Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

W naszym liceum zostanie przeprowadzona zbiórka kredek i kolorowanek. W tej akcji wezmą udział wszyscy uczniowie. Kolorowanki mogą być zarówno.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "W naszym liceum zostanie przeprowadzona zbiórka kredek i kolorowanek. W tej akcji wezmą udział wszyscy uczniowie. Kolorowanki mogą być zarówno."— Zapis prezentacji:

1

2

3

4

5

6

7 W naszym liceum zostanie przeprowadzona zbiórka kredek i kolorowanek. W tej akcji wezmą udział wszyscy uczniowie. Kolorowanki mogą być zarówno kupione, jak i wydrukowane. Z zebranymi darami udamy się do szpitala w Leżajsku, na oddział dziecięcy. Ta akcja ma sprawić, by choć na chwilę, na dziecięcych twarzach pojawił się uśmiech. Zapewnimy im rozrywkę kolorując z nimi i wspólnie się przy tym bawiąc.

8 Ta akcja ma na celu przybliżenie tematu i zachęcenie młodzieży do oddawania krwi. Zrealizujemy to za pomocą prezentacji multimedialnej, skierowanej do całej szkoły. Wyświetlimy ją na naszej auli, dodatkowo rozdawane będą ulotki zawierające wszystkie potrzebne informacje. Dotkniemy również tematu przeszczepu tkanek i narządów, oraz tak popularnego dzisiaj oddawania szpiku.

9 W naszej szkole istnieje klasa o profilu artystycznym. Można więc ją zaangażować. Pokrótce przybliżymy im działalność wolontariatu, po czym chętne osoby poprosimy o pomoc. Zorganizujemy zbiórkę włóczki, którą następnie wykorzystamy do prac plastycznych. Klasa artystyczna stworzy szkice, które później dzieci będą wyklejały wełną. Prace te zostaną zaprezentowane w Miejskim Centrum Kultury w Leżajsku.

10 Prawdopodobnie każdy z nas jest otaczany przez osoby niepełnosprawne. Nie zawsze wiemy jak się do nich zwracać, jak ich traktować. Postanowiłyśmy więc zapoznać uczniów ze środowiskiem tych ludzi. Ponieważ nasza szkoła współpracuje ze stowarzyszeniem,,Dobry Dom"- którego prezes jest osobą niepełnosprawną - można więc zaprosić Go, by opowiedział nam, np. jakie bariery nie tylko architektoniczne, ale także te stwarzane przez ludzi musi codziennie pokonywać.

11

12 Dnia 29.03 w naszej szkole odbyła się zbiórka kredek i kolorowanek dla chorych dzieci. W przeddzień rozwiesiłyśmy ulotki, dodatkowo informacje na temat akcji były ogłaszane w radiu szkolnym, więc wszyscy nasi koledzy byli dobrze poinformowani o przebiegu działania. Zbiórka okazała się strzałem w dziesiątkę! Uczniowie bardzo licznie wzięli w niej udział.

13 Dnia 30.03. z zebranymi darami udałyśmy się do szpitala, na oddział dziecięcy w Leżajsku. Zaprosiłyśmy wszystkie dzieci do świetlicy szpitalnej, po czym rozdałyśmy drobne prezenty. Radość dzieci była ogromna. Razem kolorowaliśmy, śmialiśmy się, rozmawialiśmy. Ta akcja miała sprawić, by choć na chwilę, na dziecięcych twarzach pojawił się uśmiech - i rzeczywiście tak się stało!

14

15

16

17

18

19

20

21

22 Zapraszamy na nasz blog poświęcony pracy w wolontariacie. www.wolontariat-z-usmiechem.blog.onet.pl


Pobierz ppt "W naszym liceum zostanie przeprowadzona zbiórka kredek i kolorowanek. W tej akcji wezmą udział wszyscy uczniowie. Kolorowanki mogą być zarówno."

Podobne prezentacje


Reklamy Google