Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Zapraszam do obejrzenia mojej prezentacji. Owczarek niemiecki został wyhodowany na początku XIX wieku. Na początku służył w policji i wojsku. Zyskał uznanie.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Zapraszam do obejrzenia mojej prezentacji. Owczarek niemiecki został wyhodowany na początku XIX wieku. Na początku służył w policji i wojsku. Zyskał uznanie."— Zapis prezentacji:

1 Zapraszam do obejrzenia mojej prezentacji

2 Owczarek niemiecki został wyhodowany na początku XIX wieku. Na początku służył w policji i wojsku. Zyskał uznanie i popularność w obu wojnach i szybko stał się jednym z najpopularniejszych psów na świecie. Owczarek niemiecki jest to pies niezwykle wszechstronny, nadal sprawdza się w policji, w ratownictwie i obronie. Jest też wspaniałym psem rodzinnym. Wymaga niestety stałego kontaktu i tresury. Błędy w wychowaniu negatywnie wpływają na późniejsze zachowanie owczarka niemieckiego.

3 Jest to potomek europejskich psów pasterskich, które rybacy zabierali ze sobą jako psy obronne na wybrzeże Nowej Funlandii. Łatwo uczy się reguł wzajemnego obcowania, ale do zajęć sportowych jest zbyt ciężki i wykazuje niewystarczający stopień gotowości do podporządkowania. Nie jest to pies odpowiedni do mieszkań czy do miasta. Pasja do wody i wrodzone upodobanie do aportowania czynią nowofundlanda urodzonym psem do ratownictwa wodnego. Najbardziej znaną osobą, która z tego skorzystała, był Napoleon, którego uratował legendarny Boatswain. Maść czarna, brązowa, biało-czarna. Masa ciała psa wynosi 68 kg, a suki 54 kg.

4 Jest to pierwszej klasy pies myśliwski, pies poszukujący środków odurzających i min, pies ratownik, lawinowy, przewodnik niewidomych i pies rodzinny. Nie włóczy się, nie kłusuje, jest czujny. Potrzebuje ruchu, a przede wszystkim sensownego zajęcia. Kocha wodę i zarówno w lecie, jak i w zimie lubi pływać. Maść czarna, biszkoptowa, czekoladowa.

5 Jedna z ras psów, należąca do grupy psów w typie pinczera i sznaucera, molosów, szwajcarskich psów pasterskich oraz innych ras. Zaklasyfikowana do sekcji psów w typie pinczera i sznaucera, w podsekcji psów w typie pinczera. Jest psem o zrównoważonym, silnym charakterze. Mimo swego temperamentu i ruchliwości potrafi zachować spokój. Jest psem przywiązującym się silnie do członków rodziny, jego kontakty z dziećmi powinny być pod nadzorem osób dorosłych. Wymaga bliskiego kontaktu z człowiekiem oraz szkolenia w zakresie posłuszeństwa ogólnego. Pełen temperamentu i energii, wymaga sporej, codziennej porcji ruchu.

6 Jedna z ras psów, należąca do grupy - szpiców i psów w typie pierwotnym, zaklasyfikowana do sekcji północnych psów zaprzęgowych. Siberian husky to pies silny umiarkowanie, zwarty, o sportowej sylwetce formatu skróconego prostokąta. Dopuszczalne są wszystkie rodzaje umaszczenia, od czysto białego do jednolicie czarnego, jednak najczęściej spotykane zestawienia barw to: czarny, szary, wilczasty, srebrzysty, rudy, czekoladowy i złocisty z bielą, także pinto (łaciate)

7 Ras psów, należąca do grupy psów w typie pinczera i sznaucera, molosów, szwajcarskich psów pasterskich oraz innych ras. Zaklasyfikowana do sekcji psów molosowatych w typie dogowatym. Według klasyfikacji FCI podlega próbom pracy. Pies żywiołowy, wesoły i skłonny do zabaw. Wadami w usposobieniu boksera są: agresywność, złośliwość, podstępność, niezrównoważenie, brak temperamentu, bojaźliwość. Psy z wadami charakteru są eliminowane z dalszej hodowli. Ich charakter oceniany jest za pomocą testów psychologicznych przez ZKwP. Sprawdza się w szkoleniu, wymaga jednak odpowiedniej stymulacji i regularnych ćwiczeń. Jest psem rodzinnym, towarzyskim, źle znoszącym samotność.

8 Psy charakteryzują się inteligencją i posłuszeństwem oraz łagodnym charakterem, rzadko szczekają. Golden Retrievery są energiczne, wytrzymałe i aktywne. Szybko przywiązują się do właściciela. Towarzyskie potrzebują bliskiego kontaktu z członkami rodziny, dobrze tolerują inne zwierzęta w domostwie. Ze względu na swój karny i łagodny charakter, sprawdzają się jako towarzysze osób starszych i dzieci. Wymaga regularnego wyczesywania oraz specjalnej uwagi w pielęgnacji uszu (są podatne na zapalenia).

9 - http://pl.wikipedia.org/wiki/Strona_główna -Książka pt. RASY PSÓW Eva-Maria Kramer Wykonała Paulina Kmieć


Pobierz ppt "Zapraszam do obejrzenia mojej prezentacji. Owczarek niemiecki został wyhodowany na początku XIX wieku. Na początku służył w policji i wojsku. Zyskał uznanie."

Podobne prezentacje


Reklamy Google