Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Krok 7 Siła odprężającego śmiechu.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Krok 7 Siła odprężającego śmiechu."— Zapis prezentacji:

1 Krok 7 Siła odprężającego śmiechu

2 Choćby Bóg nie wysłuchał naszych modlitw i nie spełnił naszych pragnień, to nie pozwolę o Nim powiedzieć nic złego. (S. M. Emilia)

3 „Dziękuję Ci Boże za to, żeś mnie przez 15 lat nie wysłuchiwał.”

4 Czegoś bardzo pragnę i nie otrzymuję!

5 Kim dla mnie jest Pan Bóg
* Kim dla mnie jest Pan Bóg? * W jakich sytuacjach spontanicznie przychodzi mi Bóg na myśl? * Czy czuję się kontrolowana, kiedy zrobiłam coś niewłaściwego? * Jakie spontaniczne uczucia budzą się we mnie, gdy myślę o Bogu? * Które uczucie przeważa: strach, lęk? * Czy odczuwam obciążenie, kiedy myślę o Bogu, ponieważ muszę wypełniać wiele religijnych obowiązków?

6 Śmiać się pośród cierpienia i łez, w ludzkim rozczarowaniu, potrafi tylko ktoś kto doświadczył Boga w sposób szczególny. O.Kentenich wskazywał na Stary Testament i mówił: Pan Bóg pragnie okazać nam czułość, dźwigać nas na ramionach, trzymać na kolanach i nosić w sercu.

7 Czyż może niewiasta zapomnieć o swoim niemowlęciu ta, która kocha syna swego łona?A nawet, gdyby ona zapomniała, Ja nie zapomnę o tobie. Oto wyryłem cię na obu dłoniach (Iz.43,15,16a)

8 Prosiłem o nogi a Pan dał mi skrzydła!
Większość ludzi porównuje się z innymi i znajduje to, czego nie mają. Czego Bóg im nie dał... Przyjmowanie delikatnej miłości Boga to droga w innym kierunku. Porównuję się z innymi i szukam tego, czym mnie Pan Bóg wyróżnił.

9 S. M.Emilia była szczęśliwą promieniującą osobą wśród cierpienia związanego z Jej chorobą. Kto Ją spotykał, napotykał uśmiech Boga.

10 s. M. Emilia dodaje nam odwagi, aby odpowiednio żyć
s.M.Emilia dodaje nam odwagi, aby odpowiednio żyć. Pozostawić szczęście według naszego wyobrażenia: małe, lekkie,wolne od cierpienia, aby przyjąć to wielkie szczęście. Uprzedzającą miłość Boga, nawet jeśli to boli. Pozwólmy, aby nam podarowano skrzydła i uśmiech Pana Boga także wśród łez.

11 * Telefon dzwoni akurat w tym czasie, gdy my wybieramy się na zakupy.
* Autobus uciekł nam sprzed nosa. * Chcemy mieć czas dla siebie a tu ktoś nas nagle odwiedza. Jak możemy odkryć uśmiech Pana Boga w takich sytuacjach?

12 Ojciec Kentenich nakreślił 3 reguły życiowe, które pomogą nam nauczyć się tego.
1. Uwolnij się od niepotrzebnego napięcia, pewnego szczególnego zacieśnienia się na sobie! Nie zużywam energii aby denerwować się na to, co zdarzyło się nieoczekiwanie, lecz mówię sobie: To teraz tak wygląda! Tak się zdarzyło.

13 3. Czyń to z pewnym uduchowieniem w łączności z Duchem Świętym.
2. Uśmiechaj się do Pana Boga i pytaj: Co teraz zamierzasz ze mną zrobić? Otwieram się na to czym Pan Bóg chce mnie obdarować. 3. Czyń to z pewnym uduchowieniem w łączności z Duchem Świętym. Oddaję moją złość i nastawienie Duchowi Świętemu mówiąc: TY powiedz we mnie TAK do woli Bożej.

14 Nie możecie całkowicie nastawiać się, że wasze plany zostaną urzeczywistnione. Jeżeli waszą wolę oddacie Bogu i Matce Bożej to nic nie będzie w stanie wyprowadzić was z równowagi! S.M.Emilia Engel

15 CDN...


Pobierz ppt "Krok 7 Siła odprężającego śmiechu."

Podobne prezentacje


Reklamy Google