Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Zasady Bezpiecznego korzystania z Internetu

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Zasady Bezpiecznego korzystania z Internetu"— Zapis prezentacji:

1 Zasady Bezpiecznego korzystania z Internetu
Oto kilka porad dotyczących bezpiecznego korzystania z internetu.

2 Na początek kilka statystyk
Statystyki pochodzą z raportu Norton Online Family 2011, Dotyczącego Bezpiecznego Internetu.

3 Zakupy w Internecie 33 proc. dzieci robi zakupy w sieci, z czego 24 czasami bez zgody rodziców. Jak widać na poniższym wykresie, rodzice mniej więcej zdają sobie sprawę z tego, co kupują dzieci. W przypadku nieodpowiednich dla małoletnich filmów czy gier mają nawet gorsze przypuszczenia niż wynika to z deklaracji dzieci.

4 Jedynie 4 proc. rodziców w Polsce przyznaje, że nie ma pojęcia, co ich dzieci robią w internecie. Jednak trzykrotnie więcej dzieci (18 proc.) twierdzi, że ich rodzice nie wiedzą, co one robią w sieci. Co najmniej jedno dziecko na 10 odwiedza serwisy z treściami przeznaczonymi dla dorosłych, gdy są poza kontrolą rodziców. 40 proc. dzieci przyznaje, że czasami przerywa to, co właśnie robi w sieci, gdy pojawiają się rodzice.

5

6 Zagrożenie, a podejście rodziców
47 proc. rodziców obawia się, że ich dzieci ujawniają zbyt wiele osobistych danych nieznajomym osobom. Niewiele mniej boi się, że dzieci kontaktują się z nieodpowiednimi osobami i są narażone na kontakt z obscenicznymi materiałami. 67 proc. rodziców deklaruje, że rozmawia z dziećmi na temat zagrożeń z sieci.

7

8 Oto zasady które warto przestrzegać aby bezpiecznie korzystać z Internetu:
1. Korzystaj z oprogramowania antywirusowego, 2. Otwieraj wiadomości tylko od znajomych osób, 3. Ostrożnie pobieraj pliki z sieci, 4. Unikaj klikania w nieznane linki i załączniki w wiadomościach , 5. Nie podawaj w sieci danych osobowych ani haseł, nie wysyłaj swoich zdjęć, 6. Chroń swoje konta na serwisach społecznościowych, 7. Stosuj trudne do odgadnięcia hasła, które są kombinacją liter i cyfr, 8. Czytaj regulaminy, 9. Sprawdzaj, czy strona, do której się logujesz, ma zabezpieczenie SSL, 10. Pamiętaj, że osoba po drugiej stronie nie musi być tym, za kogo się podaje.

9 Wnioski z raportu dotyczą 24 krajów: Australii, Brazylii, Kanady, Chin, Francji, Niemiec, Indii, Włoch, Japonii, Nowej Zelandii, Hiszpanii, Szwecji, Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych, Belgii, Danii, Holandii, Hongkongu, Meksyku, RPA, Singapuru,Polski, Szwajcarii i Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Wyniki są efektem przeprowadzenia 9888 ankiet: wśród rodziców, 4553 wśród dzieci oraz wśród nauczycieli. .

10 Wykonali: Łukasz Bednarowski Kamil Gajewski
Źródło: Symantec, komputerswiat.pl Fot. Nyul | Dreamstime.com, Symantec


Pobierz ppt "Zasady Bezpiecznego korzystania z Internetu"

Podobne prezentacje


Reklamy Google