Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Publiczne Gimnazjum im. Książąt Pomorza Zachodniego w Trzebiatowie.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Publiczne Gimnazjum im. Książąt Pomorza Zachodniego w Trzebiatowie."— Zapis prezentacji:

1 Publiczne Gimnazjum im. Książąt Pomorza Zachodniego w Trzebiatowie

2 Zespół złożony z uczniów klasy I c wprowadza wyniki ankiet przeprowadzonych w czasie realizacji programu „Jeżdżę z głową”.

3 Dwa zespoły z klasy I e, typowo dziewczęce, wprowadzają dane z przeprowadzonych ankiet do sytemu komputerowego.

4 W sumie, w ramach programu „Jeżdżę z głową, do przeprowadzenia ankiet zgłosiło się 25 osób, które podzielono na 5 zespołów.

5 Opiekunowie sądzili, że gra edukacyjna dla gimnazjalistów będzie mało interesująca… okazało się zupełnie inaczej.

6 Niektórzy uczniowie wypożyczyli grę do domu… i wyjaśniali swojemu zespołowi jej zasady.

7 W realizację programu włączył się również pedagog szkolny p. Wojciech Musielak, którego „działką” była analiza przeprowadzonych ankiet.

8 Wszystko należy sprawdzić. Mieszkańcy w 133 ankietach wskazali na różne problemy komunikacyjne i miejsca niebezpieczne. Oczywiście wszystko musieliśmy zobaczyć „naocznie”. Zawsze to inna „lekcja” i można pochwalić się nową torebką.

9 Skrzyżowanie ulic Żółwiej, Wojska Polskiego i Plac Lipowy (blokowanie ruchu przez skręcających, przejścia dla pieszych przy samym skrzyżowaniu, duże natężenie ruchu).

10 Plac Zjednoczenia – dwa ostre zakręty, słaba widoczność, przejście dla pieszych na zakręcie.

11 Ul. Torowa (dwa wyjazdy z lokalnych marketów – „Biedronka” i „Mrówka” zlokalizowane obok siebie, kolizyjne, wzmożony ruch pieszych).

12 Wylot drogi z Trzebiatowa do Kołobrzegu (duże natężenie ruchu, zwierzyna, brak ścieżek rowerowych, nieoznakowani rowerzyści – mieszkańcy okolicznych wiosek).

13 Analiza ankiet wskazała na palący problem ścieżek rowerowych w naszej gminie. Wobec tego odczytaliśmy petycję do władz miasta i wręczyliśmy ją zastępcy Burmistrza Trzebiatowa p. Stanisławowi Warcholakowi.

14 Wykorzystaliśmy chwilę, aby zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Nie zapomnieliśmy o plakacie promującym program „Jeżdżę z głową”.

15 Udaliśmy się również z prośbą o wsparcie do Komendanta Komisariatu Policji w Trzebiatowie asp. Krzysztofa Zielińskiego.

16 Zostaliśmy bardzo mile przyjęci i ku naszemu zaskoczeniu nie tylko mamy wsparcie, ale sprawa zostanie poruszona na dzisiejszym spotkaniu Komisji ds. Bezpiecznego Miasta, gdzie zasiadają BARDZO WAŻNE OSOBY.

17 Po zaprezentowaniu naszej mapy problemów drogowych usłyszeliśmy, że to nie takie proste… Podstawowy problem to różna „własność” dróg. Drogi wojewódzkie (kolor czerwony) podlegają komu innemu, drogi powiatowe (kolor pomarańczowy) są w gestii powiatu, no i są wreszcie drogi gminne. Przy tylu właścicielach dróg bardzo trudno jest tak zorganizować finansowanie, aby zapewnić uwzględnienie wszystkich postulatów. Nowe inwestycje są bardzo przemyślane, ale ulic na Starym Rynku nie poprawimy szybko.

18 Uprzedziliśmy asystenta burmistrza p. Łukasza Trawińskiego o zamiarze złożenia stosownej petycji. Jakież było nasze zaskoczenie, gdy zaprezentował na ekranie opracowany plan ścieżek rowerowych. Na zdjęciu widzimy południową część miasta z wytyczonymi ścieżkami.

19 Północna część naszej gminy to ścieżka rowerowa łącząca Trzebiatów z nadmorskim Mrzeżynem. Trasa ma prowadzić po wale rzeki Regi. Będzie to prawdziwa perełka. Łącznie ma powstać prawie 40 km ścieżek rowerowych!.

20 Podsumowanie projektu nastąpiło w naszej klasie, czyli pracowni informatycznej, gdzie co środę zostawaliśmy „po lekcjach”. Na zdjęciach widoczni są nasi opiekunowie p. Wojciech Musielak, pani Agnieszka Rowska oraz niewidoczny p. Henryk Mruk. Na koniec zostało nam do przeprowadzenia 14 lekcji, na których opowiemy o zrealizowanym projekcie naszym koleżankom i kolegom w szkole.


Pobierz ppt "Publiczne Gimnazjum im. Książąt Pomorza Zachodniego w Trzebiatowie."

Podobne prezentacje


Reklamy Google