Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Rezerwaty przyrody Autor: Anna Ćwikła.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Rezerwaty przyrody Autor: Anna Ćwikła."— Zapis prezentacji:

1 Rezerwaty przyrody Autor: Anna Ćwikła

2 Rezerwaty przyrody Roztoczański Park Narodowy Czartowe Pole Nad Tanwią
Piekiełko Skrzypny Ostrów Szum Miejscowości Krasnobród Zwierzyniec

3 Niektóre buki w parku osiągają 39m.
a jodły dochodzą do 50m. wysokości. U stóp Bukowe Góry stoi odsłonięty w 1974r. pomnik poświęcony leśnikom poległym i pomordowanym w czasie okupacji hitlerowskiej.

4 Nad Stawami Echo znajduje się także hodowla Konika Polskiego, potomka dzikiego tarpana, który niegdyś zamieszkiwał te tereny.

5 Rezerwat krajobrazowo-leśny obejmujący przełom rzeki Sopot z zachowaniem jej naturalnego ukształtowania. Jest to jeden z najpiękniejszych zakątków Roztocza. Na wyspie utworzonej przez rozdwojony nurt rzeki znajdują się ruiny dawnej papierni ordynacji zamojskiej. Papiernia powstała w roku 1741, rozbudowano ją w 1840r, a po pożarze i powodzi odbudowana w 1845r. W 1883r. kolejny pożar doprowadził do jej ostatecznego upadku.

6 Rezerwat Krajobrazowo-leśny utworzony w 1958r
Rezerwat Krajobrazowo-leśny utworzony w 1958r. dla ochrony krajobrazu dorzeczy Jelenia i Tanwi. Największy wodospad o wysokości ponad 1m znajduje się na rzece Jeleń nieopodal granicy rezerwatu.

7 Wśród karłowatych sosen znajduje się (podobno) 68 głazów z piaskowca krzemiennego, częściowo ukrytych w ziemi, o dość zagadkowym pochodzeniu.

8 Rezerwat leśny o powierzchni 1,77 ha chroniący naturalny fragment lasu mieszanego, w którym wśród starych ponad stu letnich sosen i buków rośnie wiele pięknych modrzewi, osiągających ponad 40m wysokości.

9 Rezerwat krajobrazowo-leśny
o powierzchni ok. 17 ha. rozciągający się od Starego Górecka do Górecka Kościelnego. Po wybudowaniu tamy elektrowni wodnej, bystry nurt potoku Szum został wstrzymany tworząc na granicy rezerwatu malowniczy staw.

10 Krasnobród leży w sercu Roztocza, w górnym biegu rzeki Wieprz
Krasnobród leży w sercu Roztocza, w górnym biegu rzeki Wieprz. Ciekawe zabytki, słoneczne plaże i otaczające miasteczko wspaniałe lasy Krasnobrodzkiego Parku Krajobrazowego oraz dobrze rozwinięta baza turystyczna czynią z Krasnobrodu znakomite miejsce do wypoczynku o każdej porze roku. Klasztor i kościół Kapliczka na wodzie Kapliczka Św. Rocha Panorama zalewu

11 Zespół Szkół Drzewnych i Ochrony Środowiska.
Kaplica Św. Jana Nepomucena Nazwa osady pochodzi od założonego przez Jana Zamoyskiego na terenie ordynacji zamojskiej rezerwatu myśliwskiego obejmującego Bukową Górę dolinę potoku Świerszcz i Stawy Echo. W "zwierzyńcu", otoczonym ok. 30 km. parkanem żyły sprowadzone z Puszczy Knyszyńskiej żubry, łosie, jelenie i sarny a także dzikie konie tarpany. Obecnie Zwierzyniec, od 1990r. miasto, pełni rolę ośrodka turystycznego Roztocza Środkowego.


Pobierz ppt "Rezerwaty przyrody Autor: Anna Ćwikła."

Podobne prezentacje


Reklamy Google