Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Przeprowadzenie szkolnego konkursu nt. „Co powinno się zmienić w Twojej szkole, rodzinie, otoczeniu, by poprawić relacje między ludźmi (nauczyciel – uczeń,

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Przeprowadzenie szkolnego konkursu nt. „Co powinno się zmienić w Twojej szkole, rodzinie, otoczeniu, by poprawić relacje między ludźmi (nauczyciel – uczeń,"— Zapis prezentacji:

1 Przeprowadzenie szkolnego konkursu nt. „Co powinno się zmienić w Twojej szkole, rodzinie, otoczeniu, by poprawić relacje między ludźmi (nauczyciel – uczeń, dziecko – rodzina, koledzy w miejscu zamieszkania, osiedlu, miejscowości)”?

2 Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka W związku z tym, że 20 XI to Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka, wszyscy uczniowie naszej szkoły spotkali się, aby przypomnieć, że każde dziecko to Człowiek, mający swoje prawa. Podczas spotkania został odczytany list Rzecznika Praw Dziecka – Marka Michalaka, dotyczący właśnie tego dnia. Wybrani uczniowie przedstawiali tablice przedstawiające Prawa Dziecka. Dziecko ma Prawo do:  wychowywania się w rodzinie;  oświaty i nauki;  kultury, wypoczynku i rozrywki;  ochrony zdrowia i opieki medycznej;  wszechstronnego rozwoju osobowości, swobody wyznania, światopoglądu;  dostępu do informacji;  nietykalności osobistej;  prywatności;  równości. Wszyscy przypomnieli sobie, co oznaczają te prawa i jaką zawierają treść.

3

4

5 W ramach realizacji zadania 2, w dniu 11 XII 2012r. wszyscy uczniowie spotkali się, aby zaznajomić się z celami i treścią konkursu wynikającego z tego zadania. Dzieci bardzo aktywnie włączały się w pogadankę dotyczącą relacji międzyludzkich (nauczyciel – uczeń, koledzy między sobą, itp.) oraz wskazywały sposoby, jak można poprawić stosunki i relacje między ludźmi, aby wszystkim było lepiej. Po wprowadzeniu w tematykę uczniowie zostali zapoznani z regulaminem konkursu i przystąpili do jego realizacji. Klasy I – III przedstawiały swoje pomysły w formie plastycznej, natomiast klasy IV – VI miały do dyspozycji formę plastyczną lub literacką.

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25


Pobierz ppt "Przeprowadzenie szkolnego konkursu nt. „Co powinno się zmienić w Twojej szkole, rodzinie, otoczeniu, by poprawić relacje między ludźmi (nauczyciel – uczeń,"

Podobne prezentacje


Reklamy Google