Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Śniadaniowa klasa III b Szkoła Podstawowa im.ks. A. Podgórskiego

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Śniadaniowa klasa III b Szkoła Podstawowa im.ks. A. Podgórskiego"— Zapis prezentacji:

1 Śniadaniowa klasa III b Szkoła Podstawowa im.ks. A. Podgórskiego
w Iwoniczu

2 Wiemy jak zdrowo się odżywiać
Wiemy jak zdrowo się odżywiać. Dowiedzieliśmy się co to są kalorie, ile powinno się ich zjadać aby być zdrowym i wesołym. Układaliśmy jadłospisy na cały dzień i liczyliśmy kalorie. Aby spalić ich nadmiar, trzeba nieźle się napracować. Doszliśmy do wniosku, że lepiej zadbać o dietę niż ciągle ćwiczyć.

3 Dowiedzieliśmy się co to jest zrównoważona dieta
i ułożyliśmy jadłospis diety śródziemnomorskiej. Na jednej z lekcji zrobiliśmy sałatkę grecką. Była pyszna! Same witaminy. Przepis: sałata zielona, ogórek, pomidor, ser feta i szczypior, pokroić i zagęścić jogurtem naturalnym najlepiej 0%.

4 Niektóre artykuły (które bardzo nam smakują) są niezdrowe, bo zawierają konserwanty. Opakowania po pustych smakołykach posegregowaliśmy i większość z żalem wyrzuciliśmy do kosza. NA ZAWSZE! Zapoznaliśmy się również z piramidą żywieniową. Teraz wiemy co powinniśmy jeść codziennie, a co raz w tygodniu. RUCH TO ZDROWIE, KAŻDY CI TO POWIE!

5 Nauczyliśmy się kulturalnego zachowania przy stole, właściwego nakrycia stołu do obiadu dwudaniowego z deserem. Na zadanie domowe mieliśmy przygotować kolację i nakryć stół dla naszych rodzin. Niektórzy zrobili to sami, ale części z nas pomogli rodzice. Na zajęciach plastyki rysowaliśmy grupy owoców: pomarańczowo-żółtych, czerwonych, białych, zielonych, fioletowych. Wiemy jakie witaminy są w poszczególnych grupach i dlaczego warto je jeść. Rysowaliśmy również plakaty zachęcające do jedzenia pierwszego i drugiego śniadania. Hasła na plakatach: ŚNIADANIA JEMY I DO SZKOŁY IDZIEMY! ŚNIADANIA JEMY I NIE CHORUJEMY! GDY ŚNIADANIE ZJEMY, TO NA NOGI WSTAJEMY!

6 Jem owoce i warzywa, zdrowia ciągle mi przybywa!
W naszej szkole codziennie o rozpoczyna się przerwa śniadaniowa. Klasy młodsze razem z wychowawcami jedzą drugie śniadanie: kanapki, owoce albo piją mleko lub soki. Jem owoce i warzywa, zdrowia ciągle mi przybywa! Drugie śniadanie jemy i zdrowo rośniemy!

7 Za chwilkę zrobimy kanapki.
Przed rozpoczęciem pracy: 1. Łączymy stoliki, tworząc 4 grupy, 2. Ubieramy chusty i fartuszki, 3. Myjemy niektóre produkty, 4. Myjemy ręce.

8 Aby przygotować smaczne i zdrowe kanapki przynieśliśmy ciemny chleb z ziarnami, margarynę śniadaniową, wędliny, jajka, pomidory, ogórki, liście sałaty, szczypiorek, natkę pietruszki. Każda grupa przyniosła cebulę, aby dodać kanapkom pikanterii.

9 W czasie pracy pamiętamy że:
Pod skórką pomidora znajduje się bardzo wiele witamin i innych substancji, które są niezbędne dla naszych zmęczonych oczu (głównie od komputera i telewizora). Spożywanie cebuli może podnieść odporność na wirusy, ponieważ zawiera ona mnóstwo cynku.

10 Przepis: Każda grupa ma pomysł jak zrobić najlepszą
i najzdrowszą kanapkę. Wszyscy wiedzą jedno: trzeba mieć najwartościowsze produkty. Ciemny chleb smarujemy margaryną śniadaniową, przykrywamy sałatą, wędliną, jajkiem i obowiązkowo plastrem pomidora i ogórka. Dekorujemy szczypiorkiem, natką pietruszki i wiórkami cebuli. Przepis:

11 Tak wyglądają kanapki każdej grupy:
W kształcie motyla? – elegancka! W kształcie uśmiechniętej buźki? - wesoła! Gruba i bogata? - smaczna! - Cała zielona? – apetyczna!

12 Po skończonej pracy i uporządkowaniu klasy, nakrywamy do stołu i zasiadamy do wspólnego posiłku. Sami to wszystko przygotowaliśmy i dlatego jest takie pyszne. Smacznego! Najładniejsze kanapki zanieśliśmy: pani dyrektor i paniom, które uczą w sąsiednich klasach.

13 Oto wiersze i rymowanki, które sami wymyśliliśmy:
„Z angielskiego masz dziś test? - Bułka z masłem jest the best! Sprawdzian z matmy? - Żadna sztuka, kiedy soczek usta płuka!” Kiedy weźmie Cię już złość - I wszystkiego masz już dość, To do klasy swojej leć i śniadanko smaczne zjedz”. „Ładna buzia nie jest blada gdy owoców dużo zjada.” „Jedz sałatę i brokuły, to wyrosną Ci muskuły!” „Jem owoce, piję soczek, siłę mam jak mały smoczek!” „Cebulę jemy i nie chorujemy!”

14 Życzymy smacznych śniadań w domu i w szkole.
Dziękujemy za uwagę, Życzymy smacznych śniadań w domu i w szkole. Klasa III b z wychowawcą Marią Zygmunt


Pobierz ppt "Śniadaniowa klasa III b Szkoła Podstawowa im.ks. A. Podgórskiego"

Podobne prezentacje


Reklamy Google