Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Jesteśmy uczniami klasy VI Szkoły Podstawowej w Golinie. Celem naszego projektu było: 1. Pokazać drogę każdego z nas do szkoły. 2. Wskazać utrudnienia.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Jesteśmy uczniami klasy VI Szkoły Podstawowej w Golinie. Celem naszego projektu było: 1. Pokazać drogę każdego z nas do szkoły. 2. Wskazać utrudnienia."— Zapis prezentacji:

1

2 Jesteśmy uczniami klasy VI Szkoły Podstawowej w Golinie. Celem naszego projektu było: 1. Pokazać drogę każdego z nas do szkoły. 2. Wskazać utrudnienia i punkty niebezpieczne. 3. Uczulić władze na problem bezpieczeństwa uczniów naszej szkoły. 4. Wymóc na osobach odpowiedzialnych decyzje o budowie chodników i sygnalizacji oraz remontach dróg. 5. Zainteresować media problemem dróg do szkół uczniów na wsiach.

3

4 Nasza droga do szkoły (zaznaczona kolorem żółtym)

5 Skład naszej grupy: Barczak Agata – Potarzyca Pospieszna Julia – Golina, Dworcowa Gładczak Krzysztof – Golina, 1000-lecia Płatonowicz Dagmara – Golina, Dworcowa Jańczak Kinga – Golina, Ogrodowa Kowalski Paweł – Golina, Ogrodowa

6 Nasze zdjęcia.

7

8 Utrudnienia - Zbyt bliskie usytuowanie przejścia dla pieszych przy skrzyżowaniu ul. Dworcowej z Jarocińską. - Brak przejścia dla pieszych koło przedszkola. - Za wąski chodnik na przejściu przez most. - Fatalna nawierzchnia drogi łączącej Potarzycę z Goliną. - Nierówny chodnik na ul. 1000-lecia. - Brak chodnika na ul. Ogrodowej. - Brak odpowiedniego oznakowania niebezpiecznego zakrętu na ul. Ogrodowej.

9 GRUPA II

10 Droga do szkoły naszej grupy zaznaczona na kolor pomarańczowy

11 Dawid Regulski – ul. Wolności 69 Miłosz Kubiak – ul. Wolności 59 Bartosz Wałęsiak – ul. Wolności 58 Krystyna Maciejewska – ul. Wolności 31 Mikołaj Pautrzak – ul. Wolności 18 a

12 Nasze zdjęcia

13 Utrudnienia -Brak przejścia dla pieszych na całej długości ul. Wolności; -Nierówny chodnik; -Fatalna nawierzchnia drogi za wiaduktem; -Brak chodnika od ul. Siedlemińskiej; -Zły stan nawierzchni; -Słaba widoczność z zakrętu do Siedlemina.

14 Stefanów -Adam Gościniak ul. Zakrzewska -Agata Musiał -Natalia Śpitalniak -Mateusz Danielak ul. Jarocińska -Piotr Matuszak -Rafał Marcisz

15 Droga do szkoły zaznaczona na zielono

16 Zdjęcia ul. Zakrzewska ul. Jarocińska

17 Brak chodnika na ul. Zakrzewskiej Nieczytelne i kiepskie oznakowanie na skrzy ż owaniu ulic Stefanowskiej, Zakrzewskiej i Jaroci ń skiej Brak chodnika po drugiej ni ż szko ł a stronie ul. Jaroci ń skiej i brak sygnalizacji ś wietlnej na ul. Jaroci ń skiej

18

19

20 Mariusz Magda – Bukowa Damian Rąplewicz – Sosnowa Małgorzata Jelak – Brzozowa Grzegorz Jankowski – Wojska Polskiego Mateusz Hansch – Wojska Polskiego Małgorzata Paterska – Klonowa Szymon Radziejewski - Grunwaldzka

21

22 - Nierówne drogi - Brak chodnika - Dziury - Brak sygnalizacji

23

24 Badanie natężenia ruchu na ulicy Jarocińskiej W czwartek 12 maja przeprowadziliśmy w grupach umiejscowionych w różnych punktach ul. Jarocińskiej badanie natężenia ruchu przez okres jednej godziny. Wyniki zaskoczyły nas samych. Wyliczyliśmy, że przejechało 597 pojazdów, w tym 193 ciężarówki. Z tego wynika, że w ciągu doby przejeżdża około 14328 pojazdów (znacznie więcej niż średnia krajowa).

25 Pan sołtys twierdzi, że droga do szkoły nie jest zbyt bezpieczna, ponieważ nie ma sygnalizacji świetlnej. W najbliższym czasie ma powstać sygnalizacja świetlna. W planach jest chodnik na ulicy Jarocińskiej, ale z braku funduszy budowę chodnika odsunięto na bok. Na głównej trasie 15 (Jarocińska) w planach jest powstanie ścieżki dla rowerów.

26 Wypowiedź Radnego Powiatu – pana Karola Matuszaka Myślę, że chodnik przy ul. Jarocińskiej i przejście z sygnalizacją świetlną to po prostu konieczność i trzeba zrobić wszystko aby ta inwestycja powstała. Są rzeczy ważne i ważniejsze ale najważniejsza jest bezpieczna droga dzieci do szkoły.

27 Wypowiedź księdza proboszcza – Janusza Pytlika Ja piętnaście lat temu wysłałem petycję w sprawie chodnika i sygnalizacji. Złożone przeze mnie dokumenty nadal są w Gminie. Odzew – żaden. Jakość głównych dróg i chodników jest nadal fatalna.

28 Wypowiedź Radnego Gminy – Marcina Półrolniczaka Jako radny ze wszystkich sił staram się pomóc w poprawie bezpieczeństwa. Zatrudniliśmy przeprowadzacza na jeden etat. Myślę, że chodnik i sygnalizacja świetlna naprzeciw szkoły będzie jak najszybciej.


Pobierz ppt "Jesteśmy uczniami klasy VI Szkoły Podstawowej w Golinie. Celem naszego projektu było: 1. Pokazać drogę każdego z nas do szkoły. 2. Wskazać utrudnienia."

Podobne prezentacje


Reklamy Google