Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

GIMNAZJUM IM.OLIMPIJCZYKÓW POLSKICH W JEZIERZYCACH JESTEŚMY DUMNI I CZUJEMY WDZIĘCZNOŚĆ – DZIĘKUJEMY… Tu wpiszcie nazwę samorządu, którego ta prezentacja.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "GIMNAZJUM IM.OLIMPIJCZYKÓW POLSKICH W JEZIERZYCACH JESTEŚMY DUMNI I CZUJEMY WDZIĘCZNOŚĆ – DZIĘKUJEMY… Tu wpiszcie nazwę samorządu, którego ta prezentacja."— Zapis prezentacji:

1 GIMNAZJUM IM.OLIMPIJCZYKÓW POLSKICH W JEZIERZYCACH JESTEŚMY DUMNI I CZUJEMY WDZIĘCZNOŚĆ – DZIĘKUJEMY… Tu wpiszcie nazwę samorządu, którego ta prezentacja dotyczy

2 Początki szkoły sięgają lat pięćdziesiątych, kiedy na ziemie odzyskane zaczęli przybywać pierwsi mieszkańcy. Wówczas zaistniała potrzeba utworzenia szkoły, w której mogłyby się uczyć ich dzieci. To miejsce na podanie źródła powyższego cytatu

3 Szkoła Podstawowa w Jezierzycach, jak podają kroniki, rozpoczęła swoją działalność 16 listopada 1957 roku. Zajęcia odbywały się w zniszczonym poniemieckim budynku, który istnieje do dziś, lecz pełni już zupełnie inną funkcję. W szkole zatrudniony był jeden nauczyciel pan Stanisław Wronowski. Był również kierownikiem. Miał pod opieką 26 uczniów. Liczba uczniów z roku na rok stale rosła.

4 Pan Wronowski i jego uczniowie

5 Z czasem przybył nowy nauczyciel, pani Zofia Zaremba. Wkrótce okazało się, że niedawno otwarta szkoła nie zapewnia odpowiednich warunków lokalowych. I na sale lekcyjne udostępniono pomieszczenia w pobliskim pałacu. Zajęcia odbywały się równolegle w obu obiektach. W tym czasie dzieci, oprócz codziennych zajęć w szkole rozwijały swoją sprawność fizyczną, zdobywały nowe umiejętności na zajęciach w plenerze.

6 Nowe lokum – „pałacyk”

7 Zajęcia plenerowe

8 Rozwijały zainteresowania na kołach artystycznych, pomagały w pracach społeczno – użytecznych. A także zwiedzały kraj w czasie szkolnych wycieczek. W czerwcu 1960 roku szkołę opuścili pierwsi absolwenci. W kolejnych latach stale wzrastała liczba uczniów. Rok szkolny 1964/65 był wyjątkowo trudny. W czterech ciasnych izbach nauczano 8 oddziałów uczniów. Budowa nowej szkoły stawała się więc koniecznością

9

10 Decyzja o budowie na osiedlu w Jezierzycach nowej, nowoczesnej szkoły, która zapewniałaby uczniom właściwe warunki nauki, zapadła pod koniec lat sześćdziesiątych. 8 marca 1970 dokonano uroczystego otwarcia nowego obiektu.

11 W uznaniu zasług majora Henryka Sucharskiego, komendanta obrony Westerplatte odznaczonego orderem Virtutti Militari, nauczyciele, rodzice i uczniowie postanowili nadać Szkole Podstawowej w Jezierzycach jego imię

12 Nowy sztandar… Tak było…Tak jest…

13 W czasie pięćdziesięciu lat istnienia szkoły, jak podaje kronika, placówką kierowało pięciu dyrektorów. Pan Stanisław Wronowski 1958-1960. Pani Zofia Zaremba 1960 –1983. Pan Jan Łojko 1983-1984. Pani Stanisława Nowak 1984-1991. Pan Tadeusz Frąckowski obecny dyrektor Zespołu Szkół w Jezierzycach pełniący swoją funkcję od 1991.

14 To dzięki obecnym i poprzednim dyrektorom szkoła przez lata zmieniała swój wygląd. To oni swą mądrością, wiedzą i doświadczeniem sprawiają, że młodzież czuje się bezpiecznie i może bez przeszkód rozwijać swoje zdolności i zainteresowania. Codzienną pracę dyrektorów wspierało wielu wspaniałych nauczycieli, oraz po reformie ustrojowej w naszym kraju Rada Gminy Słupsk, która dzięki swoim decyzjom przekształciła naszą szkołę w jeden z najnowocześniejszych obiektów oświatowych w naszym powiecie a nawet w województwie.

15 Było tak Było tak…Było tak...

16 Jest tak… Zajęcia klas młodszychŚcianka wspinaczkowa

17 Tak było… Widok sali gimnastycznejSala gimnastyczna - wnętrze

18 Jest tak… Hala widok z zewnątrzHala -wnętrze

19 Jest tak… Sala do ćwiczeń judoSala do ćwiczeń siłowych

20 Było tak… Basen w SłupskuZajęcia z pływania

21 Jest tak… Park wodny w Redzikowie

22 Tak jest… I hala staje sięteatrem

23 Tak bywa… Pan wójt Gminy Słupsk mgr inż. Mariusz Chmielw otoczeniu szanownych gości

24 Tak jest… Dyrektor mgr Tadeusz Frąckowski Zastępca dyrektora mgr Justyna Janeczek

25 Sztandar Gimnazjum Przekazanie sztandaru uczniom Pan Andrzej Wroński przy ceremonii wbijania gwoździa w drzewiec naszego sztandaru

26 Tak jest… Ściana patrona gimnazjumFragment - nasi olimpijczycy

27 Tak jest… Pracownia mac Nasze pracownie komputerowe

28 Tak jest… Multimedialne Centrum Informacyjne w bibliotece Zajęcia pozalekcyjne w pracowni komputerowej

29 Tak jest… Gabinet językowyz wyposażeniem do „korekcji”

30 Tak jest... Gabinethistoryczny

31 Tak jest... Gabinethistoryczny

32 Tak jest… Gabinetbiologiczny

33 Tak jest… Gabinet sztukii muzyki

34 Tak jest… Gabinetjęzyka polskiego

35 Tak jest… Nauczaniepoczątkowe

36 Tak jest… Sala nauczaniaindywidualnego

37 Tak jest… Tablice multimedialne posiadają cztery gabinety

38 Gabinet chemiczny

39 StołówkaŚwietlica

40 Tak jest… Szkoła PodstawowaGimnazjum

41 Tak jest… Stadion przy szkoleNowa szatnia

42 rok urodzenia, klasa Imię i nazwisko Ucznia2 rok urodzenia, klasa Imię i nazwisko Ucznia3 rok urodzenia, klasa Szkoła… dane szkoły Imię i nazwisko Opiekuna Zespołu ewentualnie e-mail W skład Zespołu Projektowego wchodzą… Wyrażamy zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie naszych danych osobowych przez Centrum Edukacji Obywatelskiej, z siedzibą w Warszawie przy ul. Noakowskiego 10, w celach promocyjnych i informacyjnych programu Młodzieżowa Akcja Obywatelska – 20 lat później zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. 2002 r. Nr 101, poz. 926 z późn. zm.) teraz i w przyszłości. Wiemy, że przysługuje nam prawo wglądu do naszych danych oraz do ich poprawienia, a także ewentualnego usunięcia.


Pobierz ppt "GIMNAZJUM IM.OLIMPIJCZYKÓW POLSKICH W JEZIERZYCACH JESTEŚMY DUMNI I CZUJEMY WDZIĘCZNOŚĆ – DZIĘKUJEMY… Tu wpiszcie nazwę samorządu, którego ta prezentacja."

Podobne prezentacje


Reklamy Google