Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Ciekawe obiekty Układu Słonecznego Ziemia. ZIEMIA Trzecia, licząc od Słońca planeta Układu Słonecznego. Natomiast piąta co do wielkości.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Ciekawe obiekty Układu Słonecznego Ziemia. ZIEMIA Trzecia, licząc od Słońca planeta Układu Słonecznego. Natomiast piąta co do wielkości."— Zapis prezentacji:

1 Ciekawe obiekty Układu Słonecznego Ziemia

2 ZIEMIA Trzecia, licząc od Słońca planeta Układu Słonecznego. Natomiast piąta co do wielkości.

3 Powstanie Ziemi Ziemia powstała jako część tworzącego się Układu Słonecznego, który uformował się z wielkiej wirującej chmury gazu, pyłu i skał. Zawarty w mgławicy wodór i hel pochodziły głównie z Wielkiego Wybuchu.

4 Sk Ł ad powietrza na ziemi Powietrze nie ma smaku, barwy i jest bezwonne. azot – 78,08% azot – 78,08% tlen – 20,95% tlen – 20,95% argon – 0,934% argon – 0,934% neon – 18,18 ppm neon – 18,18 ppm hel – 5,24 ppm hel – 5,24 ppm krypton – 1,14 ppm krypton – 1,14 ppm ksenon – 0,085 ppm ksenon – 0,085 ppm

5 Ziemskie pole magnetyczne Pole magnetyczne występujące naturalnie wewnątrz i wokół Ziemi. Pole magnetyczne rozciąga się na kilkadziesiąt tysięcy kilometrów od Ziemi, a obszar w którym ono występuje nazywa się ziemską magnetosferą.

6 Najwa ż niejsze inf. Ziemia to jedyna planeta zamieszkana przez ludzi w naszym Układzie Słonecznym. Na Ziemi żyje ponad milion gatunków. Pełny obrót Ziemi dookoła własnej osi wynosi 23h,56min,4sek czasu słonecznego (doba gwiazdowa).

7 Średnia odległość od Słońca: 149 597 890 km

8 Na Ziemi występują 4 żywioły: Woda Powietrze Ogień Ziemia Ziemia

9 Księżyc Ziemia ma jeden księżyc, który stanowi jedynego, naturalnego satelitę Ziemi.

10 Co zagraża Ziemi? Biosfera, czyli warstwa powietrza wokół Ziemi, gleba, skały i wody, jest przez człowieka stale dewastowana. Jeżeli ludzkość nie zmieni swojego postępowania w stosunku do matki- Ziemi, to zamieni się ona w pustynię, nie będzie czystego powietrza do oddychania.

11 W projekcie edukacyjnym udział wzięli: W projekcie edukacyjnym udział wzięli: Kacper Wójcik Dawid Okulus Kajtek Gudowski Źródło informacji: Internet Opiekun projektu: p. Iwona Król

12 Dziękujemy za uwagę !


Pobierz ppt "Ciekawe obiekty Układu Słonecznego Ziemia. ZIEMIA Trzecia, licząc od Słońca planeta Układu Słonecznego. Natomiast piąta co do wielkości."

Podobne prezentacje


Reklamy Google