Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

„ JEDZ PYSZNIE, ZDROWO, A POCZUJESZ SI Ę CZADOWO” TYDZIE Ń ZDROWIA W SP 28 BYTOM 26.05.2014- 30.05.2014.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "„ JEDZ PYSZNIE, ZDROWO, A POCZUJESZ SI Ę CZADOWO” TYDZIE Ń ZDROWIA W SP 28 BYTOM 26.05.2014- 30.05.2014."— Zapis prezentacji:

1 „ JEDZ PYSZNIE, ZDROWO, A POCZUJESZ SI Ę CZADOWO” TYDZIE Ń ZDROWIA W SP 28 BYTOM 26.05.2014- 30.05.2014

2 Projekt programu „TRZYMAJ FORM Ę !” Celem programu "Trzymaj formę!" jest edukacja w zakresie trwałego kształtowania prozdrowotnych nawyków wśród młodzieży szkolnej poprzez promocję zasad aktywnego stylu życia i zbilansowanej diety, w oparciu o odpowiedzialność indywidualną i wolny wybór jednostki.

3 PONIEDZIAŁEK był dniem czerwonym. W tym dniu każdy uczeń powinien ubierać się na czerwono lub mieć na sobie czerwony element stroju. Niestety nie wyszło nam to najlepiej, nie wszyscy o tym pamiętali. Pamiętaliście natomiast, że trzema przynieść czerwony owoc lub warzywo. Nazbieraliśmy dużo jabłek i pomidorów. W tym dniu klasy I- III wzięły udział w Quizie „ Wiem co to zdrowie”. Było kilka konkurencji wiedzowych i sprawnościowych. W zmaganiach tych zwyciężyła klasa II c. Drugie miejsce zajęła klasa III c, zaś klasy: III a, II b i I c są na miejscu trzecim zdobywając tą samą ilość punktów. Gratulujemy. Klasy IV-VI brały udział w konkursie „Zdrowa ortografia”. Tutaj swoje prace bezbłędnie napisali; Julka Stypółkowska z V c i Szymon Pluta z V a. Gratulujemy.

4 Quiz „ Wiem co to zdrowie” i konkurs „Zdrowa ortografia”.

5 WTOREK był dniem pomarańczowym. W tym dniu każdy uczeń przynosił do szkoły po 1 pomarańczowym owocu bądź warzywie. Zebraliśmy dużo pomarańczy i marchewek. Oprócz tego każdy z nas powinien się ubierać na pomarańczowo lub mieć na sobie pomarańczowy element stroju. Najlepiej wypadły klasy: I c- 19 osób + Pani, I a, IV a, VI b- 15 osób później III c- 12, II b- 11. Inne klasy mniej się postarały. W tym dniu podczas zajęć świetlicowych obliczaliśmy nasze BMI czyli wskaźnik masy ciała. Wykonywaliśmy również owoce i warzywa z masy solnej. Na korytarzu podczas tzw. „przerwy zmianowej” o 11.30 uczniowie rozdawali rodzicom ulotki dotyczące programu „TRZYMAJ FORMĘ!”.

6 Wykonywaliśmy owoce i warzywa z masy solnej oraz rozdawaliśmy ulotki rodzicom.

7 ŚRODA była dniem zielonym. W tym dniu każdy uczeń przynosił do szkoły po 1 zielonym owocu bądź warzywie. Zebraliśmy zielone i kiszone ogórki, gruszki, jabłka, winogrona. Oprócz tego każdy z nas powinien się ubierać na zielono lub mieć na sobie zielony element stroju. Najlepiej wypadły klasy: I c- 21osób + Pani, I a- 20, II a- 19, I b- 17, IV c i VI b- 15, 13- IV a i II b. W tym dniu: każda klasa I-III miała przygotować przygotowuje kącik zdrowia w formie wystawki – zrobiły je klasy II b, I a i I Ia. Nagrodę otrzymuje klasa II b. Pozostałe wyróżnienie za wykonanie. klasy IV- VI miały wykonać rzeźbę owocowo-warzywną. Zrobiły je tylko klasy VI a ( I miejsce) i V c ( II miejsce) Gratulujemy chęci i pomysłów.

8 Kącik zdrowia i rzeźba owocowo- warzywna

9 „Rusz się bo zardzewiejesz!” - zawody sportowe IV- VI.

10 Klasy IV- VI wzięły udział w zawodach sportowych: „Rusz się bo zardzewiejesz !” w klasach IV: I miejsce- IV a, II miejsce – IV c, III miejsce IV b. w klasach V: I miejsce- V a, II miejsce – V c, III miejsce V b. w klasach VI: I miejsce- VI b, II miejsce – VI a, III miejsce VI c W środę degustowaliśmy mleko- jak to bywa zgodnie z naszą akcją „Szklanka mleka w szkole”. Odbyło się również spotkanie z higienistką szkolną- dla wybranych klas młodszych. Wysłuchali oni prelekcja i podyskutowali na temat odżywiania i higieny.

11 CZWARTEK był dniem żółtym. W tym dniu każdy uczeń przynosił do szkoły po 1 żółtym owocu bądź warzywie. Zebraliśmy cytryny i banany. Oprócz tego każdy z nas powinien się ubierać na żółto lub mieć na sobie żółty element stroju. Najlepiej wypadły klasy: I c- 21 osób, I a- 17, IV b i VI b- 15, 12- Ib. W tym dniu rano w świetlicy szkolnej odbył się konkurs : „Czy wiesz co jesz?” wykonanie dowolnej potrawy z dostępnych warzyw i owoców. Potrawy były znakomite, a wybór niezwykle ciężki. Ostatecznie zadecydowano, iż kolejne miejsca zajęły klasy: I miejsce- V c II miejsce – VI a III miejsce- V a. Gratulujemy.

12 Konkurs : „Czy wiesz co jesz?” wykonanie dowolnej potrawy z dostępnych warzyw i owoców.

13 O 10.00 odbyło się spotkanie klas IV z bytomskim maratończykiem Panem Dariuszem Laksą. Pan opowiedział nam o swoim aktywnym stylu życia i zapraszał do aktywności ruchowej na co dzień. Później rozdawał autografy. Gazetka z jego zdjęciami znajduje się na parterze obok świetlicy. Są tam również plakaty przedstawiające „Receptę na zdrowe życie”. Wiersz „Dwa słówka na temat zdrówka”- napisała tylko Uczennica kl. V c Julka Stypółkowska.

14 Spotkanie klas IV z bytomskim maratończykiem Panem Dariuszem Laksą.

15 Gazetki z plakatami „Recepta na zdrowe życie”

16 PIĄTEK - zakończenie „TYGODNIA ZDROWIA” Podsumowanie tygodnia- wspólne śpiewanie piosenki : „Witaminki”- karaoke Dzień warzyw i owoców – degustacja warzyw i owoców przyniesionych przez dzieci podczas całego tygodnia.

17 Podsumowanie i degustacja. Dziękujemy za wsparcie i udział we wszystkich przedsięwzięciach. Klasy V i koordynator programu mgr Magdalena Karcz


Pobierz ppt "„ JEDZ PYSZNIE, ZDROWO, A POCZUJESZ SI Ę CZADOWO” TYDZIE Ń ZDROWIA W SP 28 BYTOM 26.05.2014- 30.05.2014."

Podobne prezentacje


Reklamy Google