Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

ZADANIE 2 Przeprowadzenie szkolnego konkursu nt. „Co powinno się zmienić w Twojej szkole, rodzinie, otoczeniu, by poprawić relacje między ludźmi (nauczyciel.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "ZADANIE 2 Przeprowadzenie szkolnego konkursu nt. „Co powinno się zmienić w Twojej szkole, rodzinie, otoczeniu, by poprawić relacje między ludźmi (nauczyciel."— Zapis prezentacji:

1 ZADANIE 2 Przeprowadzenie szkolnego konkursu nt. „Co powinno się zmienić w Twojej szkole, rodzinie, otoczeniu, by poprawić relacje między ludźmi (nauczyciel – uczeń, dziecko – rodzina, koledzy w miejscu zamieszkania, osiedlu, miejscowości)”?

2 Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka
W związku z tym, że 20 XI to Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka, wszyscy uczniowie naszej szkoły spotkali się, aby przypomnieć, że każde dziecko to Człowiek, mający swoje prawa. Podczas spotkania został odczytany list Rzecznika Praw Dziecka – Marka Michalaka, dotyczący właśnie tego dnia. Wybrani uczniowie przedstawiali tablice przedstawiające Prawa Dziecka. Dziecko ma Prawo do: wychowywania się w rodzinie; oświaty i nauki; kultury, wypoczynku i rozrywki; ochrony zdrowia i opieki medycznej; wszechstronnego rozwoju osobowości, swobody wyznania, światopoglądu; dostępu do informacji; nietykalności osobistej; prywatności; równości. Wszyscy przypomnieli sobie, co oznaczają te prawa i jaką zawierają treść.

3

4 JAKIE PRAWA MAJĄ DZIECI ?

5 W ramach realizacji zadania 2 , w dniu 11 XII 2012r
W ramach realizacji zadania 2 , w dniu 11 XII 2012r. wszyscy uczniowie spotkali się, aby zaznajomić się z celami i treścią konkursu wynikającego z tego zadania. Dzieci bardzo aktywnie włączały się w pogadankę dotyczącą relacji międzyludzkich (nauczyciel – uczeń, koledzy między sobą, itp.) oraz wskazywały sposoby, jak można poprawić stosunki i relacje między ludźmi, aby wszystkim było lepiej. Po wprowadzeniu w tematykę uczniowie zostali zapoznani z regulaminem konkursu i przystąpili do jego realizacji. Klasy I – III przedstawiały swoje pomysły w formie plastycznej, natomiast klasy IV – VI miały do dyspozycji formę plastyczną lub literacką.

6 SPOTKANIE - PREZENTACJA

7 CO CHCEMY POPRAWIĆ?

8

9 NASZE PRACE KONKURSOWE

10

11 I miejsce – WERONIKA PAWLETA, kl. VI

12 I miejsce – JULIA MIGACZ, kl. V

13 II miejsce - PATRYK DUDEK, kl. VI

14 III miejsce – DOROTA PAWLETA, kl. VI

15 III miejsce – KAROLINA WAGNER, kl. VI

16 ZUZANNA GAWLIK, kl. IV wyróżnienie

17 DARIA BLUSZCZ, kl. I wyróżnienie

18 PATRYCJA MAŃKA, kl. VI wyróżnienie

19 KRZYSZTOF SKOLIK, kl. III wyróżnienie

20 PATRYK KACZMARCZYK. kl. VI wyróżnienie

21 ZUZANNA SOWA, kl. V wyróżnienie

22 HANNA IZDEBSKA, kl. V wyróżnienie

23 ALEKSANDRA DYMEK, kl. VI wyróżnienie

24 JACEK WRÓBEL, kl. VI wyróżnienie

25 DOMINIK DUDEK, kl. I wyróżnienie


Pobierz ppt "ZADANIE 2 Przeprowadzenie szkolnego konkursu nt. „Co powinno się zmienić w Twojej szkole, rodzinie, otoczeniu, by poprawić relacje między ludźmi (nauczyciel."

Podobne prezentacje


Reklamy Google