Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Lasy w mojej okolicy Zielony Las położony jest w północnej części tzw. Wzgórz Żarskich z najwyższym punktem 227 m n.p.m. Zróżnicowana rzeźba terenu,

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Lasy w mojej okolicy Zielony Las położony jest w północnej części tzw. Wzgórz Żarskich z najwyższym punktem 227 m n.p.m. Zróżnicowana rzeźba terenu,"— Zapis prezentacji:

1

2 Lasy w mojej okolicy

3 Zielony Las położony jest w północnej części tzw. Wzgórz Żarskich z najwyższym punktem 227 m n.p.m. Zróżnicowana rzeźba terenu, wspaniała roślinność-zwłaszcza buczyny, a także bogata historia spowodowały, że miejsce to jest jednym z cenniejszych obiektów przyrody środkowo- zachodniej Polski.

4 Wielogatunkowe lasy, stwarzają dogodne warunki bytowania wielu rzadkim i ciekawym zwierzętom, ptakom, m.in. dzikie gołębie-grzywacz, siniak, dzięcioły. Decyzją Wojewody Zielonogórskiego z 1996 roku większa część Zielonego Lasu stała się obszarem chronionego krajobrazu. Część drzew oznaczono jako pomniki przyrody.

5 Warunki glebowe, wodne i mikroklimat przyczyniły się do powstania wielu unikatowych i ciekawych okazów drzew takich jak: egzotyczne kasztany, sosny wejmutki, choiny, cyprysiki, jodły naturalne, cisy, a przede wszystkim stare i potężne buki oraz dęby. Wszystko to spowodowało, że Zielony Las stał się niesamowitym i bajkowym miejscem wycieczek do uprawiania wielu dziedzin turystyki.

6 Ukształtowanie powierzchni przyczyniło się do powstania dość podmokłych i zabagnionych miejsc, tworząc dzikie trzęsawiska, które są wspaniałym miejscem dla płazów m.in. kumak nizinny, rzekotka drzewna.

7 Zielony Las jest także ważnym elementem historii regionu Żar. Oprócz traktów, pomników, starych wież i innych wspaniałości godną uwagi jest Kamienna Wieża Promnitza, która liczy już 152 lata!

8 Przez Zielony Las przebiega odcinek euroregionalnej ścieżki rowerowej z Żar do Zagania. Usytuowane w płn części lasu kąpielisko miejskie, które wkrótce poddane zostanie gruntownemu remontowi, spowoduje, że Zielony Las stanie się magnesem dla wszystkich mieszkańców Żar i okolic.

9 ŁUKASZ PRZYŁUCKI Wszystkie zdjęcia przedstawione w prezentacji, zostały wykonane przez autora, w Zielonym Lesie, w Żarach.


Pobierz ppt "Lasy w mojej okolicy Zielony Las położony jest w północnej części tzw. Wzgórz Żarskich z najwyższym punktem 227 m n.p.m. Zróżnicowana rzeźba terenu,"

Podobne prezentacje


Reklamy Google