Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Nie kradnij i sam nie daj się okraść!!! Czyli bezpieczeństwo w sieci.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Nie kradnij i sam nie daj się okraść!!! Czyli bezpieczeństwo w sieci."— Zapis prezentacji:

1 Nie kradnij i sam nie daj się okraść!!! Czyli bezpieczeństwo w sieci.

2 Jeśli nie chcesz być okradany, nie rób tego innym!!!

3 4 punkty które trzeba przestrzegać, by nie kraść i samemu nie dać się okraść: 1. Nie podpisuj się pod nie swoimi pracami 1. Nie podpisuj się pod nie swoimi pracami 2. Korzystaj z udostępnionych materiałów do pracy 2. Korzystaj z udostępnionych materiałów do pracy 3.Szukaj udostępnionych materiałów do pracy 3.Szukaj udostępnionych materiałów do pracy 4. Dbając o prawa podpisuj swoje prace 4. Dbając o prawa podpisuj swoje prace

4 Aby zgodnie z prawem korzystać z dostępnych materiałów w sieci należy przestrzegać praw autorskich. Nie wolno korzystać z gotowych prac pisemnych np. referatów, opowiadań. Jeżeli ktoś nie życzy sobie kopiowania jego prac, to powinien to zaznaczyć. Prawa autorskie powinny być przestrzegane, w przeciwnym wypadku, nakładana jest kara.

5 Nie… Nie podawaj swoich haseł nieznajomym! Nie podawaj swoich haseł nieznajomym! Nie udostępniaj swoich danych osobowych! Nie udostępniaj swoich danych osobowych! Nie kopiuj prac innych osób bez pozwolenia! Nie kopiuj prac innych osób bez pozwolenia! Nie podpisuj się pod pracami obcych osób! Nie podpisuj się pod pracami obcych osób!

6 Nie należy szukać muzyki, plików, filmów na niedozwolonych stronach internetowych! To może nam narobić problemów!! Najlepiej jest ustalić kopiowanie lub przetwarzanie z twórcą.

7 Często zdarza się, że ktoś, korzystając z internetu, nie przestrzega prawa, kopiując, ściągając, przetwarzając różne pliki, które są czyjegoś autorstwa! Często kopiowane są pliki które mają prawa autorskie!

8 Nie zamieszczajmy ponownie skopiowanego pliku!!! Korzystajmy z własnych pomysłów!

9 Pamiętajmy: Gdy pozostawimy w sieci nasze dane osobowe na różnych stronach logując się, to my ponosimy za to pełną odpowiedzialność!!! Nie powinniśmy za to karać inne osoby z naszego otoczenia!!!

10 Bądźmy bezpieczni w sieci! Przestrzegajmy zasad, a wszystko będzie dobrze! Koniec!


Pobierz ppt "Nie kradnij i sam nie daj się okraść!!! Czyli bezpieczeństwo w sieci."

Podobne prezentacje


Reklamy Google