława Piontek Małgorzata Muras.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Wycieczka do kościoła p.w. Matki Bożej Częstochowskiej w Kleszczowie. Wrzesień 2011 r. Opracowały: Czesława Piontek Małgorzata Muras."— Zapis prezentacji:

1 Wycieczka do kościoła p.w. Matki Bożej Częstochowskiej w Kleszczowie. Wrzesień 2011 r. Opracowały: Czesława Piontek Małgorzata Muras

2 27 września 2011 r. grupa uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 w Żorach uczęszczających na zajęcia koła Eucharystycznego Ruchu Młodych pojechała na wycieczkę w celu poznania kolejnego kościoła naszego regionu w parafii Kleszczów. źródło: http://www.kleszczow-parafia.pl

3 Kościół w Kleszczowie powstał na gruntach, które państwo Gertruda i Augustyn Kania przekazali Kościołowi. Uroczyste poświęcenie obecnego kościoła nastąpiło 23 października 2001 roku. Wiele prac budowlanych i wykończeniowych wykonali sami parafianie.

4 Uczestników wycieczki przyjął ksiądz proboszcz Józef Dombek.

5 Pani katechetka zachęciła wszystkich do wspólnej modlitwy. Ksiądz proboszcz opowiadał, że są miejsca na świecie gdzie we współczesnych czasach giną ludzie za wiarę w Jezusa.

6 Proboszcz parafii pokazał nam na mapie załączonej do Małego Gościa Niedzielnego, w których krajach świata są prześladowani chrześcijanie za wiarę. Zachęcił nas także do odmawiania w miesiącu październiku różańca w intencji prześladowanych chrześcijan. Każdemu uczestnikowi wręczył obrazek z wizerunkiem Św. Andrzeja Apostoła i zachęcił do rodzinnej wycieczki rowerowej w celu ponownego odwiedzenia parafii w Kleszczowie.

7 Na zakończenie wizyty w kościele p.w. Matki Bożej Częstochowskiej w Kleszczowie wspólnie odmówiliśmy modlitwę. Wykonaliśmy także pamiątkową fotografię.

8 Dziękujemy księdzu proboszczowi za przyjęcie w parafii. Uczestnicy spotkania z opiekunami.


Pobierz ppt "Wycieczka do kościoła p.w. Matki Bożej Częstochowskiej w Kleszczowie. Wrzesień 2011 r. Opracowały: Czesława Piontek Małgorzata Muras."

Podobne prezentacje


Reklamy Google