Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Lipiec 2014 SŁOWO ŻYCIA “Zaprawdę, powiadam wam: Jeśli dwaj z was na ziemi zgodnie o coś prosić będą, to wszystkiego użyczy im mój Ojciec, który jest.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Lipiec 2014 SŁOWO ŻYCIA “Zaprawdę, powiadam wam: Jeśli dwaj z was na ziemi zgodnie o coś prosić będą, to wszystkiego użyczy im mój Ojciec, który jest."— Zapis prezentacji:

1

2 Lipiec 2014 SŁOWO ŻYCIA

3 “Zaprawdę, powiadam wam: Jeśli dwaj z was na ziemi zgodnie o coś prosić będą, to wszystkiego użyczy im mój Ojciec, który jest w niebie. Bo gdzie są dwaj albo trzej zebrani w imię moje, tam jestem pośród nich.” (Mt 18,19-20).

4 Jest to jedno z tych słów Jezusa, które – moim zdaniem – najbardziej poruszają serce. Ileż potrzeb w życiu, ile dobrych i słusznych pragnień, które nie wiesz jak zaspokoić, których nie możesz urzeczywistnić!

5 Jesteś głęboko przekonany, że tylko interwencja z Wysoka, łaska z nieba, może spełnić to, czego tak gorąco pragniesz całą swoją istotą.

6 I oto właśnie słyszysz, jak Jezus z cudowną jasnością, z niezachwianą pewnością, w której brzmi nadzieja i obietnica, wypowiada słowa:

7 “Zaprawdę, powiadam wam: Jeśli dwaj z was na ziemi zgodnie o coś prosić będą, to wszystkiego użyczy im mój Ojciec, który jest w niebie. Bo gdzie są dwaj albo trzej zebrani w imię moje, tam jestem pośród nich.”

8 Czytałeś zapewne w Ewangelii, że Jezus wiele razy poleca modlitwę i naucza, co robić, by się ona spełniła. Ale ta, na którą dziś zwracamy uwagę, jest naprawdę oryginalna. Aby mogła zostać wysłuchana, wymaga większej liczby osób, wymaga wspólnoty.

9 Jezus mówi: „Jeśli dwaj z was…”. Dwaj. To najmniejsza liczba, która tworzy wspólnotę. Dla Jezusa nie ma więc znaczenia, ilu jest wierzących, lecz fakt, że ten, kto się modli, nie jest sam.

10 Wiadomo, że również w religii żydowskiej – jak pewnie słyszałeś – Bóg ceni modlitwę wspólnoty, ale tu Jezus mówi coś nowego; „Jeśli dwaj z was... zgodnie prosić będą”. Chce kilku osób, lecz chce, by były zjednoczone, kładzie akcent na ich jednomyślność: pragnie, by stanowiły jeden głos.

11 Muszą być zgodni co do prośby, którą chcą przedstawić, oczywiście, ale ta prośba powinna przede wszystkim wypływać ze zgodnych serc. Jezus stwierdza właściwie, że warunkiem, by otrzymać to, o co się prosi, jest miłość wzajemna między ludźmi.

12 “Zaprawdę, powiadam wam: Jeśli dwaj z was na ziemi zgodnie o coś prosić będą, to wszystkiego użyczy im mój Ojciec, który jest w niebie. Bo gdzie są dwaj albo trzej zebrani w imię moje, tam jestem pośród nich.”

13 Możesz zapytać: „Ale dlaczego modlitwy zanoszone w jedności łatwiej dochodzą do Ojca?” Być może powodem jest to, że są bardziej oczyszczone.

14 Czyż bowiem modlitwa nie sprowadza się często do litanii próśb, co przypomina bardziej żebraków przed obliczem króla, niż dzieci przed ojcem?

15 Natomiast to, o co się prosi razem z innymi, jest z pewnością mniej skażone interesem własnym. W łączności z innymi jesteśmy bardziej skłonni wczuwać się w ich potrzeby i w nich współuczestniczyć.

16 Co więcej, dwie lub trzy osoby łatwiej rozumieją, o co prosić Ojca.

17 Jeśli więc pragniemy, aby nasza modlitwa była wysłuchana, lepiej trzymać się dokładnie tego, co mówi Jezus:

18 “Zaprawdę, powiadam wam: Jeśli dwaj z was na ziemi zgodnie o coś prosić będą, to wszystkiego użyczy im mój Ojciec, który jest w niebie. Bo gdzie są dwaj albo trzej zebrani w imię moje, tam jestem pośród nich.”

19 Sam Jezus mówi nam, na czym polega tajemnica skuteczności tej modlitwy. Kryje się ona w słowach: „zebrani w imię moje”. Kiedy jesteśmy tak zjednoczeni, On jest obecny wśród nas, a wszystko, o co się prosi razem z Nim, łatwiej się otrzymuje.

20 Gdyż to sam Jezus, obecny tam, gdzie miłość wzajemna jednoczy serca, prosi Ojca o łaski razem z nami. Czy możesz sobie wyobrazić, że Ojciec nie wysłucha Jezusa? Ojciec i Chrystus są jedno.

21 Czy to wszystko nie wydaje ci się nadzwyczajne? Czyż nie daje ci pewności? Czy nie napełnia cię nadzieją?

22 “Zaprawdę, powiadam wam: Jeśli dwaj z was na ziemi zgodnie o coś prosić będą, to wszystkiego użyczy im mój Ojciec, który jest w niebie. Bo gdzie są dwaj albo trzej zebrani w imię moje, tam jestem pośród nich.”

23 Z pewnością chciałbyś wiedzieć, o co masz prosić, czego chciałby Jezus. On sam jasno o tym mówi: o cokolwiek, o wszystko. Nie ma więc żadnych ograniczeń.

24 Włącz więc również tę modlitwę do programu twego życia. Może twojej rodzinie, tobie samemu, twoim przyjaciołom, stowarzyszeniu, do którego należysz, twojej ojczyźnie, otaczającemu cię światu brakuje bardzo wielu rzeczy dlatego, że nie prosiłeś o nie.

25 Uzgodnij to z twoimi bliskimi, z kimś kto cię rozumie i podziela te same ideały, a gdy zapewnicie się o miłości wzajemnej, jaką nakazuje Ewangelia, zjednoczeni w ten sposób módlcie się.

26 Proście jak najgoręcej: proście podczas zgromadzenia liturgicznego; proście na każdym miejscu; proście przed podjęciem decyzji; proście o wszystko.

27 Przede wszystkim nie pozwólcie, by Jezus, który dał wam takie możliwości, miał być rozczarowany z powodu waszego lekceważenia.

28 Ludzie zaczną się więcej uśmiechać, chorzy nabiorą nadziei, dzieci będą rosły bezpieczniejsze, będzie więcej zgody w ogniskach domowych, wielkie problemy będzie można rozwiązywać także w zaciszu domów...

29 A wy zostaniecie przyjęci do nieba, ponieważ modlitwa za potrzebujących jest jednym z uczynków miłosierdzia, o które będziemy pytani na Sądzie Ostatecznym.

30 Tekst: Chiara Lubich, wrzesień 1996. Grafika: Anna Lollo we współpracy z ks. Placido D’Omina (Sycylia - Włochy) * * * Ten komentarz do Słów życia jest tłumaczony na 96 języków i dialektów, dociera do kilku milionów ludzi na całym świecie za pośrednictwem druku, radia, telewizji i Internetu - więcej informacji na http://focolare.pl Plik PPS jest tłumaczony na wiele języków i dostępny na stronie www.santuariosancalogero.org “Zaprawdę, powiadam wam: Jeśli dwaj z was na ziemi zgodnie o coś prosić będą, to wszystkiego użyczy im mój Ojciec, który jest w niebie. Bo gdzie są dwaj albo trzej zebrani w imię moje, tam jestem pośród nich.”


Pobierz ppt "Lipiec 2014 SŁOWO ŻYCIA “Zaprawdę, powiadam wam: Jeśli dwaj z was na ziemi zgodnie o coś prosić będą, to wszystkiego użyczy im mój Ojciec, który jest."

Podobne prezentacje


Reklamy Google