Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Prezentacja przedsiębiorstwa

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Prezentacja przedsiębiorstwa"— Zapis prezentacji:

1 Prezentacja przedsiębiorstwa

2 Agenda Wprowadzenie Inwestorzy
Euro-Centrum Park Naukowo - Technologiczny Phoenix Systems - Założyciele Geneza Phoenix Systems Team Phoenix-RTOS Smart Grid Procesory konfigurowalne Strategia spółki

3 Phoenix Systems - Wprowadzenie
Technologiczny start-up założony w grudniu 2011 roku, Akcjonariusze – osoby indywidualne (75%) oraz fundusz (25%), Wycena przedsiębiorstwa: ~1M USD, Sidziba spółki mieści się w Warszawie, przedstawicielstwo w Bristolu, UK (SETsquared Business Acceleration Centre), Rozwój systemu operacyjnego Phoenix-RTOS dla systemów wbudowanych i procesorów konfigurowalnych, Model Biznesowy – licencjonowanie systemu Phoenix – RTOS , świadczenia usług inżynierskich, Firma założona przez zespół specjalistów, posiadających wieloletnie doświadczenie w projektowaniu i implementacji oprogramowania dla urządzeń.

4 Inwestorzy Paweł Pisarczyk, CEO
Jacek L. Madajczyk, Przewodniczący Rady Nadzorczej

5 Euro-Centrum Park Naukowo - Technologiczny
Firma założona w 2007 roku, Skoncentrowana na rozwoju technologii efektywności energetycznej i oszczędności energii w budynkach, Park wspiera tworzenie i rozwój przedsiębiorstw w oparciu o innowacyjne pomysły w zakresie oszczędzania energii w budynkach, Zapewnia wsparcie finansowe dla tworzenia nowych przedsiębiorstw rozwijających innowacyjne produkty koncentrujące się na odnawialnych źródłach energii, Współpracuje z doświadczonymi liderami gałęzi biznesu, w tym przedsiębiorstw i uczelni technicznych skupionych wokół Klastra Technologii Energooszczędnych - Euro-Centrum,

6 Założyciele – Paweł Pisarczyk (1)
Prezes Zarządu Phoenix Systems Ukończył z wyróżnieniem Wydział Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej, Autor systemu operacyjnego Phoenix-RTOS, Kontynuuje karierę naukową w Instytucie Informatyki Politechniki Warszawskiej, jest autorem lub współautorem ponad 40 prac naukowych i artykułów. ponad 20-letnie doświadczenie w rozwoju oprogramowania oraz ponad 12-letnie doświadczenie w rozwoju systemów wbudowanych, ponad 8-letnie doświadczenie w zarządzaniu firmą high – tech, Wiele propozycji do pracy w USA - z Palm (2007) do wzięcia odpowiedzialności za rozwój systemu operacyjnego od D.E. Shaw Research (2007, 2008) do pracy nad systemem operacyjnym do specjalistycznego komputera dla biochemii, z niektórych mniejszych firm zaangażowanych w rozwój systemów wbudowanych, Specjalnością Pawła są badania i rozwój zaawansowanych technologii oraz budowanie i zarządzanie wysoko wykfalifikowanym zespołem inżynierów.

7 Założyciele – Paweł Pisarczyk (2)
Since 2003 – pracował w ATM S.A. początkowo jako inżynier systemowy, dyrektor R&D, Prezes Zarządu Centrum Badawczo-Rozwojowego ATM-Lab i Prezes Zarządu ATM Software: główny architekt produktów i usług dla usług multimedialnych nowej generacji, Opracowana technologia jest skomercjalizowana i szeroko stosowana w wielu multimedialnych inicjatywach. rozwój firmy IMMOS przeznaczony do wbudowanego oprogramowania inżynierii systemów (projekty są opisane na następnych slajdach). zajmował różne stanowiska w projektach dotyczących oprogramowania: AVET INS - rozwój oprogramowania firewall oparty na TrustedOS, CRONIX - rozwój oprogramowania serwera do gier internetowych, DRACO - rozwój oprogramowania serwera GIS opartego na systemie ratunkowym, symulacji rozprzestrzeniania zanieczyszczeń do dużych zakładów chemicznych w Polsce, CIOP - rozwój systemu wizyjnego do ochrony pracy. – Pracował dla Instytutu Fizyki Plazmy i Laserowej Mikrosyntezy: rozwój oprogramowania dla szybkich wielokanałowych systemów akwizycji obrazu do analizy wyników doświadczalnych, Rozwój systemu aplikacyjnego dla konferencji ICPIG'99 (największa konferencyjna fizyczna plazma).

8 Założyciele– Paweł Pisarczyk (3)
Oprogramowanie sterujące do Automatic Dicing Saw: Zaawansowany projekt opracowany w latach jako IMMOS dla małego konkurenta firmy DISCO, Oprogramowanie kontrolne (na podstawie QNX) dla robota wykorzystywane w produkcji chipów krzemowych, dla wysokiej precyzji (1 μm) cięcia, Rozwój wszystkich warstw oprogramowania, począwszy od sterowników urządzeń do cięcia aplikacji, Roboty są stosowane w wielu krajach, zwłaszcza we Francji ( światowy dostawca wiodących piezoelektrycznych przetworników).

9 Założyciele – Paweł Pisarczyk (4)
Exokernel dla systemu monitorowania zdrowia: Współpraca od 2001 roku - rozwój modułów systemu operacyjnego (stosy oprogramowania) dla systemu monitorowania zdrowia, Podstawowym profilem firmy jest projektowane i produkcja systemów monitorowania pacjenta i defibrylatorów, systemy są stosowane w wielu krajach na całym świecie - firma jest w rankingu jako jedna z największych producentów w Środkowej i Wschodniej Europie, opracowane moduły oprogramowania i udana współpraca mogą wprowadzać nowe funkcjonalności i zwiększyć konkurencyjność produktów, sprzedawca zamierza wykorzystać Phoenix-RTOS jako fundament dla nowej generacji systemów monitorowania zdrowia.

10 Założyciele – Jacek L. Madajczyk (1)
Absolwent Wydziału Matematyki i Wydziału Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego. W 1989 roku ukończył doktorat w Centrum Fizyki Teoretycznej Polskiej Akademii Nauk, a następnie stypendium doktoranckim na Uniwersytecie Południowej Kalifornii (Research Associate Los Angeles ). Od 1993 roku pracował w ATM S.A. (polski dystrybutor Silicon Graphics Inc.) na różnych pozycjach wyjściowych jako Dyrektor działu superkomputerowego a później jako Dyrektor Departamentu Projektów Strategicznych i pełnomocnik Zarządu. Należy do elitarnej grupy wczesno wykonawczej technologii superkomputerów w Polsce. Jego najwybitniesze osiągnięcie było w 1995, kiedy wprowadzono pierwszy w historii superkomputer z Polski na listę największych światowych prestiżowych instalacji superkomputerów TOP500. W latach Jacek L. Madajczyk wspierał projekty badawczo-rozwojowe w ramach ATM S.A. Zainicjował utworzenie centrum R&D (CBR ATM-Lab) i uzyskał dołfinansowanie przez UE w wysokości ponad 4 mln zł do 5 projektów. W 2009 CBR ATM-Lab została pomyślnie (próg rentowności po pierwszym roku) przekształcona w ATM Software do komercjalizacji wyników wyżej wspomnianych projektów i zwiększyć udział w rynku w zakresie produktów multimedialnych oprogramowania i usług. W roku 2007 Jacek L. Madajczyk zainicjował stworzenie pierwszej Special Economic Zonej w Warszawie poświęconej innowacyjnym technologiom ICT . W 2008 roku zdobył ponad 70 mln zł dofinansowania UE na realizację projektu Centrum Innowacji ATM w latach

11 Założyciele – Jacek L. Madajczyk (2)
Centrum Innowacji ATM (CI ATM) projektu w latach : Całkowita wartość projektu PLN (ponad 100 mln USD), totaŁączne dofinansowanie projektu PLN (około 24 Million USD). Działąnia CI ATM obejmują, ale nie ograniczają się do świadczenia usług outsourcingowych, wsparcie technologiczne, jak również wsparcie procesu komercjalizacji najbardziej zaawansowanych technologii ICT, Działania będą skorelowane z rozbudową istniejącego Centrum Telekomunikacyjnego ATMAN, dostępna powierzchnia centrum danych wzrośnie kilkakrotnie i nowy biurowiec zostanie zakończony, aby zapewnić miejsca dla innowacyjnych firm technologicznych, Nowa infrastruktura centrum danych zostanie zbudowana efektywnie wykorzystując najbardziej zaawansowane technologie dobry przykład to technologie oszczędzania energii (tzw. Green Data Center). Visualizations of CI ATM according to one of the architectural concepts

12 Geneza spółki Celem firmy jest rozwój i komercjalizacja systemu operacyjnego Phoenix-RTOS i jego wdrożenie w nowoczesnych systemach wbudowanych, Prototyp systemu operacyjnego Phoenix-RTOS jest również znany jako Phoenix, który powstał w latach 2000 i 2001 na Wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej w ramach pracy magisterskiej Pawła Pisarczyka, Pierwsza wersja systemu zaczęła funkcjonować na domowych komputerach z procesorami IA32, Sukcesywne opracowanie prototypu Phoenix doprowadziło do utworzenia firmy IMMOS, Była jedną z pierwszych polskich firm związanych z systemami wbudowanymi, skoncentrowaną na tworzeniu i dostarczaniu oprogramowania dla robotów stosowanych w procesie wytwarzania układów scalonych jak również stworzyła exo-kernel dla urządzeń medycznych, takich jak kardiomonitory, Rozwój Phoenix-RTOS rozpoczął się w 2004 roku. W roku 2009 roku została podjęta decyzja o utworzeniu nowej spółki z inwestorami zewnętrznymi by skomercjalizować Phoenix-RTOS i wdrożyć go w szeroką gamę urządzeń wbudowanych.

13 Team Phoenix Systems to wyspecjalizowany zespół doświadczonych, wysoko wykwalifikowanych ludzi, Większość członków naszego zespołu to inżynierowie z wieloletnim doświadczeniem, którzy specjalizują się w projektach o szerokim zakresie systemów wbudowanych, Zespół inżynierów Phoenix Systems posiada głęboką wiedzę, zdolność do rozumienia i rozwiązywania złożonych problemów a także dbałość o szczegóły, Niektórzy z członków kontynuują karierę naukową, która daje im możliwość szybkiego i dokładnego rozwiązania najbardziej wymagających i wyrafinowanych problemów.

14 (1) System operacyjny czasu rzeczywistego dla systemów wbudowanych oparty na własnej, wielobieżnej i wywłaszczalnej warstwie organizacji jądra, Wsparcie dla architektury IA32, ARM, Power PC i eSi-RISC, Doskonała modułowość i skalowalność (z MMU bądź bez MMU i rdzenie konfigurowalne), Procesory, wątki, IPC, pamięć wirtualna, ochrona zasobów, nieliniowe mapowanie pamięci jądra, virtual memory objects, wirtualny system plików (FVS), nowoczesne formaty obiektowe (ELF), POSIX API, narzędzia UN*X (powłoka, edytory itd.), własny system operacyjny loader, wsparcie TCP/IP i USB, Stos Smart Grid – PRIME PHY/MAC, DLMS/COSEM Ulepszona niezawodność (bariery propagacji błędów, ewaulatory SWIFI)

15 (2)

16 (3) – shell after boot

17 (4) – vi editor on ttypc

18 (5) – list of processes - /proc/proc

19 Phoenix-RTOS dla Smart Grid
Wsparcie dla szerokiego zasięgu platform sprzętowych, mały ślad kodu– bez dodatkowych kosztów pamięci w urządzeniach, Odpowiednie dla urządzeń energooszczędnych, Czas rzeczywisty do obsługi czasu - ograniczone zadania, Własna implementacja systemu czasu rzeczywistego. Standardy Smart Grid, e.g., PRIME/G3, Phoenix-RTOS, stosy oprogrmowania Smart Grid oraz energooszczędne procesory będą w pełni zintegrowane z wbudowanymi rozwiązaniami Smart Grid.

20 Procesory konfigurowalne
Automatyczne konfigurowanie rdzenia procesora oraz towarzyszącego mu SDK (ang. software development kit), Ścisła integracja instrukcji dedykowanych do konkretnego zastosowania z istniejącym zestawem instrukcji, Część algorytmów zaimplementowana w sprzęcie w celu zapewnienia większej wydajność przy niższym poborze energii, Wydajność dobrana pod kątem konkretnego zastosowania.

21 Phoenix Systems – strategia spółki
Phoenix Systems dąży do tego, by stać się firmą globalną, która wspiera projekty na całym świecie. System operacyjny Phoenix-RTOS skierowany jest do szerokiej gamy platform wbudowanych w tym procesorów konfigurowalnych. Model biznesowy Phoenix Systems bazuje na licencjonowaniu systemu Phoenix-RTOS oraz świadczenia usług inżynierii oprogramowania w systemach wbudowanych. celem Phoenix-RTOS jest w szczególności komunikacja machine-to-machine oraz urządzenia smart grid

22 This information (including any attachments) is confidential and/or proprietary and may be legally privileged or otherwise protected. It may solely be accessed by its intended addressee. Any storage, use, copying, distribution or disclosure of this information by anyone who is not the intended recipient or is not adequately authorized is prohibited and may be unlawful. Treść tych informacji (łącznie z załącznikami) jest poufna i prawnie chroniona. Dostęp do informacji może mieć jedynie jej uprawniony adresat. Jakiekolwiek przechowywanie, korzystanie, zwielokrotnianie, rozpowszechnianie lub ujawnianie informacji przez osobę, która nie jest jej uprawnionym adresatem lub nie ma odpowiedniego upoważnienia, jest prawnie zabronione.


Pobierz ppt "Prezentacja przedsiębiorstwa"

Podobne prezentacje


Reklamy Google