Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

WODA. SZTUKA PICIA WODY, CZYLI CYTRYNKI PROWADZĄ KAMPANIĘ Oto woda !

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "WODA. SZTUKA PICIA WODY, CZYLI CYTRYNKI PROWADZĄ KAMPANIĘ Oto woda !"— Zapis prezentacji:

1 WODA

2 SZTUKA PICIA WODY, CZYLI CYTRYNKI PROWADZĄ KAMPANIĘ Oto woda !

3 NIE PACHNIE ? NIE MA BARWY ? NIC W NIEJ NIE PŁYWA?

4 Smaku też nie ma !

5 Dlaczego mamy zajmować się czymś co nie pachnie, nie zachwyca barwą i nawet nie ma smaku ? Smoki też będą badać ! ? Musimy to zbadać !

6 ZADANIE 1 – ZBADAĆ, CZY WODA ZAWIERA SOLE MINERALNE ?

7 ZADANIE 2 – ZBADAĆ, KTÓRA WODA ZAWIERA NAJWIĘCEJ SOLI MINERALNYCH

8 GRUPA MŁODYCH NAUKOWCÓW Z I C PO PRZEPROWADZENIU EKSPERYMENTÓW STWIERDZA, ŻE WODĘ NALEŻY PIĆ, BO …. !!!

9 Woda to najbardziej potrzebna substancja po tlenie. Bez niej nie byłoby życia. Bez niej nie istniejemy. Nie można jej niczym zastąpić, a nasz organizm niestety nie może jej magazynować. Dlatego, aby prawidłowo funkcjonować, musimy pić, najlepiej naturalną wodę.

10 BUTELKOWANA WODA ZDROWIA DZIECIOM DODA Woda zamknięta w butelce jest wodą szczególną – trafia tam w naturalnej postaci, takiej jaką stworzyła ją natura. Woda przeznaczona do butelkowania ma zachowany naturalny skład chemiczny i mikrobiologiczny i nie wymaga oczyszczania. Dzięki temu wody butelkowane mają jakość nie tylko bezpieczną, ale też bardziej korzystną dla naszego zdrowia. Woda gasi pragnienie !

11 PIĆ, CZY NIE PIĆ ? To, ile dziecko pije wody jest tak samo ważne dla jego zdrowia jak jedzenie wartościowych produktów ! Zachęcajmy dzieci, aby piły wodę często małymi łykami. Powinny pić nawet wtedy, gdy nie odczuwają pragnienia. Woda jest jedynym napojem, który możemy pić w zasadzie bez ograniczeń.

12 ILE WODY POWINNI PIĆ NAJMŁODSI?

13 Każdego dnia dziecko potrzebuje średnio ok. 1,5l wody. To zapotrzebowanie jest jednak uzależnione od wieku, płci, aktywności, diety i oczywiście temperatury. Dzieci od 4 do 6 lat potrzebują już 1700 ml wody. 1900 ml wody dziennie to zapotrzebowanie dzieci w wieku od 7 do 9 lat. Część tego zapotrzebowania pokrywa pożywienie w postaci owoc ó w i warzyw. Jednak większość dziecko powinno po prostu wypić w postaci płynu. A do tego najlepsza jest woda, bo najbardziej naturalna.

14 KAŻDA KROPLA NA WAGĘ ZŁOTA

15 O CZYM POWINNIŚMY PAMIĘTAĆ? WARTO ZWRÓCIĆ UWAGĘ NA ZALECENIA ŚWIATOWEJ ORGANIZACJI ZDROWIA (WHO), ZGODNIE Z KTÓRYMI NIE POWINNIŚMY WYPIJAĆ WIĘCEJ NIŻ 10% DZIENNEGO ZAPOTRZEBOWANIA ENERGETYCZNEGO. TO ZNACZY, ŻE JEŚLI ZGODNIE Z ZALECENIAMI ŻYWIENIOWYMI DZIECKO POWINNO OTRZYMAĆ DZIENNIE NP. 1200 KALORII, TO Z PŁYNÓW NIE POWINNO POCHODZIĆ WIĘCEJ NIŻ 120 KALORII. PRZEKRACZANIE TEGO ZALECENIA TO ZWIĘKSZONE RYZYKO WYSTĄPIENIA NADWAGI I OTYŁOŚCI.

16 KIEDY DZIECKO NIE CHCE PIĆ WODY …

17 WODA STANIE SIĘ DLA TWOJEGO DZIECKA BARDZIEJ ATRAKCYJNA, JEŻELI WZBOGACISZ JĄ SMAKOWO ODROBINĄ SOKU Z CYTRYNY, POMARAŃCZY LUB KIEDY DODASZ DO NIEJ TROCHĘ MIĘTY ALBO KAWAŁEK ZIELONEGO OGÓRKA. UROZMAICAJ RÓWNIEŻ NACZYNIA, W KTÓRYCH PODAJESZ WODĘ; NIECH PIJE JĄ PRZEZ FANTAZYJNIE WYKONANĄ SŁOMKĘ, Z KOLOROWEGO KUBECZKA LUB BIDONU. PAMIĘTAJ, ABY WODA BYŁA ZAWSZE POD RĘKĄ I W ZASIĘGU WZROKU TWOJEGO DZIECKA. DZIĘKI TEMU W KAŻDEJ CHWILI BĘDZIE MOGŁO DAĆ CI ZNAĆ, ŻE CHCE PIĆ. CHWAL JE, KIEDY PIJE WODĘ LUB GDY SAMO O NIĄ POPROSI. JEJ SPOŻYCIE ZWIĘKSZAJ MAŁYMI KROCZKAMI. WYKORZYSTUJ WSPÓLNE ZABAWY DO PRZEKAZANIA DZIECKU WIEDZY O ZNACZENIU WODY. CIEKAWYM EKSPERYMENTEM DLA MALUCHA MOŻE BYĆ NA PRZYKŁAD PRZEMIANA LODU W WODĘ – PRZY OKAZJI MOŻESZ ZWRÓCIĆ MU UWAGĘ NA JEJ DOSKONAŁE WŁAŚCIWOŚCI. DZIECI NAŚLADUJĄ SWOICH RODZICÓW I PRZEJMUJĄ ICH NAWYKI ŻYWIENIOWE. DAWAJ DOBRY PRZYKŁAD, GASZĄC PRAGNIENIE WODĄ

18 WWW.AKTYWNIEPOZDROWIE.PL WWW.TYSIACDNI.PL WWW.MJAKMAMA24.PL WWW.WOLEWODE.PL WWW.MOJEGOTOWANIE.PL WWW.SUPER-GIFY.PL

19 DZIĘKUJĘ IWONA SELIWIAK SZKOŁA PODSTAWOWA NR 166 IM. ŻWIRKI I WIGURY W WARSZAWIE


Pobierz ppt "WODA. SZTUKA PICIA WODY, CZYLI CYTRYNKI PROWADZĄ KAMPANIĘ Oto woda !"

Podobne prezentacje


Reklamy Google