Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

„Pies – najlepszym przyjacielem człowieka” - Winston Churchill

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "„Pies – najlepszym przyjacielem człowieka” - Winston Churchill"— Zapis prezentacji:

1 „Pies – najlepszym przyjacielem człowieka” - Winston Churchill
Owczarek Niemiecki „Pies – najlepszym przyjacielem człowieka” - Winston Churchill

2 Wstęp Owczarek niemiecki wygląda na silnego, masywnego psa. Jest psem średniej wielkości, o wydłużonej sylwetce. W swym zachowaniu i charakterze powinien być zrównoważony, pewny siebie, absolutnie naturalny i nieagresywny (poza sytuacją, gdy został pobudzony), czujny i posłuszny. Powinien cechować się odwagą, silnym charakterem i popędem walki. Te cechy czynią z niego dobrego psa towarzyszącego, stróżującego, obronnego, służbowego i pasterskiego.

3 Głowa Oglądana z góry czaszka zwęża się stopniowo od uszu ku wierzchołkowi nosa;, przechodzi w klinowaty pysk. Szczęka i żuchwa silnie rozwinięte.

4 Oczy Oczy średniej wielkości, kształtu migdała, nieco skośnie osadzone. Barwą dostosowane do umaszczenia, możliwie ciemne, wyraz oczu żywy, pojętne, wskazujące na pewność siebie. Uzębienie Silne, zdrowe i kompletne (42 zęby, zgodnie z wzorem zębowym Owczarek niemiecki ma zgryz nożycowy - siekacze żuchwy dochodzą do ściany tylnej siekaczy szczęki.

5 Uszy Owczarek Niemiecki ma uszy stojące, o średniej wielkości, które noszone są prosto i są jednakowo skierowane (nieściągnięte w bok). Zakończone w szpic i małżowinami ustawione do przodu. Szyja Szyja silna, dobrze umięśniona, bez luźnego podgardla. Noszona pod kątem 45 stopni do linii poziomej.

6 Kończyny tylne Umaszczenie
Kończyny tylne są nieco odstawione ku tyłowi, równolegle ustawione względem siebie Łapy o zwartych, lekko wysklepionych palcach, twardych, ciemnych opuszkach; pazury silne, lekko wygięte i ciemne. Umaszczenie Czarne z brązowym, lub żółtym podpaleniem. Dopuszczalne, ale niepożądane są nieznaczne, małe białe znamiona na piersi, jak również jasne części wewnętrzne .Umaszczenie białe jest niedopuszczalne.

7 Wielkość i waga Wymagania
Psy - wysokość w kłębie 60 cm do 65 cm, waga 30 kg do 40 kg. Suki - wysokość w kłębie 55 cm do 60 cm, waga 22 kg do 32 kg . Wymagania Wymaga dużo ruchu, szczotkowania raz w tygodniu, nie zaleca się kąpieli.

8 Szczenięta Rodzą się głuche i ślepe, w 3 tygodniu życia rozwija się węch, słuch i wzrok, w ciągu pierwszych dni śpią przez ok. 90% doby

9 Dziękuję za uwagę Paulina Lendzioszek kl. II d


Pobierz ppt "„Pies – najlepszym przyjacielem człowieka” - Winston Churchill"

Podobne prezentacje


Reklamy Google