Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Projekt klasy VI Szkoły Podstawowej w Golinie

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Projekt klasy VI Szkoły Podstawowej w Golinie"— Zapis prezentacji:

1 Projekt klasy VI Szkoły Podstawowej w Golinie
Bezpieczna Droga Do Szkoły

2 Jesteśmy uczniami klasy VI Szkoły Podstawowej w Golinie
Jesteśmy uczniami klasy VI Szkoły Podstawowej w Golinie. Celem naszego projektu było: 1. Pokazać drogę każdego z nas do szkoły. 2. Wskazać utrudnienia i punkty niebezpieczne. 3. Uczulić władze na problem bezpieczeństwa uczniów naszej szkoły. 4. Wymóc na osobach odpowiedzialnych decyzje o budowie chodników i sygnalizacji oraz remontach dróg. 5. Zainteresować media problemem dróg do szkół uczniów na wsiach.

3 Grupa I

4 Nasza droga do szkoły (zaznaczona kolorem żółtym)

5 Skład naszej grupy: Barczak Agata – Potarzyca
Pospieszna Julia – Golina, Dworcowa Gładczak Krzysztof – Golina, 1000-lecia Płatonowicz Dagmara – Golina, Dworcowa Jańczak Kinga – Golina, Ogrodowa Kowalski Paweł – Golina, Ogrodowa

6 Nasze zdjęcia.

7

8 Utrudnienia Zbyt bliskie usytuowanie przejścia dla pieszych przy skrzyżowaniu ul. Dworcowej z Jarocińską. Brak przejścia dla pieszych koło przedszkola. Za wąski chodnik na przejściu przez most. Fatalna nawierzchnia drogi łączącej Potarzycę z Goliną. Nierówny chodnik na ul lecia. Brak chodnika na ul. Ogrodowej. Brak odpowiedniego oznakowania niebezpiecznego zakrętu na ul. Ogrodowej.

9 GRUPA II

10 Droga do szkoły naszej grupy zaznaczona na kolor pomarańczowy

11 Skład grupy Dawid Regulski – ul. Wolności 69
Miłosz Kubiak – ul. Wolności 59 Bartosz Wałęsiak – ul. Wolności 58 Krystyna Maciejewska – ul. Wolności 31 Mikołaj Pautrzak – ul. Wolności 18 a

12 Nasze zdjęcia

13 Utrudnienia -Brak przejścia dla pieszych na całej długości ul. Wolności; -Nierówny chodnik; -Fatalna nawierzchnia drogi za wiaduktem; -Brak chodnika od ul. Siedlemińskiej; -Zły stan nawierzchni; -Słaba widoczność z zakrętu do Siedlemina.

14 Grupa III Stefanów -Adam Gościniak ul. Zakrzewska -Agata Musiał
-Natalia Śpitalniak -Mateusz Danielak ul. Jarocińska -Piotr Matuszak -Rafał Marcisz

15 Droga do szkoły zaznaczona na zielono

16 Zdjęcia ul. Zakrzewska ul. Jarocińska

17 Utrudnienia na naszej drodze
Brak chodnika na ul. Zakrzewskiej Nieczytelne i kiepskie oznakowanie na skrzyżowaniu ulic Stefanowskiej, Zakrzewskiej i Jarocińskiej Brak chodnika po drugiej niż szkoła stronie ul. Jarocińskiej i brak sygnalizacji świetlnej na ul. Jarocińskiej

18 Grupa IV

19

20 Skład grupy Mariusz Magda – Bukowa Damian Rąplewicz – Sosnowa Małgorzata Jelak – Brzozowa Grzegorz Jankowski – Wojska Polskiego Mateusz Hansch – Wojska Polskiego Małgorzata Paterska – Klonowa Szymon Radziejewski - Grunwaldzka

21 Nasze zdjęcia

22 Utrudnienia Nierówne drogi Brak chodnika Dziury Brak sygnalizacji

23 Przeprowadzono ankietę wśród 157 osób (uczniów, nauczycieli i rodziców). Jej wyniki prezentują się następująco. 1. Czy droga do szkoły jest bezpieczna? Nie – 86 osób Tak – 71 osób 2. Czy uczniowie na terenie szkoły są bezpieczni? Nie – 29 osób Tak – 128 osób 3. Czy masz pomysł na poprawę bezpieczeństwa? Nie – 111 osób Tak – 46 osób Najczęściej pojawiające się pomysły na poprawę bezpieczeństwa: Sygnalizacja przy przejściu dla pieszych Znaki z ograniczeniem prędkości Budowa chodników

24 Badanie natężenia ruchu na ulicy Jarocińskiej
W czwartek 12 maja przeprowadziliśmy w grupach umiejscowionych w różnych punktach ul. Jarocińskiej badanie natężenia ruchu przez okres jednej godziny. Wyniki zaskoczyły nas samych. Wyliczyliśmy, że przejechało 597 pojazdów, w tym 193 ciężarówki. Z tego wynika, że w ciągu doby przejeżdża około pojazdów (znacznie więcej niż średnia krajowa).

25 Wypowiedź Sołtysa wsi Golina i Stefanów
Pan sołtys twierdzi, że droga do szkoły nie jest zbyt bezpieczna, ponieważ nie ma sygnalizacji świetlnej. W najbliższym czasie ma powstać sygnalizacja świetlna. W planach jest chodnik na ulicy Jarocińskiej, ale z braku funduszy budowę chodnika odsunięto na bok. Na głównej trasie 15 (Jarocińska) w planach jest powstanie ścieżki dla rowerów.

26 Wypowiedź Radnego Powiatu –pana Karola Matuszaka
Myślę, że chodnik przy ul. Jarocińskiej i przejście z sygnalizacją świetlną to po prostu konieczność i trzeba zrobić wszystko aby ta inwestycja powstała. Są rzeczy ważne i ważniejsze ale najważniejsza jest bezpieczna droga dzieci do szkoły.

27 Wypowiedź księdza proboszcza – Janusza Pytlika
Ja piętnaście lat temu wysłałem petycję w sprawie chodnika i sygnalizacji. Złożone przeze mnie dokumenty nadal są w Gminie. Odzew – żaden. Jakość głównych dróg i chodników jest nadal fatalna.

28 Wypowiedź Radnego Gminy –Marcina Półrolniczaka
Jako radny ze wszystkich sił staram się pomóc w poprawie bezpieczeństwa. Zatrudniliśmy przeprowadzacza na jeden etat. Myślę, że chodnik i sygnalizacja świetlna naprzeciw szkoły będzie jak najszybciej.


Pobierz ppt "Projekt klasy VI Szkoły Podstawowej w Golinie"

Podobne prezentacje


Reklamy Google