Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pies jako bohater filmu

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Pies jako bohater filmu"— Zapis prezentacji:

1 Pies jako bohater filmu

2   Balto ( ) 21 marca na Alasce, stwierdzono u kilkorga dzieci błonicę. Wkrótce nastąpiły nowe zachorowania i miastu groziła epidemia. Jedynym ratunkiem dla chorych były szczepionki znajdujące się w szpitalu, w odległym o 1600 km. Zdecydowano się posłać po szczepionkę psie zaprzęgi. 20 załóg ruszyło w długą drogę, walcząc z wiatrem o prędkości 100 km/h i mrozem -40 stopni °C. Podczas drogi powrotnej właściciel zaprzęgu, którego liderem był Balto, dotknęła ślepota śnieżna. Przez następne 20 godzin ślepy poganiacz mógł polegać tylko na instynkcie Balto. Pies bezbłędnie odnalazł drogę w zamieci. Wyczerpane psy dotarły ratując tym samym życie dzieci kilometrowa wyprawa, którą obliczono na 13 dni, zajęła w sumie ich grudnia 1925 odsłonięto na jego cześć psa pomnik. Oparty luźno na autentycznych wydarzeniach film opowiada historię Balto bezpańskiego psa rasy husky, który w połowie jest wilkiem i jako takiego mieszańca odtrącają go zarówno ludzie jak i przedstawiciele swojego gatunku. Balto nawiązuje kilka przyjaźni, z gęsią Borisem i dwoma niedźwiedziami polarnymi Mukiem i Lukiem , ale jest szczególnie zwalczany przez przywódcę psiej sfory, Steela, z którym rywalizuje o względy pięknej suczki . Pewnego dnia nawałnica śnieżna odcina od świata wioskę Nome na Alasce, gdzie potrzebne są lekarstwa na zwalczenie epidemii dyfterytu. Kiedy psi zaprzęg, dostarczający antytoksynę grzęźnie w śniegu, Balto staje się jedyną deską ratunku dla mieszkańców wioski. BALTO

3 HACZIKO Hacziko ur. 10 listopada 1923 w Ōdate, zm. 8 marca 1935 r., pies rasy akita, który czekał w tym samym miejscu nieprzerwanie prawie 10 lat na przybycie swojego pana przy stacji tokijskiego metra Shibuya. Doceniając wierność, lojalność i oddanie psa, mieszkańcy Tokio wybudowali obok dworca jego pomnik. W Japonii znany jest jako chūken Hachikō czyli wierny pies Hachikō. Na podstawie historii psa Hacziko powstał film o tym samym tytule.

4 PIES SZARIK Szarik to jeden z najsłynniejszych owczarków niemieckich w historii polskiej telewizji. Znany z serialu „Czterej pancerni i pies”. Choć imię „Szarik” oznacza w języku rosyjskim „kuleczkę” odznaczał się on wyjątkową odwagą i nie raz byliśmy świadkami jego bohaterskich akcji, w których ratował członków załogi „Rudego 102”. W rzeczywistości rolę Szarika odtwarzały trzy różne psy tej samej rasy, najczęściej był to Trymer - pies milicyjny, który oblał egzamin z tropienia i miał być wycofany ze służby ze względu na niskie wskaźniki agresji, ale na planie filmowym był świetnym aktorem. Inne to Spik i Atak. Ten ostatni był silnym i pobudliwym psem i nadawał się do scen wymagających wysiłku i kondycji. Wyglądem różnił się od Trymera, dlatego przed zdjęciami musiał być charakteryzowany w zakładzie fryzjerski.

5 PIES CYWIL Cywil owczarek niemiecki, którego przygody zostały zekranizowane w jednym z najsłynniejszych seriali PRLU „Przygody psa Cywila”. Cywil przyszedł na świat w Zakładzie Tresury Psów Milicyjnych. Niestety, jako "nadliczbowy", zgodnie z prawami hodowlanymi dotyczącymi rasowych psów, został przeznaczony na uśpienie. Sierżant MO Walczak postanowił uratować szczeniaka i w tajemnicy przed wszystkim wytresować go na psa milicyjnego. Od tej pory stają się towarzyszami w doli i niedoli. Cywil wykazywał się niezwykłą odwagą i inteligencją. Uczestniczył w pościgach za groźnymi przestępcami, w poszukiwaniach zaginionych dzieci, niejednokrotnie narażając swoje życie.

6 REX Rex owczarek niemiecki, główny bohater niemieckiego serialu emitowanego w latach 90. „Komisarz Rex”. Jego pełne imię brzmi - Reginald von Rawenholst. Rex jest etatowym pracownikiem austriackiej policji. Wierny towarzysz swojego opiekuna, pomaga mu rozwiązywać najtrudniejsze kryminalne zagadki. Serial cieszył się ogromną popularnością, produkowano go nieprzerwanie przez 10 lat. Rex miał w serialu dublerów, którzy zastępowali go w trudniejszych scenach. Późniejsze odcinki były kręcone z innym owczarkiem.

7 BIAŁY KIEŁ Biały Kieł jest głównym bohaterem książki o tym samym tytule. Zwierzę stanowi hybrydę psa z wilkiem - w trzech czwartych jest, bowiem wilkiem, a w jednej czwartej psem. Biały Kieł urodził się jako dziki, nieposkromiony wilk, lecz z czasem nabrał cech typowych dla psa domowego. Biały Kieł był początkowo wychowywany przez matkę, jednakże los bardzo wcześnie ich rozdzielił. W czasie jednego z polowań wilczek i matka zostają schwytani i przekazani wodzowi Indian Szaremu Bobrowi, który przypomina sobie, że wilczyca należała niegdyś do jego brata. Pomimo sentymentu postanawia przekazać ją innemu Indianinowi w ramach spłaty zaległego zobowiązania. Biały Kieł pozostaje zaś u niego i rozpoczyna swoją karierę jako pies zaprzęgowy. Jego relacje ze światem i innymi ludźmi pozostają bardzo zdystansowane i przepełnione nie pewnością. Na podstawie książki powstała ekranizacja filmowa o tym samym tytule.

8 LESSIE Lessie sławny pies z serii filmów fabularnych. Pierwszy z filmów - „Lassie wróć” został nakręcony w 1943 roku, ostatni - „Lassie” w 2005 roku. Łącznie nakręcono 12 filmów, w których za każdym razem grał inny pies. Choć Lassie była suką, w jej rolę zawsze wcielały się psy, z uwagi na ich łatwiejsze szkolenie. Największym problemem w zastępowaniu jednego owczarka collie drugim okazała się charakterystyczna podłużna biała plama na czole Lassie. U przedstawicieli tej rasy należy ona do rzadkości. Z problemem tym radzono sobie w dwojaki sposób: zatrudniano potomstwo psów z takim paskiem bądź, co najczęściej miło miejsce, malowano psu białą farbą pasek.

9 BEETHOVEN   Beethoven najsłynniejszy bernardyn, bohater filmu komediowego z 1992 roku. Pewnego dani Beethoven został poddany rutynowym badaniom weterynaryjnym, podczas których nieuczciwy weterynarz upatrzył sobie w Beethovenie idealnego psa do eksperymentów medycznych. Weterynarz pozoruje wypadek w którym Beethoven go rzekomo ugryzł i zabiera psa do swojej kliniki na obserwację. Świadkiem całego wydarzenia była Emily, i opowiada o wszystkim ojcu. Ten postanawia przeprowadzić śledztwo i dociera do kliniki, w której prowadzi się eksperymenty medyczne na psach. Weterynarz trafia do więzienia, Beethoven staje się bohaterem, a wszystkie psy uwolnione z kliniki zostają mieszkańcami domu Newtonów.

10 SABA  Wierny przyjaciel głównych bohaterów powieści Henryka Sienkiewicza "W pustyni i w puszczy". Saba pomaga dzieciom w ucieczce od arabskich wojowników stając się wiernym kompanem ich podróży przez pustynię i puszczę. Powieść została dwukrotnie sfilmowana - w 1973 przez Władysława Ślesickiego oraz w 2001 przez Gavina Hooda.W obu przypadkach z nakręconego materiału zostały stworzone jednocześnie film kinowy i mini-serial telewizyjny. Wersja z 1973 roku jest bliższa pierwowzorowi literackiemu.

11 PIES ŚLINIAK  Jeden z bohaterów polskiego serialu komediowego "Rodzina zastępcza". Śliniak jest pupilem rodziny Kwiatkowskich, uwielbiany przez dzieci, obrońca domu i wierny przyjaciel swojego pana.

12 101 DALMAYTŃCZYKÓW Komedia będąca aktorską wersją głośnego filmu animowanego. Akcja rozgrywa się w Londynie. Jednym z bohaterów jest Roger - samotnik zajmujący się projektowaniem gier komputerowych. Jego jedynym towarzyszem jest uroczy dalmatyńczyk Pongo. Sytuacja ulega zmianie, gdy dzięki Pongo Roger spotyka piękną Anitę - właścicielkę dalmatynki Perdity. Tych dwoje podejmuje walkę przeciwko diabolicznej Cruelli DeMon - szefowej domu mody, której celem jest wylansowanie futer z dalmatyńczyków. Starcie Dobra ze Złem pełne jest nieoczekiwanych przygód i rozkosznej gromadki psiaków.

13 PIES REKSIO Wesoły piesek Reksio, mieszka w niewielkiej budzie. Trudno mu jednak w niej usiedzieć, ciągle bowiem poszukuje nowych znajomości oraz przygód. Jako, że jest sympatycznym zwierzakiem bardzo szybko zaprzyjaźnia się z otoczeniem. Należy również do odważnych: potrafi obronić słabszych od siebie, jak choćby małego ratlerka z rąk porywacza, jest też rozjemcą w licznych, podwórkowych sporach i konfliktach. Wszyscy go lubią, on zaś nigdy nie może narzekać na samotność oraz nudę.

14 PIES ODIE Odie to pies występujący w serialu animowanym, dwóch filmach pełno metrażowych oraz dwóch filmach z serii Garfield. Odie to żółty pies rasy beagle z brązowymi uszami, krótkim ogonem i wielkim językiem. Na boku ma czarną, okrągłą łatkę. Wiecznie śliniący się zadowolony z życia, mało inteligentny i naiwny, jest jedną z głównych ofiar kawałów kota Garfielda.

15  Scooby Doo to postać stworzona przez Iwao Takamoto, główny bohater serii seriali i filmów Scooby Doo. Tytułowy bohater to mówiący dog niemiecki, brązowy w czarne łatki. Ma obrożę z inicjałami SD. Jest strasznie tchórzliwy i zawsze głodny. Jego ulubionym przysmakiem są Scooby Chrupki. Należy do Tajemniczej Spółki demaskującej potwory. Scooby Doo jest najdłużej emitowaną kreskówką w historii (wpisano ją do Księgi Rekordów Guinessa) - od 1969 roku aż do dzisiaj. SCOOBIE DOO

16 DZIĘKUJĘ ZA UWAGĘ KONIEC


Pobierz ppt "Pies jako bohater filmu"

Podobne prezentacje


Reklamy Google