Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Internet (skrót od ang. inter-network, dosłownie "między-sieć") – ogólnoświatowa sieć komputerowa, określana również jako sieć sieci.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Internet (skrót od ang. inter-network, dosłownie "między-sieć") – ogólnoświatowa sieć komputerowa, określana również jako sieć sieci."— Zapis prezentacji:

1

2 Internet (skrót od ang. inter-network, dosłownie "między-sieć") – ogólnoświatowa sieć komputerowa, określana również jako sieć sieci.

3

4 Stosowanie przemocy poprzez: prześladowanie, zastraszanie, nękanie, wyśmiewanie innych osób z wykorzystaniem nowych technologii.

5

6 Do niedawna za najbardziej uzależniające uchodziły narkotyki i alkohol. Teraz do listy groźnych uzależnień dołączył Internet, który wciąga coraz więcej ludzi. Jest równie niebezpieczny! Uzależnienie od Internetu jest zjawiskiem nowym, ale dotyka już miliony ludzi na świecie.

7

8 Szkodliwe treści dostępne w Internecie obejmują materiały mieszczące się w granicach prawa, ale mogące wywołać negatywne emocje u odbiorcy lub promować niebezpieczne zachowania. Do treści uznanych za szkodliwe zaliczamy m.in.: - treści obrazujące przemoc, obrażenia fizyczne bądź śmierć - treści zachęcające do działań autodestrukcyjnych - treści podżegające do nietolerancji - treści pornograficzne

9

10

11 Zwracaj uwagę na linki, w które klikasz – mogą być „złośliwe”. Używaj zaktualizowanego programu antywirusowego. Korzystaj z różnych i unikalnych haseł.

12 Nie udostępniaj nieznajomym swoich danych. Otwieraj wiadomości tylko od znajomych osób. Nie podawaj haseł osobom, którym nie ufasz.

13 Pobieraj pliki tylko od oryginalnych producentów. Rozważnie korzystaj z hotspotów Wi-Fi. Nie jesteś anonimowy w Internecie.

14 Bądź dyskretny. Informacje, które publikujesz stają się publiczne. Nie organizuj spotkań z osobami poznanymi w sieci. Nie wdawaj się w zbędne dyskusje. Czytaj regulaminy.

15 Sonda została przeprowadzona między losowo wybranymi uczniami szkoły podstawowej i gimnazjum. Poniżej prezentujemy graficzny, a zarazem procentowy wynik naszej ankiety.

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

32


Pobierz ppt "Internet (skrót od ang. inter-network, dosłownie "między-sieć") – ogólnoświatowa sieć komputerowa, określana również jako sieć sieci."

Podobne prezentacje


Reklamy Google