Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

 Prezentacja przygotowana w ramach projektu edukacyjnego przez uczniów Gimnazjum w Rymaniu.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: " Prezentacja przygotowana w ramach projektu edukacyjnego przez uczniów Gimnazjum w Rymaniu."— Zapis prezentacji:

1  Prezentacja przygotowana w ramach projektu edukacyjnego przez uczniów Gimnazjum w Rymaniu.

2

3 Po przykryciu palącej się świeczki zlewką płomień po pewnym czasie gaśnie, a zlewka wypełnia się w jednej piątej objętości wodą. W skład powietrza wchodzi gaz, który podtrzymuje palenie – jest to tlen, który stanowi 21% objętości powietrza. Pozostałą część stanowi azot – 78 %, oraz inne gazy – 1 %

4

5 Podczas prażenia manganianu potasu wydziela się gaz, który po włożeniu tlącego się łuczywka powoduje jego rozpalenie się jasnym płomieniem. Jest to tlen.

6 W tej grupie doświadczenie z manganianem potasu również zakończyło się sukcesem. Tlące się łuczywko rozpaliło się jasnym płomieniem.

7

8 W powietrzu magnez pali się jasnym, oślepiającym płomieniem. W tlenie spalanie magnezu zachodzi jeszcze bardziej widowiskowo.

9  Dwutlenek węgla wykrywamy za pośrednictwem wody wapiennej.  Woda wapienna w obecności dwutlenku węgla mętnieje.

10 Przygotowanie zestawu sączącego do przygotowania wody wapiennej.

11 Woda wapienna w probówce pod wpływem wydychanego powietrza w którym jest dwutlenek węgla mętnieje.

12 W otoczeniu każdego człowieka znajdują się różne gazy. Jeżeli znamy metody i sposoby postępowania z nimi nie są one wcale takie straszne. Można je wykryć różnymi metodami i zapanować nad ich cechami. Gazy przyjmują kształt naczynia w którym się znajdują, można je sprężać i skraplać. W projekcie uczestniczyli: -Kamil Malinowski IIA -Sandra Franas IIB -Eliza Kucharska IIB -Aleksandra Pawełek IIB -Daria Zielińska IIB -Karolina Kałżyńska IIIA


Pobierz ppt " Prezentacja przygotowana w ramach projektu edukacyjnego przez uczniów Gimnazjum w Rymaniu."

Podobne prezentacje


Reklamy Google