Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Helpline.org.pl – pomoc w bezpiecznym surfowaniu Opracowała: Ewa Lubczyńska.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Helpline.org.pl – pomoc w bezpiecznym surfowaniu Opracowała: Ewa Lubczyńska."— Zapis prezentacji:

1 Helpline.org.pl – pomoc w bezpiecznym surfowaniu Opracowała: Ewa Lubczyńska

2 Helpline.org.pl dba o bezpieczeństwo młodych internaut ó w!  Jeśli podczas surfowania w Internecie coś cię zaniepokoiło.  Jeśli ktoś wypytuje Cię o imię, nazwisko, wiek, adres, numer telefonu. Prosi o zdjęcie. Namawia na spotkanie.  Jeśli ktoś wysyła Ci obraźliwe, wulgarne wiadomości. Wypisuje kłamstwa na Twój temat.  A może znasz kogoś, komu trzeba pomóc w takich sytuacjach? Ta strona jest dla Ciebie !!!

3 Zapoznaj się z zasadami bezpiecznego korzystania z Internetu Nie podawaj swoich danych: imienia i nazwiska, adresu, numeru telefonu. Posługuj się nickiem. Nie używaj nicka, w którym podajesz datę urodzenia lub wiek. Dbaj o bezpieczeństwo swoich przyjaciół. Nie podawaj nikomu ich danych, nie publikuj zdjęć bez ich zgody. Nie ufaj osobom poznanym przez Internet. Nigdy nie masz pewności, z kim naprawdę rozmawiasz.

4 5. Skontaktuj się z profesjonalistami (np. konsultantami Helpline.org.pl), gdy coś w Internecie Cię zaniepokoi. Np. wtedy, gdy ktoś przysyła Ci wulgarne e-maile lub nęka Cię za pomocą komunikatora. 6. Bądź ostrożny, gdy spotykasz się z kimś poznanym w Sieci. Na pierwsze spotkanie nie idź sam/a, zabierz kolegę lub koleżankę. Spotykaj się tylko w miejscach publicznych. 7. Internet daje złudne poczucie anonimowości i bezkarności. Wcale tak nie jest! Szanuj innych użytkowników Internetu i wymagaj, by Ciebie szanowano. Gdy ktoś narusza Twoje prawa, można go odnaleźć.

5 8. Dbaj o swoje hasło jak o największą tajemnicę. Wymyśl takie, które będzie trudne do odgadnięcia. 9. Zabezpiecz komputer. Używaj dobrego programu antywirusowego, dbaj by baza wirusów była aktualna. 10. Szanuj prawo własności w Sieci. Zawsze podawaj źródło pochodzenia materiałów znalezionych w Internecie.

6 Najczęściej zadawane pytania czyli FAQ Jeśli coś Cię niepokoi, w dziale FAQ możesz sprawdzić, czy ktoś już nie miał podobnego problemu, i co można zrobić w takiej sprawie. Np.: Czy pisanie bloga jest bezpieczne? Pisanie bloga może być bezpieczne, jeśli przestrzega się pewnych zasad. Nie podawaj danych, które pozwoliłyby rozpoznać Ciebie i Twoich znajomych. Nie pisz, jak masz na imię, gdzie mieszkasz czy do której szkoły chodzisz. Pokusa opublikowania swoich zdjęć jest olbrzymia, ale Twoje bezpieczeństwo jest ważniejsze. Dbaj o anonimowość swoją i kolegów!

7 Linki do ważnych i przydatnych stron W dziale linki znajdziesz adresy ważnych i przydatnych serwisów internetowych. Oto niektóre z nich: www.dyzurnet.pl - miejsce, gdzie można zgłaszać nielegalne treści w Internecie www.chatdanger.com - anglojęzyczny serwis dotyczący bezpieczeństwa w Sieci (czaty, komunikatory, gry on-line) i podczas korzystania z telefonów komórkowych www.dzienbezpiecznegointernetu.pl - strona Dnia Bezpiecznego Internetu www.cert.plwww.cert.pl - strona CERT Polska - zespołu reagującego na zagrożenia i incydenty w sieciach komputerowych; serwis oferuje m.in. statystyki przyjmowanych zgłoszeń i podejmowanych interwencji, informacje techniczne dotyczące bezpieczeństwa w Internecie.

8 Kontakt Jeśli masz wątpliwości, skontaktuj się z konsultantami helpline.org.pl. Możesz to zrobić w dowolny sposób:

9 Źródłem treści zamieszczonych w niniejszej prezentacji multimedialnej była strona internetowa www.helpline.org.pl


Pobierz ppt "Helpline.org.pl – pomoc w bezpiecznym surfowaniu Opracowała: Ewa Lubczyńska."

Podobne prezentacje


Reklamy Google