Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

WODA.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "WODA."— Zapis prezentacji:

1 WODA

2 Sztuka picia wody, czyli Cytrynki prowadzą kampanię
Oto woda ! Sztuka picia wody, czyli Cytrynki prowadzą kampanię

3 NIE PACHNIE ? NIE MA BARWY ? NIC W NIEJ NIE PŁYWA?

4 Smaku też nie ma !

5 Dlaczego mamy zajmować się czymś co nie pachnie, nie zachwyca barwą i nawet nie ma smaku ?
Musimy to zbadać ! Smoki też będą badać ! ?

6 ZADANIE 1 – ZBADAĆ , CZY WODA ZAWIERA SOLE MINERALNE ?

7 ZADANIE 2 – ZBADAĆ, KTÓRA WODA ZAWIERA NAJWIĘCEJ SOLI MINERALNYCH

8 Grupa młodych naukowców z I C po przeprowadzeniu eksperymentów stwierdza , że wodę należy pić , bo …. !!!

9 Woda to najbardziej potrzebna substancja po tlenie
Woda to najbardziej potrzebna substancja po tlenie. Bez niej nie byłoby życia. Bez niej nie istniejemy. Nie można jej niczym zastąpić, a nasz organizm niestety nie może jej magazynować. Dlatego, aby prawidłowo funkcjonować, musimy pić, najlepiej naturalną wodę.

10 BUTELKOWANA WODA ZDROWIA DZIECIOM DODA
Woda zamknięta w butelce jest wodą szczególną – trafia tam w naturalnej postaci, takiej jaką stworzyła ją natura. Woda przeznaczona do butelkowania ma zachowany naturalny skład chemiczny i mikrobiologiczny i nie wymaga oczyszczania. Dzięki temu wody butelkowane mają jakość nie tylko bezpieczną, ale też bardziej korzystną dla naszego zdrowia. Woda gasi pragnienie !

11 Pić, czy nie pić ? To , ile dziecko pije wody jest tak samo ważne dla jego zdrowia jak jedzenie wartościowych produktów ! Zachęcajmy dzieci, aby piły wodę często małymi łykami. Powinny pić nawet wtedy, gdy nie odczuwają pragnienia. Woda jest jedynym napojem , który możemy pić w zasadzie bez ograniczeń.

12 Ile wody powinni pić najmłodsi?

13 ZAPOTRZEBOWANIE NA WODĘ
Każdego dnia dziecko potrzebuje średnio ok. 1,5l wody. To zapotrzebowanie jest jednak uzależnione od wieku, płci, aktywności, diety i oczywiście temperatury. Dzieci od 4 do 6 lat potrzebują już 1700 ml wody ml wody dziennie to zapotrzebowanie dzieci w wieku od 7 do 9 lat. Część tego zapotrzebowania pokrywa pożywienie w postaci owoców i warzyw. Jednak większość dziecko powinno po prostu wypić w postaci płynu. A do tego najlepsza jest woda, bo najbardziej naturalna. Hej ho, hej ho Wodę by się piło !!

14 Każda kropla na wagę złota

15 O czym powinniśmy pamiętać
O czym powinniśmy pamiętać? Warto zwrócić uwagę na zalecenia Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), zgodnie z którymi nie  powinniśmy wypijać więcej niż 10% dziennego zapotrzebowania energetycznego. To znaczy, że jeśli zgodnie z zaleceniami żywieniowymi dziecko powinno otrzymać dziennie np kalorii, to z płynów nie powinno pochodzić więcej niż 120 kalorii. Przekraczanie tego zalecenia to zwiększone ryzyko wystąpienia nadwagi i otyłości.

16 Kiedy dziecko nie chce pić wody …

17 Woda stanie się dla Twojego dziecka bardziej atrakcyjna, jeżeli wzbogacisz ją smakowo odrobiną soku z cytryny, pomarańczy lub kiedy dodasz do niej trochę mięty albo kawałek zielonego ogórka. Urozmaicaj również naczynia, w których podajesz wodę; niech pije ją przez fantazyjnie wykonaną słomkę, z kolorowego kubeczka lub bidonu. Pamiętaj, aby woda była zawsze pod ręką i w zasięgu wzroku Twojego dziecka. Dzięki temu w każdej chwili będzie mogło dać Ci znać, że chce pić. Chwal je, kiedy pije wodę lub gdy samo o nią poprosi. Jej spożycie zwiększaj małymi kroczkami. Wykorzystuj wspólne zabawy do przekazania dziecku wiedzy o znaczeniu wody. Ciekawym eksperymentem dla malucha może być na przykład przemiana lodu w wodę – przy okazji możesz zwrócić mu uwagę na jej doskonałe właściwości. Dzieci naśladują swoich rodziców i przejmują ich nawyki żywieniowe. Dawaj dobry przykład, gasząc pragnienie wodą

18 www. aktywniepozdrowie. pl www. tysiacdni. pl www. mjakmama24. pl www

19 Dziękuję iwona seliwiak szkoła podstawowa nr 166 im
Dziękuję iwona seliwiak szkoła podstawowa nr 166 im. Żwirki i Wigury w warszawie


Pobierz ppt "WODA."

Podobne prezentacje


Reklamy Google