Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Gimnazjum im. Królowej Jadwigi w Działdowie

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Gimnazjum im. Królowej Jadwigi w Działdowie"— Zapis prezentacji:

1 Gimnazjum im. Królowej Jadwigi w Działdowie
CHEMICZNE KOŁO NAUKOWE AKADEMII UCZNIOWSKIEJ „Jak powstają gazy? Otrzymywanie gazów w różnych typach reakcji”.

2 Skład zespołu: Aleksandra Krezymon Klaudia Szulc Monika Żądłowska
Nikodem Śmigielski Sandra Piotrowicz Marta Modrzewska Aleksandra Chudzyńska Jakub Poterała Kacper Smereczyński Mateusz Kaczmarczyk Aleksandra Kłosowska Patryk Zero

3 I. Na czym polega tajemnicza moc ziemniaków?
Doświadczenie 1 I. Na czym polega tajemnicza moc ziemniaków? W kolbie stożkowej umieszczamy pokrojone ziemniaki i zalewamy je wodą utlenioną. Odstawiamy na ok. 10 minut. Żarzące się łuczywko wkładamy ostrożnie do wnętrza kolby.

4 II. Co kryją drożdże? Doświadczenie 2
Do kolby stożkowej wsypujemy ok. 2 łyżeczek drożdży i wlewamy niewielką ilość wody utlenionej. Kolbę przykrywamy szkiełkiem zegarkowym lub korkiem. Odstawiamy na ok. 10 minut. Żarzące się łuczywko wkładamy ostrożnie do wnętrza kolby.

5 III. Jaki gaz może być w proszku?
Doświadczenie 3 III. Jaki gaz może być w proszku? Do próbówki wsypujemy ok. 2 łyżeczek proszku do pieczenia i wlewamy ocet. Próbówkę zatykamy korkiem, a wężyk odprowadzający umieszczamy w zlewce z wodą wapienną.

6 Nasze odkrycia: Przy okazji Nikodem odkrył …swój talent fotograficzny.
Gaz, który powstał w reakcji ziemniaków z wodą utlenioną podtrzymuje palenie – jest to tlen. Gaz, który powstał podczas reakcji drożdży z wodą utlenioną podtrzymuje proces spalania. Gazem tym jest tlen. Gaz powstający w czasie reakcji proszku do pieczenia z octem spowodował mętnienie wody wapiennej – jest to dwutlenek węgla. Przy okazji Nikodem odkrył …swój talent fotograficzny.


Pobierz ppt "Gimnazjum im. Królowej Jadwigi w Działdowie"

Podobne prezentacje


Reklamy Google