Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

NAJWSPANIALSZE ZABYTKI ANDALUZJI

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "NAJWSPANIALSZE ZABYTKI ANDALUZJI"— Zapis prezentacji:

1 NAJWSPANIALSZE ZABYTKI ANDALUZJI
GRANADA MALAGA SEWILLA KORDOBA

2 KRÓTKA HISTORIA ANDALUZJI
W VI w. p.n.e. miejsce Fenicjan zajęli Kartagińczycy, ich ekspansja w III w. p.n.e. została podczas II wojny punickiej zastąpiona przez podbój rzymian, który trwał do 19 r. p.n.e. Pod panowaniem Rzymu Hiszpania pozostała do pocz. V w. n.e. W roku 711 nastąpił atak muzułmanów z Afryki. Wpływy muzułmańskie zdominowały gospodarką, kulturę i sztukę Andaluzji. Arabowie opuścili Andaluzję dopiero w 1492 r., pozostawiając po sobie wspaniałe zabytki, będące świadectwem wysokiego poziomu matematyki , architektury, rzeźby i malarstwa. Następny okres to wyprawy zamorskie w ramach wielkich odkryć geograficznych. To właśnie z Kadyksu wyruszył Krzysztof Kolumb Andaluzja była centrum oporu przeciwko wojskom Napoleona I, okupującym Hiszpanię w Sewilli odbyła się Wystawa Iberoamerykańska Andaluzja otrzymała status prowincji autonomicznej, powołano pierwszy rząd autonomiczny w Sewilli odbyła się światowa wystawa EXPO'92.

3 NASZĄ WĘDRÓWKĘ PO ANDALUZJI ROZPOCZYNAMY OD MALAGI

4 MALAGA Plaże Malagi oblegają miliony turystów rocznie. Poza plażami, górzysta prowincja ma bardzo interesujące miejsca do odwiedzenia, jak wąwóz El Chorro lub Torcal w Antequera. wąwóz El Chorro Torcal w Antequera

5 GRANADA Kolejnym etapem naszej wędrówki jest Granada. Jej wizytówką jest Alhambra.

6 Albaicín jest kolejną niezwykle interesującą dzielnicą Granady
Albaicín jest kolejną niezwykle interesującą dzielnicą Granady. Przyległa do centrum, położona na wzgórzu około 700 metrów n.p.m., jest prawdziwym gąszczem małych, pnących się w górę i w dół uliczek Miasto ma klimat dawnej arabskiej dzielnicy.

7 SEWILLA Sewilla – stolica i główne miasto Andaluzji, ośrodek adm. prowincji Sevilla, 704 tys. mieszk. Czwarte pod względem wielkości miasto Hiszpanii, nad Gwadalkiwirem, połączone żeglownymi kanałami z Atlantykiem.

8 Najwspanialszym zabytkiem Sewilli jest Katedra Najświętszej Marii Panny.
Powstała w latach 1402 – 1505 na miejscu meczetu z lat 1184 – 1196. Wewnątrz Katedry znajduje się grobowiec Krzysztofa Kolumba

9 Arena walk byków amfiteatr zbudowany w latach , mieszczący widzów. Wewnątrz znajduje się muzeum corridy, eksponujące kolekcję kostiumów (w tym pomalowana przez Picassa purpurowa kapa torreadora), portrety i afisze.

10 KORDOBA Najsłynniejszym zabytkiem jest wielki, monumentalny meczet - katedra La Mezquita, pochodzący z VIII wieku. Budowla była w ciągu całego okresu swojego istnienia wielokrotnie przebudowywana, zarówno przez muzułmańskich emirów, jak i chrześcijańskich władców.

11 Twierdza Alcazar de los Reyes Cristianos, to wojskowy budynek skonstruowany na zlecenie króla Alfonsa XI z Kastylii w 1328 roku. Powstał w miejscu poprzednich konstrukcji. Dziś pałac jest miejscem odbywania się wielu lokalnych imprez, takich jak śluby cywilne oraz miejscem wystaw i prezentacji. Zespół architektoniczny zawiera piękne ogrody i dziedzińce, które inspirowane były stylem mauretańskim.

12 Po zabytkach Andaluzji zapraszamy na pokaz współczesnej Hiszpanii

13 Fernando Alonso

14 Tor formuły I pod Barceloną

15 Flamenco

16

17 Estadio Santiago Bernabéu

18 Camp Nou - Barcelona

19 Rafael Nadal

20 Ferma wiatrowa w Galicji

21 Ciudad de las Artes y las Ciencias Walencja. Miasteczko Sztuki i Nauki
Na całość kompleksu składają się: Centrum Kulturalne, Opera, Muzeum, Planetarium oraz największe w Europie oceanarium a także delfinarium.   Całość obejmuje obszar m².


Pobierz ppt "NAJWSPANIALSZE ZABYTKI ANDALUZJI"

Podobne prezentacje


Reklamy Google