Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

w Cukierni Belle Epoque”

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "w Cukierni Belle Epoque”"— Zapis prezentacji:

1 w Cukierni Belle Epoque”
„Tradycja i rzemiosło w Cukierni Belle Epoque” 

2 Zakład Belle Epoque Nasz staż odbyłyśmy w cukierni Belle Epoque, która znajdowała się w Rimini. Jest to mały, rodzinny zakład o charakterze rzemieślniczym, którego właścicielem jest Marco Casadei. Swoje wyroby sprzedaje w kawiarni znajdującej się bezpośrednio przy cukierni.

3 Trochę o produkcji… Nasz zakład produkował głównie wyroby z ciasta kruchego, francuskiego i ciasta na croissanty, którego receptura jest tajemnicą zakładu.

4 Robiłyśmy wiele wyrobów m. in
Robiłyśmy wiele wyrobów m.in. różnego rodzaju desery, babeczki, ciasteczka, ptysie, bezy, rurki francuskie oraz croissanty.

5

6 WYROBY TRADYCYJNE Deser Santo Lore
Jest to deser wykonany z ciasta francuskiego posypanego cukrem, z warstwą kremu Russel zabajone i masą biszkoptową z amaretto i orzechami. Jest udekorowany rozetkami ze śmietany, ptysiami w karmelu, kremem Russel zabajone i czekoladowym oraz orzechami.

7 WYROBY TRADYCYJNE Tiramisu – jest to deser złożony z trzech blatów biszkoptowych, nasączonych syropem kawowym i przekładanych kremem Russel zabajone oraz posypany kakao.

8 WYROBY TRADYCYJNE Biscotti – są to kruche ciasteczka w różnych kształtach, często łączone ze sobą czekoladą, marmoladą lub nugatem. Obciąga się je w czekoladzie i obsypuje kokosem, orzechami lub posypkami cukrowymi.

9 Przygotowanie ciasta kruchego na Biscotti
Receptura: -5 kg masła -2,5 kg cukru -20 jaj -7,5 kg mąki pszennej typ g sody oczyszczonej Wszystkie składniki mieszamy ze sobą w miesiarce do uzyskania jednolitej masy.

10 ETAPY PRODUKCJI CIASTEK KRUCHYCH

11 2. Wycinanie ciasteczek za pomocą foremek
1. Wałkowanie ciasta kruchego 3. Wypiek ciasteczek w temperaturze 165 stopni C przez ok minut. Następnie dekorowanie.

12 WYROBY TRADYCYJNE Ciastko Francuskie
Są to kawałki ciasta francuskiego wałkowane w cukrze na płaty i szprycowane budyniem lub serem.

13 Przygotowanie ciasta francuskiego na ciastka
Receptura: Grunt: 1,3 kg mąka pszenna typ 00 szczypta soli woda 2) Tłuszcz do wałkowania: - 0,3 kg masła - 0,150 kg mąki Składniki na grunt wyrabiamy w miesiarce do uzyskania jednolitej masy, następnie wałkujemy z tłuszczem.

14 ETAPY PRODUKCJI CIASTKA FRANCUSKIEGO

15 1. Wałkowanie ciasta francuskiego
2. Smarowanie fragmentu ciasta smarówką

16 3. Zwijanie ciasta w roladę
4. Krojenie rolady na równe kawałki

17 5. Układanie zwiniętych kawałków w cukrze
6. Ugniatanie ciasta i zasypywanie cukrem

18 7. Wałkowanie ciasta na płaty
8. Szprycowanie przygotowanych płatów budyniem lub serem

19 9. Zwijanie ciastka 10. Wypiek ciastka w temperaturze 200 stopni C przez ok. 15 minut. Następnie obsypanie cukrem pudrem

20 Podczas pracy…

21 Zakończenie stażu… Bardzo miło wspominamy odbyty staż w zakładzie Belle Epoque jak i pracowników, którzy zawsze byli uśmiechnięci, przyjaźni i pomocni. Bardzo wiele się nauczyłyśmy i z pewnością zdobyte umiejętności przydadzą nam się w dalszej pracy w cukierni w Polsce.


Pobierz ppt "w Cukierni Belle Epoque”"

Podobne prezentacje


Reklamy Google