Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

EWALUACJA 2012/2013 BEZPIECZEŃSTWO W SZKOLE

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "EWALUACJA 2012/2013 BEZPIECZEŃSTWO W SZKOLE"— Zapis prezentacji:

1 EWALUACJA 2012/2013 BEZPIECZEŃSTWO W SZKOLE
SZKOŁA PODSTAWOWA NR 24 IM. POWSTAŃCÓW ŚLĄSKICH W RUDZIE ŚLĄSKIEJ EWALUACJA 2012/2013 BEZPIECZEŃSTWO W SZKOLE WYNIKI ANKIET SEMESTR I

2 Obszar badań: Wymagania: Cele ewaluacji: Źródła informacji:
Efekty działalności dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej oraz innej działalności statutowej Wymagania: Respektowane są normy społeczne Cele ewaluacji: Badanie znajomości i przestrzegania zasad bezpieczeństwa Diagnozowanie miejsc, sytuacji niebezpiecznych w szkole i w jej obrębie Źródła informacji: Anonimowe ankiety przeprowadzone wśród uczniów klas 2b, 3b, 4b, 5b, 6b, Anonimowe ankiety przeprowadzone wśród rodziców klas 1b, 2b, 3b, 4b, 5b, 6b, Anonimowe ankiety wśród nauczycieli.

3 ODPOWIEDZI RODZICÓW

4

5

6

7

8

9 ODPOWIEDZI UCZNIÓW

10

11

12

13 ODPOWIEDZI NAUCZYCIELI

14

15

16

17 Wyniki i wnioski z ankiety dla rodziców:
W razie poczucia zagrożenia uczniowie zwracają się o pomoc w pierwszej kolejności do rodziców, a następnie do nauczycieli. 95% rodziców uważa, że ich dzieci chętnie chodzą do szkoły. Obawiają się wypadków w drodze do szkoły . Część rodziców wskazała na zagrożenie ze strony młodzieży gimnazjalnej (wulgaryzmy, palenie tytoniu itp.) Ankietowani skarżą się na brak codziennej opieki medycznej w szkole. Ponad 80% rodziców uważa, że dziecko nie doświadczyło przemocy w szkole. Natomiast 13% rodziców twierdzi, iż dziecko zaznało poniżenia słownego. Według nich dzieci najbardziej obawiają się ośmieszenia i złej oceny. 90% ankietowanych uważa, iż nie ma miejsc niebezpiecznych w szkole. 3-5% wskazało za niebezpieczne toalety i boisko szkolne.

18 Wyniki i wnioski z ankiet dla uczniów:
Odpowiedzi uczniów pokrywają się z odpowiedziami rodziców w zakresie poczucia bezpieczeństwa (90% dzieci czuje się bezpiecznie w szkole). Ze strony rówieśników uczniowie najczęściej doświadczyli : przepychanek, kopania, bicia, obmawiania, wyśmiewania (25%-35%). Za najbardziej niebezpieczne miejsca w szkole ankietowani uznali: korytarze, boisko, droga do szkoły oraz toalety i szatnie w-f. Dzieci najczęściej obawiają się starszych kolegów.

19 Wnioski i wyniki ankiet dla nauczycieli:
Wszyscy nauczyciele opowiedzieli się za bardzo dobrym i dobrym stanem bezpieczeństwa w naszej szkole. Ankietowani wskazali na następujące działania poprawiające stan bezpieczeństwa w szkole: współpraca z policją (wykłady dla uczniów), promowanie wzorowych postaw dzieci podczas apeli szkolnych, rozwijanie kompetencji nauczycieli. Największym zagrożeniem, poza przemocą fizyczną i psychiczną, są ciasne korytarze. Według nauczycieli przyczyną występujących zagrożeń jest lekkomyślność i popisywanie się uczniów. Wskazano również na negatywny wpływ problemów rodzinnych oraz sytuacji stresogennych na zachowania uczniów w szkole. Wśród ankietowanych pojawiły się pojedyncze uwagi: Media mają zły wpływ na zachowania dzieci (bójki wzorowane na filmach i grach komputerowych). Jeden uczeń zetknął się z przemocą przez telefon komórkowy lub internet. Rodzic z klasy 3b stwierdził, iż dziecku zaproponowano narkotyki.

20 Opracował zespół do spraw ewaluacji wewnętrznej: Beata Król Karolina Frydrych Michał Jendryczko Izabela Toborek Beata Swoboda


Pobierz ppt "EWALUACJA 2012/2013 BEZPIECZEŃSTWO W SZKOLE"

Podobne prezentacje


Reklamy Google