Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

awaria sprzętu i systemów informatycznych nielegalne wykorzystywanie zdobytych informacji kradzieże informacji nieodpowiednie gry komputerowe publikacja.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "awaria sprzętu i systemów informatycznych nielegalne wykorzystywanie zdobytych informacji kradzieże informacji nieodpowiednie gry komputerowe publikacja."— Zapis prezentacji:

1

2

3

4

5 awaria sprzętu i systemów informatycznych nielegalne wykorzystywanie zdobytych informacji kradzieże informacji nieodpowiednie gry komputerowe publikacja nie rzetelnych informacji

6 choroby oczu, skrzywienia kręgosłupa i pasa biodrowego, zwyrodnienia stawów, otyłość, zanik mięśni, zaburzenia centralnego układu nerwowego, zaburzenia emocjonalne, uzależnienia.

7 Dobrze zorganizowane stanowisko pracy komputera powinno wyglądać następująco Aby uniknąć problemów ze zdrowiem należy prawidłowo przygotować stanowisko pracy

8 0 duże, 0 posiadające dwa blaty, aby klawiatura była nieco niżej, 0 ustawione tak, by siedzieć bokiem lub przodem do pokoju.

9 z regulowaną wysokością siedziska, z regulowaną odległością oparcia, aby można było swobodnie oprzeć plecy, z podłokietnikami na tej samej wysokości co dłonie, aby przedramię mogło być ułożone poziomo.

10 z ekranem o zmniejszonej radiacji, zaopatrzony w filtr chroniący przed promieniowaniem i odblaskiem, ustawiony 40–60 cm od oczu na wprost lub nieco skośnie po stronie lewej (dla leworęcznych po prawej), środek ekranu nieco niżej wysokości oczu.

11 ergonomiczna, o specjalnym kształcie i miejscu na nadgarstki lub ze specjalną podstawką pod nadgarstki, ustawiona tak, aby nie trzeba było do niej specjalnie sięgać, powinna znajdować się tuż przed dłońmi, które powinny być oparte o blat stołu.

12 Myszka powinna znajdować się tuż koło klawiatury z prawej strony (w przypadku osób leworęcznych – z lewej), tak aby droga ręki z klawiatury do myszki była możliwie najkrótsza i nie wymagała ruchu łokcia.

13 Xokna powinny być zaopatrzone w żaluzje, Xlampa powinna być ustawiona tak, by światło padało na tekst, a nie na twarz czy ekran.

14

15 Komputer i Internet to obecnie podstawowe źródła wiedzy. Pamiętać należy jednak aby nie spędzać przed nim zbyt dużo czasu gdyż można się uzależnić Jak pokazują badania bardzo łatwo jest się uzależnić od Internetu. A szczególnie od...

16

17 A więc pamiętajmy, komputer i Internet stanowi niezłą rozrywkę ale należy korzystać z niej


Pobierz ppt "awaria sprzętu i systemów informatycznych nielegalne wykorzystywanie zdobytych informacji kradzieże informacji nieodpowiednie gry komputerowe publikacja."

Podobne prezentacje


Reklamy Google