Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Piękne miejsca w Kielcach W naszym mieście jest wiele pięknych miejsc, lecz nie każdy o nich wie… W tej prezentacji pokażę dwa, które w szczególny sposób.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Piękne miejsca w Kielcach W naszym mieście jest wiele pięknych miejsc, lecz nie każdy o nich wie… W tej prezentacji pokażę dwa, które w szczególny sposób."— Zapis prezentacji:

1 Piękne miejsca w Kielcach W naszym mieście jest wiele pięknych miejsc, lecz nie każdy o nich wie… W tej prezentacji pokażę dwa, które w szczególny sposób zwróciły moją uwagę: park i amfiteatr kadzielnia.

2 Park w Kielcach Po drodze do parku i w nim znalazłam bardzo wiele ciekawych krajobrazów, które przedstawiają zdjęcia na następnych slajdach.

3 Na tych fotografiach zaprezentowałam „wodę życia” szczególnie uszczęśliwiającą użytkowników ul. Sienkiewicza w letnie, upalne dni. Plac Artystów

4

5

6 Idąc do parku mogę podziwiać różne odmiany drzew iglastych i liściastych zdobiących i jednocześnie oczyszczających powietrze Kielc. Droga do parku

7 Przy samej ulicy często natykam się na dzikie gołębie, które wbrew nazwie nie są zbytnio płochliwes. Przy samej ulicy często natykam się na dzikie gołębie, które wbrew nazwie nie są zbytnio płochliwes. W parku

8 Nad stawem rosną wierzby, które tworzą cudowny nastrój, nie tylko dla zakochanych ;).

9 Stałymi bywalcami w kieleckim parku są widniejące na fotografiach łabędzie przypominające parę nowożeńców.

10

11 Wyjście z parku Po drodze wyprowadzającej z parku, a tym samym prowadzącej do następnego omawianego obiektu, czyli kadzielni, stoją rzeźbione popiersia znanych wszystkim, wybitnych postaci z dziedziny nauki, kultury i sztuki.

12 Jest to miejsce najbardziej chyba znane w Kielcach i odwiedzane przez większość mieszkańców miasta. Nazywane jest Świętokrzyską Golgotą. Kadzielnia

13 Krzyż

14

15 Groty Na fotografiach przedstawiłam dwie z wielu grot znajdujących się na kadzielni.

16

17 Pomnik Nad amfiteatrem na Kadzielni, na wzgórzu Harcerskim wznosi się od 1979 Pomnik Bojowników o Wyzwolenie Narodowe i Społeczne Kielecczyzny autorstwa Stefana Maja.

18

19

20 Wyjście z kadzielni

21 Opuszczając to piękne miejsce widzę jeszcze dwie tablice wykonane na podobieństwo tych z Góry Synaj, które mają przypominać Kielczanom jakimi zasadami należy kierować się w życiu.

22 Koniec Tutaj kończy się nasza wycieczka po Kielcach. Oprócz ujawnionych tu 2 pięknych miejsc istnieją jeszcze inne, ale przedstawię je może innym razem.


Pobierz ppt "Piękne miejsca w Kielcach W naszym mieście jest wiele pięknych miejsc, lecz nie każdy o nich wie… W tej prezentacji pokażę dwa, które w szczególny sposób."

Podobne prezentacje


Reklamy Google