Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Gimnazjum im. Królowej Jadwigi w Działdowie CHEMICZNE KOŁO NAUKOWE AKADEMII UCZNIOWSKIEJ Jak powstają gazy? Otrzymywanie gazów w różnych typach reakcji.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Gimnazjum im. Królowej Jadwigi w Działdowie CHEMICZNE KOŁO NAUKOWE AKADEMII UCZNIOWSKIEJ Jak powstają gazy? Otrzymywanie gazów w różnych typach reakcji."— Zapis prezentacji:

1 Gimnazjum im. Królowej Jadwigi w Działdowie CHEMICZNE KOŁO NAUKOWE AKADEMII UCZNIOWSKIEJ Jak powstają gazy? Otrzymywanie gazów w różnych typach reakcji.

2 Skład zespołu: Aleksandra Krezymon Aleksandra Krezymon Klaudia Szulc Klaudia Szulc Monika Żądłowska Monika Żądłowska Nikodem Śmigielski Nikodem Śmigielski Sandra Piotrowicz Sandra Piotrowicz Marta Modrzewska Marta Modrzewska Aleksandra Chudzyńska Aleksandra Chudzyńska Jakub Poterała Jakub Poterała Kacper Smereczyński Kacper Smereczyński Mateusz Kaczmarczyk Mateusz Kaczmarczyk Aleksandra Kłosowska Aleksandra Kłosowska Patryk Zero Patryk Zero

3 Doświadczenie 1 I. Na czym polega tajemnicza moc ziemniaków? I. Na czym polega tajemnicza moc ziemniaków? W kolbie stożkowej umieszczamy pokrojone ziemniaki i zalewamy je wodą utlenioną. Odstawiamy na ok. 10 minut. Żarzące się łuczywko wkładamy ostrożnie do wnętrza kolby. W kolbie stożkowej umieszczamy pokrojone ziemniaki i zalewamy je wodą utlenioną. Odstawiamy na ok. 10 minut. Żarzące się łuczywko wkładamy ostrożnie do wnętrza kolby.

4 Doświadczenie 2 Doświadczenie 2 II. Co kryją drożdże? Do kolby stożkowej wsypujemy ok. 2 łyżeczek drożdży i wlewamy niewielką ilość wody utlenionej. Kolbę przykrywamy szkiełkiem zegarkowym lub korkiem. Odstawiamy na ok. 10 minut. Żarzące się łuczywko wkładamy ostrożnie do wnętrza kolby. Do kolby stożkowej wsypujemy ok. 2 łyżeczek drożdży i wlewamy niewielką ilość wody utlenionej. Kolbę przykrywamy szkiełkiem zegarkowym lub korkiem. Odstawiamy na ok. 10 minut. Żarzące się łuczywko wkładamy ostrożnie do wnętrza kolby.

5 Doświadczenie 3 III. Jaki gaz może być w proszku? Do próbówki wsypujemy ok. 2 łyżeczek proszku do pieczenia i wlewamy ocet. Próbówkę zatykamy korkiem, a wężyk odprowadzający umieszczamy w zlewce z wodą wapienną.

6 Nasze odkrycia: Gaz, który powstał w reakcji ziemniaków z wodą utlenioną podtrzymuje palenie – jest to tlen. Gaz, który powstał w reakcji ziemniaków z wodą utlenioną podtrzymuje palenie – jest to tlen. Gaz, który powstał podczas reakcji drożdży z wodą utlenioną podtrzymuje proces spalania. Gazem tym jest tlen. Gaz, który powstał podczas reakcji drożdży z wodą utlenioną podtrzymuje proces spalania. Gazem tym jest tlen. Gaz powstający w czasie reakcji proszku do pieczenia z octem spowodował mętnienie wody wapiennej – jest to dwutlenek węgla. Gaz powstający w czasie reakcji proszku do pieczenia z octem spowodował mętnienie wody wapiennej – jest to dwutlenek węgla. Przy okazji Nikodem odkrył …swój talent fotograficzny.


Pobierz ppt "Gimnazjum im. Królowej Jadwigi w Działdowie CHEMICZNE KOŁO NAUKOWE AKADEMII UCZNIOWSKIEJ Jak powstają gazy? Otrzymywanie gazów w różnych typach reakcji."

Podobne prezentacje


Reklamy Google